Vtipné, ale aj nepríjemné zážitky z letných brigád, ktoré sa skutočne stali

Leto zrazu naberie iný význam, keď začneš brigádovať.

S letom sa mnohým študentom spája nielen voľno, oddych, grilovačky, festivaly, ale aj brigády. Niekedy sa však stane, že si vyberieš nesprávne. Buď málo zarobíš, alebo stoja za prd! Nech už je to akokoľvek, vždy si môžeš aj zo zlej brigády vziať aspoň zážitky. No a niektorí sa s nimi dokonca podelili na internete. Zažil si niečo podobné? Daj nám vedieť v komentári, čo sa podarilo tebe počas tvojej letnej brigády.

1. Pracovala som v sanatóriu. Raz išlo nové dievča umývať staršieho pána na lôžku a sťažovala sa, že vôbec nespolupracoval. Nedalo sa ním hýbať a dokonca sa ani nechcel otočiť, aby mu umyla chrbát. Vtedy som si spomenula, že som jej zabudla povedať, že pred 10 minútami zomrel.

2. Jedno leto, keď som mal asi 10 rokov ma poprosili susedia, či by som sa im nepostaral o ich staršieho psa, pokiaľ budú preč. Súhlasil som. Pes na druhý deň zomrel.

3. V to leto som robil vo fotolabe. Raz ma jeden muž požiadal pozrieť sa na jeho negatívy a pomôcť mu vybrať, ktorá fotografia je najlepšia. Na každej bol jeho pohlavný úd. Odvtedy to neviem dostať z hlavy.

4. V jedno leto som pracoval ako strážnik v jednej opustenej uhoľnej bani. V noci som sa zložil do svojho auta. Úplne sám. V strede otvoreného poľa. Kilometre od najbližšieho mesta. Mojou jedinou spoločnosťou boli netopiere. Tú baňu by aj tak nikto neukradol, ale keď platili…

5. Raz som išla pomáhať kamarátke do jedného baru. Bola som záskok za jej kolegyňu, ktorá ochorela. Nepoznala som ani nápojový lístok, ledva názov podniku. Prišli tam dvaja fešáci a spýtali sa ma aké tu máme víno. Samozrejme, že som tie názvy nepoznala, tak som im odpovedala: ,,biele a červené“. Začali sa strašne smiať. Odvtedy som tam nebola.

https://www.askideas.com/people-funny-jumping-in-swimming-pool/

6. Práca v letnom kempe. Očakávanie: zábava, socializácia s ľuďmi. Realita: záchrana detí, ktoré spadli do záchoda.

7. Moja sestra a ja sme sa ponúkli, že budeme dobrovoľne robiť klaunov, aby sme zabavili deti. Trhalo nám to srdcia, keď sa nás tak báli, že nevedeli prestať plakať.

8. Keď som mala 16, zbierala som na poli kukuricu. Keď som potrebovala cikať, dali mi rolku papiera a poslali ma o 5 radov dopredu. Aj tak ma videli. Nenávidela som ich. 

9. Pracovala som v zariadení, ktoré sa cez deň staralo o deti vo veku 5-7 rokov, pokiaľ si ich rodičia nevzali domov. Raz sa ma jeden 6-ročný chlapec pri ich rodičoch spýtal: ,,Prečo dospelí sexujú v sprche?“ Mala som čo robiť, aby som sa nezačala strašne smiať. Nuž, rodičia s ním museli mať potom doma veľmi plodnú diskusiu.

10. Brigádovala som ako čašníčka v jednej drahej kaviarni, kde sa robila kvalitná káva. Maja prvá zákazníčka chcela nejakú špeciálnu 7-eurovú kávu. Pripravovala sa tak, že som musela zohriať vodu a pred jej očami ju z tej nádoby naliať do maličkej šálky. Strašne som sa bála a tak sa mi triasli ruky. Spýtala som sa jej, či si ju nechce naliať sama. (Vedela som, ako to dopadne.) A ona povedala, že jej vôbec nebude vadiť, keď to urobím ja. Do šálky som trafila približne 4 kávové lyžičky, všetko ostatné mala na podšálke. Ten znechutený pohľad stál za to. Ale ja som ju predsa varovala.

https://www.zoella.co.uk/2016/07/fields-of-gold-strawberries.html

11. Jedno leto som brigádoval u svojho otca v stavebnej firme. O tri dni ma normálne vyhodil. Mňa, svojho syna!

12. Po 9 hodinách na nohách som bola totálne vyčerpaná a hladná. Tak som sa vkradla na toalety a vychutnávala si svoj burger. Pristihli ma. Na druhý deň som už bola bez brigády.

13. Pracovala som v letnom kempe. Všetko bolo skvelé. Deti som ako tak zvládala a bola to celkom dobre zaplatená brigáda. Raz si jeden chlapec rozbil koleno, keď sa naháňal s ostatnými chlapcami. Jeden z nich ma zrejme namal rád a tak nabonzoval, že som na nich vôbec nedávala pozor. Jasné, že ma vyhodili. Smrad jeden!

14. Pracoval som v miestnej pizzérii. Vždy sa našiel niekto, kto k nám zavolal a chcel vegetariánsku pizzu so šunkou. Alebo syrovú pizzu bez syra, či Havaj bez ananásu. Tak strašne som nenávidel, keď si zo mňa robili srandu.

15. Ani neviem, ako som dostala túto brigádu, ale druhý raz by som to už nevzala. Mojou úlohou bolo spočítať ľudí v jednom meste. A tak si predstavte koľkokrát som musela prísť k domu, zaklopať a spýtať sa: Zdravíčko, koľko ľudí tu s vami býva? 

Zdroj: boredpanda.com
Titulná fotka: Hampton Country Day Camp

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
21
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Alf, Jurošík, sluha James. Takto si budeme pamätať nebohého Stana Dančiaka!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME