Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Všimol si si, že Wednesday nežmurká? Netflix vysvetlil, prečo to tak je

Všimol si si tento detail?


Najviac diskutovaným seriálovým hitom súčasnosti je nepochybne Wednesday z produkcie Netflixu. Spin-off z univerza Rodiny Addamsovcov prekonal všetky rekordy sledovanosti (áno, predbehol aj štvrtú sériu Stranger Things) a veľa pozornosti mu venujú sociálne siete.

Drobný detail

Seriál videli státisíce divákov, no zrejme len zlomok divákov si všimol zaujímavý detail – Wednesday nežmurká. Vďaka tejto drobnosti jej prejav pôsobí akosi odmeranejšie a chladnokrvnejšie. Možno znie prekvapivo, že toto rozhodnutie vôbec nebolo vopred plánované.

Ako Netflix zverejnil na svojom Twitteri, režiséra a producenta Tima Burtona nesmierne oslovila testovacia scéna, počas ktorej Wednesday v podaní Jenny Ortegy nežmurkala. Burton sa následne rozhodol tento prvok zapracovať do celého seriálu.

Niektorí diváci však tvrdia, že Wednesday v niektorých scénach napriek tomu žmurká – ide vraj hlavne o emocionálne vypäté okamihy.

Parádny herecký výkon

Seriáloví nadšenci sa takmer jednohlasne zhodujú v tom, že najsilnejšou stránkou Wednesday je herecký výkon Jenny Ortegy. Herečke sa dokonale podarilo vžiť do roly Wednesday, ktorá navonok pôsobí nesmierne chladno a odmerane, no vo vnútri dianie okolo seba prežíva veľmi citlivo.

Najviac ikonickým momentom prvej série je určite tanečná scéna, ktorá sa všetkým divákom vryla do pamäti. Ortega prezradila, že počas prípravy na ňu sledovala mnoho videí z gotickej scény 80. rokov – či už návštevníkov klubov alebo žáner definujúcich interpretov ako Siouxsie Sioux.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť