Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Všetkého veľa škodí. Aké množstvo rôznych potravín môže človeka zabiť?

Zaujímavé video ponúka málo známe fakty o každodenných potravinách.


Všetkého veľa škodí a platí to aj pre úplne bežné a potrebné potraviny či nápoje. Ako píše aj portál LADbible, používateľ s prezývkou x.random.facts. na TikToku zverejnil sériu videí, v ktorej poukázal na to, aké množstvo jedla má pre človeka smrteľné následky.

574 jahôd sa rovná smrti

Vo videu tvrdí, že pre človeka by bolo fatálnych 17 plechoviek fazulí, 29 balení sušienok či 15 fliaš vody. Sú ale tieto tvrdenia pravdivé? No, minimálne s tou vodou je to zrejme pravda. Vedci totiž prišli na to, že ak vypiješ nadmerne veľké množstvo vody, môžeš sa ňou intoxikovať, čo má často za následok smrť.

Ostatné tvrdenia sa už nedajú tak jednoducho overiť. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že 17 plechoviek fazulí človeka zabiť nemôže, maximálne mu z nich bude celý deň zle. Ale radšej by sme to na tvojom mieste neskúšali. Vo videu sa tiež dozvieš, že si rozsudok smrti podpíšeš aj vtedy, keď si dáš 150 kopčekov zmrzliny, 50 balíčkov čipsov, 37 balíčkov rezancov či 20 veľkých tabuliek čokolády. Pokiaľ miluješ jahody, tak vedz, že na druhý svet ťa môže dostať 574 kusov.

@user183736373

Part 3 tysm for blowing up my last video. Part 1 got taken down and part 2 might but I will re upload it #foryoupage #fyp

♬ original sound – Kyana

Je to naozaj tak?

Čo sa týka spomínanej čokolády, podľa vedcov sa nebezpečenstvo smrti zvyšuje, ak človek zje až 85 tabuliek a nie 20. Ale v tomto prípade zrejme závisí aj od ich veľkosti. Čo sa týka fazulí, podľa odborníkov je nebezpečenstvo hlavne v ich nedostatočnej príprave. To ale pri fazuľových plechovkách odpadá, keďže fazule v nich sú už adekvátne spracované. To ale, pravdaže, nevylučuje, že ak by si za sebou zjedol 17 plechoviek, mohol by si naozaj hazardovať so svojím zdravím.

Faktom ostáva, že pokiaľ zješ obrovské množstvo čohokoľvek, svoj organizmus vystavíš veľkému náporu a on môže naozaj prestať pracovať. Vypočítať ale presne, koľko daných potravín musíš zjesť, aby sa to stalo, je však celkom náročné. Preto ber informácie vo videu s rezervou.

@user183736373

Hey guys can you leave me food suggestions to do next thank you guys for 5900 followers ily guys ❤️#fyp #foryoupage

♬ original sound – Kyana

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť