Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Čas na internete plynie niekoľkonásobne rýchlejšie. To, čo je v móde dnes, bude zajtra už prežitkom. Kto aktívne nesleduje sociálne siete a nie je ich súčasťou, len ťažko dokáže udržať krok s meniacimi sa trendmi medzi mladými v kyberpriestore.  

A aj dnešní mladí sa menia rýchlejšie. Už ich tak nebaví Facebook a Instagram. Dnes medzi mladými frčí TikTok, mobilná aplikácia slúžiaca na vytváranie a zdieľanie krátkych videí. A najhorlivejší užívatelia, respektíve skôr užívateľky, sa delia na 3 hlavné skupiny, ktoré ti predstavíme bližšie:      

VSCO girls 

Kategória VSCO girls je asi najznámejšou a najrozšírenejšou komunitou na sociálnych sieťach aktívnych mladých dievčat. Pred pár mesiacmi sme ich spomínali už aj u nás na EMEFKA. Odvtedy sa táto moderná móda stihla rozšíriť a diferencovať. 

Základnými poznávacími znakmi VSCO girls sú príliš veľké tričká, scrunchie gumičky na zápästí, vansky, kankeny, Birkenstock šľapky, Hydroflask fľaša, biele mušľové náhrdelníky a, samozrejme, neustále využívanie VSCO aplikácie na úpravu fotografií. 

Rady nosia crocsy a rifľové šortky. Neustále opakujú určité frázy, ako napríklad „sksksksksk“ alebo „oop“. Používaním fľašky na viacnásobne použitie a neplastových slamiek by chceli prispieť k zníženiu množstva plastov v oceánoch a pomôcť tak hlavne korytnačkám. 

E-girls 

Pod pojmom e-girl si môžeš predstaviť dievča, ktoré sa asi najviac podobá niekdajším emáčkam. E-girls zvyknú nosiť ružové očné tiene doplnené o veľmi dlhú očnú linku, tmavoružovú lícenku, čierne srdiečka nakreslené pod očami a tričká s krátkym rukávom nosia na pásikavých tričkách s dlhým rukávom.  

Majú veľa piercingov a promenádujú sa v outfite pastelových farieb alebo kompletne v čiernej. Robia si detské kreácie z vlasov, ktoré si farbia na ružovo alebo na modro. Nesmú im chýbať reťaze okolo krku a na kapsáčoch, a na nohách majú obuté martensky. 

Rady a často sa hrajú počítačové hry. E-girls si o sebe myslia, že sú pre väčšinu bežných ľudí „príliš ostré a na hrane“. Sú neustále online a nechýba im odvaha posielať vlastné sporo odeté fotografie za finančnú odmenu. Taktiež obľubujú rôzne zoznamovacie internetové platformy, kde ale vlastne nikoho nehľadajú, ale len ťahajú chlapcov za nos. 

Písmeno E je odvodené od electronic, teda elektronický, v zmysle počítačový. E-girls existujú doslova len na internete. Ich sociálne siete sú plné selfíčok, ktoré si ale robia doma, vo vlastnej izbe. Von a do školy sa obliekajú umiernenejšie. 

Soft girls 

Poslednú skupinu tvoria, ako už napovedá samotný pojem, jemné a milé dievčatá. Tieto nosia väčšinou oblečenie v odtieňoch ružovej farby. Hlavu soft girls zdobia infantilné farebné sponky a okolo krku majú náhrdelníky s roztomilými príveskami kvetov, jahôd či broskýň.

Ďalším poznávacím znakom sú voľné rifle, tzv. mom jeans, tielka na špagetové ramienka, minisukne, umelé mihalnice, veľmi svetlý make-up, vysoko vytiahnuté ponožky a výrazný lesk na pery.   

Predstavujú protiklad k e-girls. Neustále sa usmievajú a rady pomáhajú ostatným. V škole mávajú dobré známky. Sú veľmi citlivé a zbožňujú romantické komédie. Na posteli majú veľa plyšových zvieratiek, s ktorými aj spávajú.

Keď vidia niečo roztomilé na internete, píšu slovo UwU. Do tejto skupiny TikTokových maniačok patria aj umelecké soft girls, ktoré chodia na umelecké školy a obdivujú umelcov ako Frida Kahlo alebo Vincent van Gogh.    

View this post on Instagram

Sim ou não? ? – – ? Clique na foto para ver o valor e mais informações sobre os itens. ✅ Garantia de entrega ou seu dinheiro de volta. ? Frete grátis para todo o Brasil. ? Aceitamos boleto, deposito e todos os cartões, dividindo em até 12x. ? Venha conferir e comprar em nosso site: www.girlpwrstore.com Digite em seu navegador: Girl Power Store ou acesse o link na bio, em azul. ? Siga @girlpwrstore.recebidos e acompanhe os recebidos dos clientes! Se você comprou conosco, não deixe de nos enviar fotinhos para postarmos também ? #LojaTumblr #TumblrStore #GirlPowerStore #vscogirl #vsco #vscostore #lookdodia #sorteios #lojatumblr #lookbookaesthetic #lookbookbr #modafeminina #tumblrboy #lojavsco #aestheticboy #aesthetic #vscoboy #softgirlbrasil #softgirl #softgirlbr #batalhadelook .

A post shared by GIRL POWER STORE | LOJA TUMBLR (@girlpwrstore_) on


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Patty

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť