Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 21.3.2023
sk
Blahoslav
cz
Radek
, Radomil
Zdroj: ©Shutterstock

Vtipné príhody rodičov, ktorí chceli dať deťom lekciu, no kruto sa im to vypomstilo

Deti vedia prekrútiť každé tvoje slovo.

Deti ešte nemajú celkom ucelenú predstavu o fungovaní sveta, ale to neznamená, že sú hlúpe. Tieto príhody sú toho jasným dôkazom. Rodiča z Redditu sa podelili o momenty, keď sa snažili uštedriť svojim ratolestiam cennú životnú lekciu. A ako to dopadlo? Nuž, určite nie presne podľa ich predstáv…

1. Povedala som deckám, že ak nebudú poslúchať, tak im Ježiško donesie uhlie. „Čo je uhlie?“ spýtali sa. Kameň, ktorý môžeš podpáliť. Odteraz chcú dostávať už len uhlie.

2. Mala som asi dva roky a s rodičmi sme na štadióne sledovali zápas. Mama išla na záchod, tatko nedával pozor, tak som sa rozhodla trochu poprechádzať. Keď ma našli, bola som skoro na opačnej strane štadióna. Celá tribúna sledovala, ako sa ma policajt snaží odniesť k našim, zatiaľ čo ja z plných pľúc jačím: „Zavolajte políciu! Tento cudzí ujo nie je môj tatino!!!“ Naši ma naučili, že nemám nikam chodiť s cudzími ľuďmi. Bohužiaľ, nepovedali mi, ako vyzerá policajt.

3. Povedala som dcére, že plač ju nikam nedostane. Keď niečo chce, musí mať logické argumenty. Teraz žijem pod jednou strechou s 12-ročnou právničkou, ktorá mi vie do detailov vysvetliť, prečo moje pravidlá nedávajú zmysel.

4. „Keď ťa niekto uráža, povedz mu na oplátku niečo pekné,“ hovorila som mojej vtedy ešte len 4-ročnej dcére. Raz som ju zobrala na nákupy spolu s mojou mamou, mama hľadala nejaký pekný župan. Predavačka bola vyslovene nepríjemná, malá si všimla, že mama jej má už tak akurát plné zuby, tak sa doširoka usmiala a povedala jej: „Teta, vy máte naozaj nádherne žlté zuby.“

Shutterstock

5. Keď mala dcéra asi 10, chcela účinkovať v školskom divadelnom predstavení, no nechcela sa zapísať. Bála sa, že ju nevyberú. Môj muž, školský herec vo výslužbe, sa ju snažil podporiť. Povedal jej, že on sa prihlási, hoci vie, že ho nevyberú. Malá nabrala odvahu, spoločne sa prihlásili a obaja dostali úlohu v školskej hre. Muža skoro porazilo.

6. Kolegyňa sa snažila naučiť deti, nech nerozprávajú s plnými ústami. Teraz keď chcú niečo počas večere povedať, vypľujú požuté sústo naspäť na tanier.

Odporúčame prečítať:

V Bratislave sa stal poriadne bizarný incident. Najskôr zbili vodiča električky, potom sa ukájali

7. Mala som asi 12 a môj otec mal podozrenie, že sa po večierke hrávam videohry. Nebola to pravda. V jeden večer prišiel ku mne do izby a povedal mi, nech to nerobím – som mladá, vo vývoji a potrebujem sa dobre vyspať. Presne to bol deň, keď som zistila, že sa môžem hrať s Game Boyom po večierke. Odvtedy som sa dobre nevyspala.

8. Deti mali permanentne rozhádzané hračky po celej zemi, tak som jedného dňa vyhlásila, že čo nájdem na zemi, ide na charitu. „Máte 15 minút,“ povedala som. Keď som sa vrátila, na zemi nebola jediná hračka… len špargľa a špenát z kuchyne.

Shutterstock

9. Moje deti začali vymýšľať, že chcú domáce zvieratko. Spýtala som sa ich, ako sa chcú starať o domáce zvieratko, keď nevedia upratať ani po sebe. „Ak budete mať pol roka v izbe poriadok, môžete mať zvieratko,“ povedala som. Najmladší syn okamžite vyluxoval celú izbu, oblečenie nahádzal do tašky, zobral spacák, zamkol izbu a teraz plánuje šesť mesiacov spávať na chodbe.

10. Keď sme boli malé, moja sestra rada kreslila farbičkami po stenách. Vždy sa pod to podpísala. Povedala som jej, že to nemôže robiť – veď ostatní budú hneď vedieť, že to bola ona. Odvtedy tam podpisovala mňa.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje