Sobota 27.11.2021
sk
Milan
cz
Xenie

Len málokomu unikla správa o mužovi, ktorý v sobotu priamo v galérii zjedol jeden z vystavených kúskov. Išlo o majstrovskú inštaláciu banánu prilepeného páskou na stene (hodnota: 120 000 USD). Prípad zvalcoval internet a rušno bolo aj priamo v galérii.

Na stenu, kde bol banán prilepený, po pár hodinách niekto napísal nápis „Epstein didn’t kill himself“. Veta, ktorá sa na internete stala prakticky meme, odkazuje na smrť Jeffreyho Epsteina, amerického boháča zapojeného do obchodu s bielym mäsom. Epstein, ktorý mal blízko k mnohým vplyvným osobnostiam, spáchal samovraždu v auguste vo väzenskej cele za veľmi podozrivých okolností.

Umenie predstavuje inšpiráciu pre vznik ďalšieho umenia. Bizarný prípad neobyčajného kúsku podnietil kreativitu mnohých umelcov. Tí sa na internete pochválili svojimi vlastnými kresbičkami veľmi výnimočného banánu.

Stalo sa presne to, čo sa dalo čakať. Vo všetkých kútoch sveta sa začali objavovať repliky umeleckého diela. Steny chodieb či múry ulíc ľudia začali zdobiť banánmi prilepenými páskou. Ako by sme ale slávny umelecký kúsok dokázali lokalizovať do slovenských podmienok? Tu je odpoveď:

Gepostet von Roman Václav am Dienstag, 10. Dezember 2019

Mimo diania nezostali ani marketéri, ktorí dokázali rýchlo a vtipne reagovať. Zahraničné a dokonca aj mnohé slovenské značky šikovne využili aktuálne dianie a priniesli zaujímavé nápady.

Art!

Gepostet von bittner print am Dienstag, 10. Dezember 2019

Čo poviete na naše umelecké dielo? ? Podľa nás je na nezaplatenie! A ak budete mať chuť, pokojne ho môžete zjesť či vypiť.

Gepostet von Popradská káva am Dienstag, 10. Dezember 2019

Umenie v podobe banánu prilepeného k stene sa vydražilo za 120 000 dolárov. ? Buďte vo výbere pásky ešte štýlovejší a praktickejší. Možno vám ho potom nikto nezje! ?

Gepostet von IKEA am Dienstag, 10. Dezember 2019


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť