Sobota 27.11.2021
sk
Milan
cz
Xenie

Vtipné komiksy o živote s deťmi, v ktorých sa zaručene nájde každá mamina

Aj takto vyzerajú bežné dni, keď sa ti po byte premáva akčný trpaslík.


Na to, koľko povinností to obnáša, byť matkou je dosť mizerne platené. Ale povedzme si úprimne, nemenila by si za nič na svete. Varíš, perieš, upratuješ, si psychologická poradňa a pohotovostný lekár, občas nespíš a už vidíš trojmo, občas si nie si istá, čo budete zajtra jesť… ale všetko to stojí za to, keď sa pozrieš do tých guľatých okáľov a vidíš, aký je ten malý krpec spokojný.

Na odľahčenie situácie sme si dnes pre teba pripravili niekoľko vtipných komiksov o živote s deťmi ako takom. S naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko situácií, ktoré sú každej mamičke (ale úprimne, ani oteckovia nie sú od macochy) dôverne známe, a veríme, že sa v nich nájdeš tiež. Tak sa teda poďme na ne pozrieť.

1. Keď si uvedomíš, že peniaze za postieľku ste mohli radšej spláchnuť do záchoda

Bohvie, kde sa berú všetky tie fotky na internete, na ktorých bábo zabalené v perinke spí ako anjelik a spokojne si odfukuje. Ty máš pätu v čele. A vôbec to nie je krásne.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Keď sa z tvojej kabelky stane zberný dvor

Nebudeme si klamať, aj predtým si tam mala bordel ako v tanku a od rozmazaného mejkapu až po zombie apokalypsu si bola pripravená hádam na každú situáciu. Ale teraz… teraz tam máš naozaj všetko. Ešte aj ten šuter, ktorý našiel po ceste zo škôlky, v chvíľke tvojej nepozornosti dostal meno a zrazu sa stal právoplatným členom vašej rodiny. Plece z ocele. Matka musí mať plece z ocele.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Keď potrebuješ dvadsať rúk a aj tak ti to nestačí

„Mamíííí,“ ozve sa z vedľajšej miestnosti rev, akoby ho z kože drali, a ty si narýchlo nevieš predstaviť, aký idiot by vám mohol nechať v obývačke pustenú cirkulárku. V jednej ruke vysávač, v druhej varecha, všetko pustíš a utekáš, čo ti nohy stačia… a on nakreslil šušeň. Šušňom. Na papier. To sú tie chvíle, keď to rodičovstvo naozaj stojí za to.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Keď celý deň stojíš za sporákom a malý Gordon Ramsay ohrnie nosom

Deväť mesiacov ho nosíš pod srdcom, privedieš ho na svet, pipleš ho, ľúbiš ho, prvé aj posledné by si mu dala… a to všetko len preto, aby jedného pekného dňa dospel do fázy „toto mi nechutí“. A hovoril to na všetko.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

Mohlo by ťa zaujímať:

15 tweetov, ktoré dokazujú, že na život s deťmi treba byť vyzbrojený nekonečnou trpezlivosťou

5. Keď musíš rozpohybovať celú šedú mozgovú kôru…

…lebo inak s týmto malým zázrakom nepohne nič. Všetko musí mať kreatívne pomenovanie, od upratovania hračiek až po kuracie stehno, a ty sa už teraz nevieš dočkať chvíle, keď mu jedného dňa budeš musieť oznámiť, že tá nedeľná polievka predsa nebývala z dinosaura.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

6. Keď potrebuješ leukoplast a zistíš, že máš smolu

Lebo maco mal bobo, koník mal bobo a potom zistil, že keď ho nalepí na skrinku, tak sa odlepí aj s farbou, čo je očividne strašne veľká zábava. A ty tu môžeš pokojne aj vykrvácať… čo je, koniec-koncov, asi lepšie ako zmývať lepidlo zo skrine. Takže nič. Všetko je v poriadku.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

7. Keď mu dáš jednu jedinú úlohu a on zlyhá na plnej čiare

V dobrej viere, že si predsa nepriviedla na svet úplného babráka, ho pošleš obliecť si nohavice a on ťa o hodinu neskôr presvedčí, že nároky by sa mali začať formovať až po osemnástom roku jeho života. Dovtedy nula bodov.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

8. Keď sa najväčším adrenalínovým športom stal prechod po vlastnej obývačke

Nielenže našľapuješ so stiahnutými polkami ako na mínovom poli, ešte si nemôžeš ani schuti zanadávať, keď niekde po ceste kopneš malíčkom rovno do nohy sedačky. Keď mu hovoríš, aby si umyl zuby, to nepočuje. Ale toto by počul určite.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť