Vtipné fotografie, ktoré ukazujú, ako klameme na sociálnych sieťach

Veď prečo by sme si realitu trošku neprikrášlili, keď sa to dá?

Na sociálnych sieťach ukazujeme svoj život nielen svojim priateľom, ale aj neznámym ľuďom. Podvedome sa snažíme, aby z fotiek doslova žiarila dokonalosť aj napriek tomu, že realita je úplne odlišná.

Meníme filtre, vyberieme len jednu fotku z nevydarených 160 a vytvárame si akúsi vymyslenú realitu, ktorú všetkým naokolo prezentujeme. Nechceme však súdiť. Robíme to úplne všetci bez ohľadu na vek, či postavenie.

To, čo vám však chceme ukázať, je to, aká sranda môže vzniknúť, keď si uvedomíte, aký je rozdiel medzi tým, čo pridáte na Instagram a skutočnosťou. Pozrite si týchto 18 fotografií, ktoré vám ukážu, akí sme prešibaní klamári.

1. Vysnívaný muž vs. Reálny muž

Dokonalý chlap neexistuje. Tak ako neexistuje dokonalá žena. No ženy, ruku na srdce! Ktorá z vás si nepredstavuje svojho princa na bielom koni tak, ako ho vidíte na obrázku vľavo?

2. Trávenie perfektného dňa na pláži

Veď prečo by sme nedali svojim známym vedieť, že sme niekde na dovolenke pri mori, keď už je takáto vhodná príležitosť? A pritom realita je trošku iná a my, namiesto slnkom zaliatej pláže, „venčíme“ deti na neďalekom detskom ihrisku. No, ale veď, kto to musí vedieť, všakže?

3. Najčistotnejšia osoba roka

Prezentácia našej dokonalosti vie byť niekedy naozaj vtipná. Najmä, ak vás všetci poznajú ako bordelára roka, no vy na svoj Instagram pridávate fotky, ktoré sú od skutočnosti na míle vzdialené. Ale keď už sme pri tom – koľkokrát sa vám stalo, že predtým, než ste pridali nejakú fotku, ste si museli najskôr poriadne upratať?

4. Dôležité je správne nasadnúť

Dokonca ani fotky v bazénoch nevznikajú len tak jednoducho. Najmä, ak sa chcete odfotiť s nadrozmernými nafukovačkami, no vaše pohybové schopnosti tomu nezodpovedajú. Vtedy to môže vyzerať aj tak, ako to vidíte na obrázku.

5. Ako sa máme radi

Acidcow.com, Reddit.com

Tento obrázok mi strašne pripomína súrodeneckú lásku. Veď to poznáte. V skutočnosti by ste sa najradšej zabili, no keď sú doma rodičia, všetko je v najlepšom poriadku.

6. Veci, ktoré robíme pre dobrú fotku

View this post on Instagram

Instagram vs Reality – What goes on behind the scenes!! 💁‍♀️ — The lengths we go to to get Insta worthy photos 😂😂 Here's me climbing up a pile of wobbly rocks after taking the photo on the left!! 😂😂 — Nobody looks perfect 24/7 it's physically impossible and most of the time we only show the good photos not the ones where we are struggling to flawlessly climb up these rocks gracefully 😂😂 — People always tell me how tiny my waist is or how they wish they had bigger legs like mine!! Even though my legs are probably the part im most self conscious with!! Don't get me wrong I've worked really hard on my journey so far to get were I currently am and I'm finally starting to embrace and love my body let's face it we can all try and change our bodies as much as we like and it will work to a certain extent but genetics also play a massive part so we have to love what we have been blessed with I'm far from perfect, We all know what angles make us look our best however our camera roll is also full of so many photos where we got those angles so wrong 😂 But you will rarely see those… — Stop comparing yourselves to anyone else on social media or to what society deems as "perfect" and start embracing your own beauty that you already have and becoming more comfortable in your own skin!! There is only one of us and that is so powerful it's what makes us all unique!! 💙

A post shared by Maddy Gayton (@maddygayton_fituk) on

Niekedy sme kvôli perfektnej fotke schopní urobiť takmer čokoľvek. Dokonca aj to, čo by sme za žiadnych iných okolností neurobili. Spomeňte si, koľkokrát ste niekam šli nasilu, len aby ste mohli dať na Instagram fotku. Už sa vám to stalo, že?

7. Keď sa pokúšame urobiť perfektnú fotku našich miláčikov

Pri fotení našich domácich zvierat je to niekedy boj. Najmä, ak váš pes pri venčení lieta ako šarkan, no vy ho chcete odfotiť ako najpokojnejšieho a najroztomilejšieho psa na svete.

8. Keď držíš diétu vs. Ako to v skutočnosti vyzerá

Pri tomto si vždy spomeniem na všetkých pokrytcov, ktorí pridávajú fotky zdravého jedla a potom ich stretnem v mekáči, ako si to rozdávajú s obrovskou porciou hranoliek a hamburgerom.

9. Roztomilosť našich domácich miláčikov

10. Milujúci pár

View this post on Instagram

••• Instagram vs. Reality. ••• Hach, ich feiere diesen Schnappschuss so sehr. Beide Bilder zeigen uns. Schmachtend und noch immer schwerverliebt – und uns ärgernd und so tuend als wäre Liebe etwas nervtötendes. Das sind halt wir – verliebte Spinner. Und das ist gut so. Wir sind gut so. Liebe ist gut so. Alles ist gut so. Das Leben ist gut so. Gut so mit dir. Gut so mit mir. Gut so mit uns. Gut so für immer. #Stinkiliebe ❤️💩 ________________________________ #instagramvsreality #instagramvsreallife #liebe #love #relationshipgoals #relationship #happiness #fun #quality #gutso #dankbar #thankful #happygirl #smile #qualitytime #beyourself #beyourbest #beach #beachvibes #beachlife #mv #stralsund #balticsea #ostseekinder #liebe #always #altefähr #glücklichsein

A post shared by How you doin’? (@richvanea) on

11. Ktorá žena toto nepozná?

View this post on Instagram

I look at other girls Instagram sometimes and get super insecure because of their perfect skin and perfect body and perfect life. But then I remember that Instagram literally doesn’t say shit about a person or their life. We don’t see their struggles or THEIR insecurities (bc spoiler alert: EVERYONE has them), we just see what they choose to show us. If you go around on social media comparing yourself to others you’re basically comparing yourself to someones highlight reel, not their real life. You’re comparing yourself to photoshop, lighting, the right angle, sucking in, fake laughing, 2hrs of hair and makeup, a bomb photographer and about 1000 more things. I’m not saying people are fake, I’m just saying this is a platform where people choose what to show you, they choose their best photos. No one wants to highlight their insecurities, struggles, heartbreaks and their anxiety. Stop the comparison game. Stop getting down on yourself because you don’t look like that. They might not even look like that. _______________________________________________________ #embraceyourreal #instavsreality #selflovefirst #skinproblems #acne #acnescarring #comparisonisthethiefofjoy #youareenough #youarebeautiful #acnesufferer #postacne #acnescars #nomoreacne #hyperpigmentation #selflovewarrior #keepingitreal

A post shared by LEA ☀️ SKIN MINDSET EXPERT (@skinwithlea) on

Legenda hovorí, že na svete je len veľmi málo žien, ktoré sú schopné pridať fotky seba bez troch vrstiev make-upu. Odvážne to ženy.

12. Keď sa maznáš so svojím partnerom

Ani leňošenie s partnerom nemusí byť také dokonalé, ako to vyzerá na fotkách. Poznáte to, však?

13. Keď sa snažíš ukázať svoju lepšiu stránku

bupsikitty / Instagram.com ( https://www.instagram.com/bupsikitty/?hl=en)

Lebo nie všetky ženy pri bazéne vyzerajú ako modelky Victoria Secret. Ale to je dobré. Každá sme svojím spôsobom nádherná. Hoc aj s pár kilami navyše, či rozmazanou špirálou od vody.

14. Aj cestovanie sa dá trošku prikrášliť

Keď chceš kamošom ukázať, že tvoje cestovateľské kroky vždy vedú do tých najkrajších destinácií sveta a pritom to tak nie je.

15. Líčenie je niekedy hotové umenie

Lebo nie každá žena sa dokáže namaľovať. Niektoré si to len myslia.

16. Raňajky

Zapamätaj si. Ovsené kaše s ovocím sa fotia vždy predtým, než ich zamiešaš.

17. Keď sa nikto nepozerá

Ak ste niekedy videli nejakú fotku peknej ženy vo vani s pohárikom vínka a vonnými sviečkami okolo, skúste si prestaviť, koľko námahy ju to stálo.

18. Prezentácia perfektnej rodiny

Titulná fotka: bupsikitty / Instagram.com 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
16
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Bizarné produkty, ktoré sa skutočne predávajú, aj keď je tomu ťažké uveriť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME