Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

V poslednej dobe sa roztrhlo vrece s rôznymi štúdiami a výskumami, koľko káv je pre človeka prospešné vypiť za deň. Niektorí tvrdia, že je dobré kávu úplne vynechať, ale nájdu sa aj takí borci, ktorí tvrdia, že je pre naše zdravie najlepšie vypiť denne 5 káv. Zlepší sa fungovanie mozgových buniek, prečistia sa črevá… a bla bla bla. A teraz príde tá otázka: Koľko káv denne vypiješ ty?

Ak aj ty začínaš svoj deň poriadnym kýblom kávy a bez neho nedokážeš normálne fungovať, daj si päť, pohodlne sa usaď a napíš nám do komentára, v koľkých prípadoch si videl sám seba.

1. Nezáleží na tom, či si žena alebo muž, kávopič, alebo kávopička. Normálny človek ráno vstane, vyprázdni močový mechúr a črevá, umyje si zuby, prezlečie sa, prezlečie sa opäť (lebo si zubnou pastou zašpinil čisté tričko), učeše sa a ak mu ešte zostane aspoň trošku času, spraví si raňajky. Ráno kávičkára je ale úplne iné. Okamžite, keď rozlepí oči na tretí posunutý budík, šuchtá sa do kuchyne, dá variť vodu, vytiahne svoju najobľúbenejšiu kávu a uvarí si ju. A až vtedy, keď ju vypije sa zobudí a je schopný robiť veci, ktoré robí ráno každý normálny žijúci tvor na našej guľatej zemeguli. 

https://emefka.sk/vtipne-komiksy-zo-zivota-mladych-v-ktorych-sa-urcite-spoznas/

2. Hovorí sa, že dobrá káva je vlastne na hovno. Ono to tak v bežnej praxi normálne funguje. Po vypití kávy vás poriadne prečistí a asi preto je dobré piť kávu hneď ráno. No a keď si k tomu dáte aj rannú cigaretku, juuuuuj.

3. Horšie sú tie situácie, keď vás to chytí v reštike, bare, či v iných gastro zariadeniach. Raz sa mi stalo, že sme sa po fajnom a výdatnom obede vybrali s partiou na dobrú kávu. V polovici nášho posedenia sa kamarát vybral na toaletu. Náš rozhovor pokračoval ďalej, no po 30 minútach som trošku znervóznela a spýtala sa, či sa tam náhodou nevymkol alebo neodpadol. Keď sa však v tom momente otvorili dvere, stál v nich celý bledý, spotený. Taký vygrcaný makový slíž. Vtedy som všetko pochopila a ďakovala Bohu, že ženské dvere na toalety boli na opačnej strane a nemali spoločnú chodbu s mužskými, pretože by museli evakuovať celú kaviareň.

4. Nuž, smotanové cestoviny s brokolicou a kukuricou a k tomu šošovicová polievka a po nej fajnová viedenská so šľahačkou nebola asi tá najvhodnejšia kombinácia. Takže, áno, ak toto prežívate aj vy, je to zrejme úplne normálne. Teda dúfam. 

5. Každý má rád inú kávu. Niektorí ju nevypijú bez šľahačky, iní bez mlieka. A potom sú ľudia, ktorí milujú sladkú kávu. Nemám na mysli tých, ktorí si do nej nasypú 3 lyžičky. Existujú aj takí sladkožrúti, ktorí nemajú žiadne hranice. Sedela som na káve v jednej dobrej kaviarni, kde urobia kávu od výmyslu sveta. Oproti mne si sadol asi 40-ročný muž. Objednal si presko, vsadil na klasiku. Keď mu ju doniesli, chytil lyžičku a šou začala. Keď jeho cukrenie prekročilo hranicu 3 lyžičiek navrela mi na čele žila a mala som nutkanie ísť za ním a celú kávu mu vyliať do cukorničky, veď to by mal to isté. Napočítala som 9 lyžičiek, potom som sa musela otočiť, lebo mi z toľkého sladkého prišlo zle. Normálne som sa na chvíľku zamyslela nad tým, ako je možné, že sa do tak malej šálky zmestí toľko cukru. Lebo veď fyziku neoklameš, či?

6. S kávou existujú aj mnohé vtipy. Tento je môj najobľúbenejší:

7. Život bez kávy je proste ťažký. Hlavne ráno. Na všetkých ľuďoch je ráno vidieť, akí sú zaspatí a majú ešte dve hodiny po zobudení odtlačený vankúš cez pol tváre. No potom je tu kategória kávičkári. Mala som kamošku, ktorá bola podráždená až pokým si nedala svoju dávku. Vypila svoju šálku a akoby ju niekde vymenili. Zo štekajúceho rotvajlera sa behom pár minút stala prítulná mladá sexi mačička.

8. Milujem kávu, ktorá nie je ani horúca ani studená, proste taká akurát, aby sa dala piť. No musí byť čerstvá, a kávičkovo voňať. Tých kamarátov kávopičov mám strašne veľa, ale tohoto som nenávidela. Väčšinou je to tak, že keď si príliš zaneprázdnený, uvaríš si kávu a po 4 hodinách zistíš, že si si ju ani nestihol vypiť. Viete, čo tento odborník vždy urobil? Chytil štvorhodinovú kávu, strčil do mikrovlnky, zohrial a s chuťou vypil. To by som nedala.

9. Skvelým pomocníkom v čase núdze, hlavne ak vám meškajú spoje, sú automaty na kávu. Kedysi som si myslela, že sú to riadne g*cky, no tá káva je dnes už naozaj dobrá. No a po tom, čo mi namiesto 10 centov automat vydal 4,10, kávu z automatu zbožňujem. 

10. Káva je dobrou pauzou aj počas riadneho žúru. Hoci po nej nevytriezveš, dokáže ťa dať ako tak dokopy a potom môžeš opäť pokračovať v žúre.

11. Vždy sa teším, keď k nám príde návšteva lebo viem, že vždy donesie kávu.

https://giphy.com/gifs/coffee-gif-brockurealities-DrJm6F9poo4aA

Titulná fotka: Aldona / workingbeauty.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť