Všimol si si v seriáli Einstein túto scénu? Prepojenie so známym filmom ťa prekvapí

Jeden zo skrytých odkazov je odhalený.


V nedeľu (26. február) sme na obrazovkách TV JOJ mohli vidieť prvý diel svetovo úspešného seriálu Einstein v slovenskej adaptácii. Spája humor a komédiu a už po prvej časti si získal základňu fanúšikov. Pilotnú časť seriálu totižto sledovalo až 746-tisíc divákov.

TV JOJ

Seriál je v niečom iný

Einstein sa môže pýšiť množstvom prepracovaných scén, ktoré na prípravu neboli jednoduché. Či už ide o výbuchy, streľby či znázorňovanie vzorcov.

V predošlom článku sme ťa informovali o množstve skrytých odkazov, ktoré sa v seriáli nachádzajú. Má tiež zaujímavú scénku, ktorá sa inšpirovala známym hororom Osvietenie (Shining).

Ide o situáciu, keď Marián Miezga alias Kovár rozbíja drevené dvere, aby sa dostal k svojej dcére. „Počas porady k prvému dielu sme riešili obraz, kde sa mal skorumpovaný policajt z protidrogového Kovár dobíjať cez zamknuté dvere k svojej dcére. Vznikla otázka, že ak má zbraň, mohol by zámok prestreliť a dostal by sa dnu veľmi rýchlo, tak mi napadlo či by radšej neskúšal dvere rozlámať, napríklad požiarnou sekerou. V tom momente tá myšlienka vznikla, že by mohlo byť vtipné, ak by sme to spravili ako Shining,“ uviedol režisér Martin Kazimír.

MovieStillsDB / TV JOJ

Jediný, kto túto scénku mohol zahrať, bol Marián Miezga. Kľúčový záber ako rozbíja dvere a škerí sa ako Jack Nicholson, bol stvárnený dokonale. Na natočenie scény museli zohnať priestory a dvere, ktoré by sa čo najviac podobali scéne z hororu. Zaujímavosťou je, že na natáčanie scény mali iba jeden pokus, keďže na výmenu náhradných dverí neostal čas. Realizačný tím to všetko nechal na náhodu a dopadlo to, našťastie, podľa predstáv.

Zmenou oproti hororu bolo to, že herečka vo filme mala nôž, zatiaľ čo Monika Šagátová iba pravítko. Nôž by v prípade seriálu nebol logický a režisér chcel scénu stvárniť čo najviac uveriteľne.


Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné