Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 9.12.2023
sk
Izabela
cz
Vratislav

V uplynulých týždňoch sme mali možnosť sledovať futbalové majstrovstvá Európy, turnaj Euro. Slovenskej reprezentácii sa nejako extra nedarilo, za úspech môže považovať aj to, že sa naň vôbec kvalifikovala. Tohtoročný šampionát bol zvláštny v mnohých ohľadoch.

Môžeme začať hneď tým, že v roku 2021 sa hralo Euro 2020, ktoré muselo byť presunuté kvôli pandémii koronavírusu. Väčšina zápasov bola naozaj napínavá a mnoho favoritov sa trápilo s papierovo oveľa slabšími súpermi. Ďalšou zaujímavosťou je, že turnaj bol výnimočne bohatý na vlastné góly!

Počas Eura 2020 naozaj nebola núdza o vtipné a bizarné okamihy.

Colové vojny

Asi ešte nikdy v histórii futbalu sa toľko neriešilo, čo futbalisti pijú počas tlačoviek. Pozornosť na túto tému nasmeroval hviezdny Cristiano Ronaldo, ktorý schoval dve fľašky Coca-Coly a každému dal najavo, že uprednostňuje čistú vodu.

YouTube video

Ruský tréner Stanislav Čerčesov na Portugalca reagoval svojsky. Ten sa schuti napil z fľašky Coly a všetkých ubezpečil, že nápoj stále má svojich fanúšikov vo futbalovom svete.

https://www.youtube.com/watch?v=R67V4v12Azg&ab_channel=OptusSport

Najlepšiu reakciu zo všetkých predviedol taliansky obranca Leonardo Bonucci. Čerstvý majster Európy vie, ako oslavovať titul. Na tlačovke sa objavil v jednej ruke s pivkom, v druhej ruke s colou. „Túto noc budem piť všetko!“ vyhlásil.

YouTube video

Švajčiarsky superfanúšik

Zo všetkých oddaných fanúšikov, ktorí s obrovským nasadením podporovali svoje tímy, sa najväčšou hviezdou stal nepochybne Švajčiar Luca Loutenbach. Neuveriteľne napínavý zápas s Francúzskom priniesol situáciu, v ktorej sa skóre zmenilo pár minút pred koncom. Spolu s ním sa očividne zmenil aj výraz v Lucovej tvári. Šialenému Švajčiarovi sme venovali celý článok.

YouTube video

Macedónsky bubeník

Fandiť napriek všetkým ťažkostiam! To celému svetu odkázal tento fanúšik zo Severného Macedónska. Na zápas s Ukrajinou si doniesol svoj bubon, pomocou ktorého intenzívne drukoval svojim chlapcom. Asi až príliš intenzívne. Blana bubna sa pretrhla, no chlapík naďalej bubnoval, akoby sa nič nestalo. Sčasti do ráfika bubna, sčasti do vzduchu.

https://www.instagram.com/p/CQVow0oBmfS/

Oslava maďarského gólu

Príkladom skvelej hry menšieho tímu proti silnému favoritovi je zápas Maďarska s Francúzskom (1-1). Naši južní susedia dokázali Francúzov potrápiť a odohrať s nimi vyrovnaný zápas. Po otváracom góle Attilu Fiolu prepukla v maďarskom tábore enormná radosť.

Úspešný strelec počas osláv lietal z jednej strany hracej plochy na druhú a zaparkoval aj pri stole maďarskej redaktorky Edit Szalay. Jej šokovaná reakcia na hurikán radosti sa stala ikonickou momentkou zápasu a dočkala sa aj umeleckého spracovania.

Slovenská vizitka

Na tohtoročnom turnaji padlo celkovo 11 vlastných gólov, čo je viac ako v celej histórii Eura – od roku 1976 do roku 2016 ich dokopy bolo zaznamenaných len 9. Žiaľ, do tejto nelichotivej štatistiky prispelo aj Slovensko. Hneď dvakrát. Počas zbabraného zápasu, ktorý sa skončil 5-0 v prospech Španielska, Slováci skóre otvorili vlastným gólom.

O piaty gól, ktorý skončil v slovenskej bráne, sa postaral Juraj Kucka. Naši hráči sa mohli utešovať tým, že dali len o jeden gól menej ako favorizovaní Španieli. Slovenské omyly si, samozrejme, všimli aj zahraničné médiá, pre ktoré sa najväčším highlightom zápasu stal otvárací vlastný gól brankára Martina Dúbravku.

YouTube video

Stratení Francúzi

Médiá z celého sveta referovali o skupinke francúzskych fanúšikov, ktorí sa namiesto Budapešti ocitli v Bukurešti. Francúzi sa vybrali podporiť národný tím v súboji s Maďarmi, svoj omyl si uvedomili, až keď stretli skupinku Ukrajincov. Títo Ukrajinci boli prekvapení, že na tomto mieste vidia Francúzskych fanúšikov, ktorí by v tom čase mali poctivo fandiť o mnoho kilometrov západnejšie…

shutterstock

Na jednej strane sa zasa týmto nešťastníkom nemôžeme čudovať. Budapest a Bucharest znie pre Francúza rovnako podobne ako pre Slováka Caen a Cannes. Pritom ide o dve úplne iné mestá na opačnom konci Francúzska. Koľkí našinci by si ich ľahko zamenili!

It’s coming home!

Ako turnaj napredoval, stúpalo aj sebavedomie úspešných Angličanov. Už niekoľko dní predtým, ako sa Angličania prebojovali do finále, apetít anglických fanúšikov poriadne narástol a začínali byť presvedčení o tom, že tentoraz to musia vyhrať!

It’s coming home!

Posted by Boris Johnson on Saturday, July 10, 2021

Sociálne siete zaplavilo ikonické motto it’s coming home!, ktoré sa neodmysliteľne spája s vierou, že víťazná trofej určite pocestuje domov, do Anglicka. Prehnaná sebadôvera a dotieravosť anglických fanúšikov v konečnom dôsledku viedla k tomu, že po finálovom víťazstve Talianska prišiel čas na poriadnu škodoradosť a výsmech.

It’s coming… to ROME. ????: Real Madrid : Ruling Clubs Since 1902 – II

Posted by Troll Football on Sunday, July 11, 2021

Why would you get a tattoo ahead of time? from agedlikemilk

https://www.instagram.com/p/CROnqQYLNuj/


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.