Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Všetkého veľa škodí a platí to aj pre úplne bežné a potrebné potraviny či nápoje. Ako píše aj portál LADbible, používateľ s prezývkou x.random.facts. na TikToku zverejnil sériu videí, v ktorej poukázal na to, aké množstvo jedla má pre človeka smrteľné následky.

574 jahôd sa rovná smrti

Vo videu tvrdí, že pre človeka by bolo fatálnych 17 plechoviek fazulí, 29 balení sušienok či 15 fliaš vody. Sú ale tieto tvrdenia pravdivé? No, minimálne s tou vodou je to zrejme pravda. Vedci totiž prišli na to, že ak vypiješ nadmerne veľké množstvo vody, môžeš sa ňou intoxikovať, čo má často za následok smrť.

Ostatné tvrdenia sa už nedajú tak jednoducho overiť. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že 17 plechoviek fazulí človeka zabiť nemôže, maximálne mu z nich bude celý deň zle. Ale radšej by sme to na tvojom mieste neskúšali. Vo videu sa tiež dozvieš, že si rozsudok smrti podpíšeš aj vtedy, keď si dáš 150 kopčekov zmrzliny, 50 balíčkov čipsov, 37 balíčkov rezancov či 20 veľkých tabuliek čokolády. Pokiaľ miluješ jahody, tak vedz, že na druhý svet ťa môže dostať 574 kusov.

@user183736373

Part 3 tysm for blowing up my last video. Part 1 got taken down and part 2 might but I will re upload it #foryoupage #fyp

♬ original sound – Kyana

Je to naozaj tak?

Čo sa týka spomínanej čokolády, podľa vedcov sa nebezpečenstvo smrti zvyšuje, ak človek zje až 85 tabuliek a nie 20. Ale v tomto prípade zrejme závisí aj od ich veľkosti. Čo sa týka fazulí, podľa odborníkov je nebezpečenstvo hlavne v ich nedostatočnej príprave. To ale pri fazuľových plechovkách odpadá, keďže fazule v nich sú už adekvátne spracované. To ale, pravdaže, nevylučuje, že ak by si za sebou zjedol 17 plechoviek, mohol by si naozaj hazardovať so svojím zdravím.

Faktom ostáva, že pokiaľ zješ obrovské množstvo čohokoľvek, svoj organizmus vystavíš veľkému náporu a on môže naozaj prestať pracovať. Vypočítať ale presne, koľko daných potravín musíš zjesť, aby sa to stalo, je však celkom náročné. Preto ber informácie vo videu s rezervou.

@user183736373

Hey guys can you leave me food suggestions to do next thank you guys for 5900 followers ily guys ❤️#fyp #foryoupage

♬ original sound – Kyana

@user183736373

Thank you for 13K #foryoupage #fyp

♬ original sound – Random stuff xo


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.