Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 26.2.2024
sk
Viktor
cz
Dorota
, Dorotea

Velociraptory nevyhynuli. Len sa pretransformovali na husi. Kto už mal osobnú skúsenosť s týmto tvorom zvieracej ríše, tak vie, že je pobočníkom samotného diabla a stretnutia s ním môžu dopadnúť aj takto…

1. Raz mi niekto so zvráteným zmyslom pre humor poradil, že sa mám zohnúť, keď ku mne začne byť hus agresívna. Dať sa očami do roviny jej očí a pozerať na ňu tak dlho, až sa upokojí. Tak som jedného dňa učinil, a kamaráti, poviem vám, bola to najväčšia chyba môjho života.

Boj som nielenže prehral, ešte som z neho aj utiekol s plačom. A môj parádny poradca celú scénku pozoroval z diaľky a smial sa, čo mu pľúca stačili. Bol by som zvedavý, či by sa tak smial, aj keby mi ten operený bastard vyďobal oči.

2. Mal som asi sedem rokov a naši chovali rôzne zvieratá, medzi nimi aj husi. Mojou úlohou bolo každé ráno nakŕmiť všetky domáce zvieratá. Najväčší problém bol s jednou konkrétnou husou. Bola to beštia, krajšieho slova pre ňu niet. Každé ráno sa skrývala za dverami, aby ma mohla napadnúť hneď, ako vojdem. Každé jedno ráno.

Goose GIF - Find & Share on GIPHY

Jedného dňa som si povedal, že stačilo. Keď sa ku mne prirútila, naškrabal som všetku silu, čo sa v mojom miniatúrnom detskom tele skrývala a uštedril jej poriadny pravý hák rovno do tváre. Pomsta to bolo sladká, no hus prežila a naši ju predali. Niekoľko dní nato sa kupec vrátil a snažil sa toho diabla reklamovať, no neúspešne.

3. Bola som nahodená v slušnom oblečení, chystala som sa na návštevu lekára. Predtým som však musela ísť nakŕmiť husi. Vonku pršalo, vybehla som na záhradu a po vtákoch ani stopy. Super, povedala som si v domnienke, že sa asi utekali skryť pred dažďom a všetko prebehne bez ujmy na zdraví. Hodila som im do válova žrádlo, vracala sa späť domov… vtedy mi trklo, že som im zabudla dopustiť vodu.

Po husiach stále ani stopy, zamierila som teda rovno k nádobe na vodu a dopustila ju. Ani som sa nestihla otočiť, len som cítila, ako sa mi niečo zozadu zarylo do stehna. Zvuk dažďa očividne prekryl to nahnevané vrčanie a zobral mi jedinú šancu na včasný únik. Tá hus sa chovala ako pomätená – bila ma krídlami, štuchala zobákom a do toho všetkého agresívne trúbila.

Goose GIF - Find & Share on GIPHY

Na mokrej zemi sa mi pošmykla noha a ja som išla k zemi. Hus, nadšená týmto malým víťazstvom, ešte posunula svoj útok na vyšší level a začala ma mlátiť krídlami ešte intenzívnejšie. Spomínate, že som im tam pred chvíľou dala krmivo? Očividne sa medzitým stihla už aj nažrať a táto fyzická aktivita jej akosi nesadla.

Spustila na mňa prívalovú vlnu husích zvratkov. A stále ďobala, mlátila, vrčala… v tej chvíli som si myslela, že je po mne. Napokon sa mi nejako podarilo uniknúť. Domov som prišla premočená, vyváľaná v husích h*vnách, okúpaná v husích grckách, nohy a ruky celé krvavé… a k lekárovi som meškala.

4. Moja dcéra kŕmila na rieke kačky, keď sa zrazu objavila hus a začala na ňu útočiť. Bol tam aj môj syn. Obe deti som schovala za seba a snažia sa ju odohnať. Hlasné zvuky, hádzanie kameňov – nepomáhalo nič. Stále len útočila, naťahovala svoj dlhý krk a akosi sa jej podarilo uhryznúť dcéru do tváre. Vtedy som ju kopla.

V mojich predstavách bola ako vankúš a môj kopanec ju mal odhodiť dvadsať metrov dozadu… nestalo sa. Spadla ako vrece cementu a nič jej nebolo. Našťastie aspoň prestala útočiť a pobrala sa preč. Na rieke pláva dodnes a som presvedčená, že si ma tá príšera pamätá. Vždy, keď ma uvidí, otočí sa o 180 stupňov a pláva preč.

Scared Animals Animal GIF - Find & Share on GIPHY

5. Majiteľ golfového ihriska, na ktorom hráva môj otec, má psa. Väčšinou behá po ihrisku a šteká na vtáky, husi a iné zvieratá, aby ich udržal mimo trávnika. Jedného dňa začal brechať na mamu hus, ktorá ochraňovala svoje mladé a škaredo naňho zaútočila. Skončilo to tak, že päť dospelých husí zobákmi dotiahlo chudáka psa do jazierka, kde sa ho snažili utopiť.

6. Bol to krásny slnečný deň a ja som chytal ryby na jazere. Náhodne som pozrel hore a všimol si kŕdeľ husí, ktoré leteli nado mnou. To je v pohode, husi predsa nes*rú počas letu, hovoril som si. OMYL.

Vták, ktorý letel v čele, sa rozhodol vypustiť svoj črevný náklad a vykalkuloval to na milimeter presne. Trajektória končila rovno na mojej hlave. Kto už niekedy videl h*vno tohto operenca, vie, že to nie je žiaden „malý biznis“. Najlepší na tom bol susedný rybár, ktorý celú vec pozoroval a výdatne sa na mne smial.

7. Moja babka zvykla kŕmiť husi na miestnom rybníku. Jedného dňa som išla s ňou, predklonila sa nad vodu, aby som zobrala kúsok chleba, ktorý nikto nejedol a hodila ho znovu. Zadkom som bola otočená k jednej nemilosrdnej husi, čo vôbec nebolo dobré rozhodnutie. Uhryzla ma rovno do stredu, medzi ritné polky. Neobišlo sa to bez krvi a riadnej dávky sĺz.

Baby No GIF by BBC Earth - Find & Share on GIPHY

8. Z vrecka mi visela šnúrka na kľúče. Hus ju zbadala. Hus ju chcela. Hus ma začala naháňať. Hus vyhrala…

9. Mal som šesť rokov a prechádzal som okolo jazierka, na ktorom sedelo asi 5 husí. Nič som si z toho nerobil – bol som dieťa a tamto boli obyčajné veľké vtáky. Lenže potom začala jedna z nich utekať mojím smerom. Rozbehol som sa preč a trielil ako o život, no tá operená suka bola rýchlejšia. Zhodila ma na zem, dobodala zobákom a ešte mi aj stiahla nohavice.

10. Na základnej škole nás učitelia zobrali k močiarom, aby sme sa naučili o tamojšom ekosystéme. Celú triedu nalodili na plachetnicu a vyrazili sme. Lenže, vietor nás odvial zo správnej trasy, rovno k ostrovčeku, kde hniezdilo niekoľko husích rodiniek.

Akurát sedeli na vajíčkach… predstavte si štyridsať detí na malých lodičkách, ako revú ako besné, palicami búchajú po útočných krkoch tých bielych príšer, zatiaľčo sa učitelia snažia nasmerovať loď správnym smerom a vôbec im to nejde.

11. Zablokovala mi cestu do auta a už-už sa chystala na mňa skočiť. Rýchlo som sa uistil, že sa nikto nepozerá (nechcel som vyzerať ako zvierací násilník, ale niektoré husi si to jednoducho zaslúžia) a vybalil na ňu slzný sprej. Stopercentná úspešnosť, ale stále vydávala ten otravný zvuk.

12. Sedel som v parku na lavičke a jedol svoj cesnakový chlieb. Otočil som hlavou doľava a všimol som si, že si ku mne prisadla hus, vražedne zazerajúca na moju desiatu. Namiesto toho, aby som sa v pude sebazáchovy svojho chleba vzdal, som sa s ňou začal naťahovať. V skratke by som to zhrnul asi takto – NIKDY sa nesnažte zobrať husi cesnakový chlieb.

Goose GIF - Find & Share on GIPHY

Zdroj: Corpse__ / Reddit


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.