Vtipné zážitky a triky, ktoré určite poznáš, ak si už niekedy bol na letnom festivale

Čítanie týchto riadkov oživí aj zabudnuté spomienky.

Zdroj: Martin Abegglen / flickr.com

Prázdniny sa končia a leto je už pomaly, ale isto, za nami. Nadišiel čas bilancovať, a keďže okrem dovolenkových zážitkov si väčšina z nás z najteplejších mesiacov v roku vo veľkom odnáša aj tie festivalové, rozhodli sme sa im venovať aj nasledujúci článok.

Ak ste na festival vchádzali ako nováčikovia, domov ste sa už vracali ako odborníci, ktorí nám musia dať za pravdu, že keby určité veci vedeli vopred, bolo by to jednoduchšie. Pre tých, ktorých festivalová premiéra čaká až budúci rok, môže toto zhrnutie poslúžiť ako užitočný sprievodca.

https://pixabay.com/sk/photos/hudobn%C3%BD-festival-chongqing-1716625/

1. Najdôležitejšia je festivalová výbava. Ak ideš na festival, ktorý trvá niekoľko dní, mal by si si zaobstarať stan a k nemu aj dobrý spacák. Nemusíš staviť na kvalitu, po skončení festivalu budeš rád, ak svoj stan vôbec nájdeš, a ak ho aj nájdeš, určite nebude v pôvodnom stave. Ver mi, možno postačí aj ten, čo má ešte schovaný na povale tvoja babka.

2. Keď už spomíname výbavu, niekedy býva komplikované aj obyčajné stavanie stanu, obzvlášť, ak festivalujete s fľaškou vodky už počas cesty. Vtedy je dôležité hlavne si zapamätať, kde ste vaše „víkendové hniezdočko“ postavili. Takže, pamätajte, predtým, než začnete piť, postavte stan!

Sleeping in Red Shoes

3. Niekedy sa stane, že aj keď je stan čisto teoreticky váš, môže ho svojou prítomnosťou okupovať niekto iný.

4. Festivaloví nadšenci kladú dôraz aj na dokonalé oblečenie. Teda, tejto kategórii sa venujú prevažne ženy. Mužom stačí vedieť, aké bude počasie. Ak bude teplo, istia to kraťasy, žabky, a nejaké fajnové a vtipné tričko. Nuž, nie vždy počasie vyjde tak, ako má.

5. Ak máš žabky a strhne sa veľká búrka, dávaj si pozor, aby si v tých kalužiach svoju celofestivalovú obuv náhodou nestratil. A hlavne, dvíhaj mobil. Ak sa tvoja mama dozvie, že v Piešťanoch veľmi prší, Boh ťa opatruj, keď nezdvihneš. Je jedno, či máš 20 alebo 30 rokov. Proste to zdvihni.

6. Na každom festivale sa nájde partia, ktorej vôbec nevadí, že pršalo. Milovníci blata sa nájdu všade. 

Mud Fest 2008

 

7. Ísť na festival je niekedy finančne náročné, a práve preto niektorí myslia ekonomicky. Mnohí tvrdia, že vziať so sebou alkohol je ako ťahať drevo do lesa. Sú aj takí, ktorí sú schopní prepašovať alkohol kdekoľvek, a to naozaj zaujímavým spôsobom. Nuž, to, že sa tam pije, je jasné, no treba dávať pozor, aby tvoja ďalšia cesta po festivale nebola na protialkoholické liečenie.

There’s quite expensive alcohol on a music festival we’re about to attend. So we vacuumed some whiskey to sneak past a guard from pics

8. Vždy sa nájde niekto, kto sa v piatok tak unaví, že sa spamätá až v nedeľu, keď končí festival. Zobudí sa a opýta sa, ktoré je storočie a či ešte žije Studenková.

9. Ideš síce s početnou partiou, no stane sa, že sa všetci roztrúsia a ty ostaneš sám. Žiadne strachy, na festivale sú všetci kamaráti. Postačí alkohol. Ten zbližuje.

10. Stane sa, že sa behom tých pár dní zaľúbiš. Ak si nestihneš vypýtať číslo či fejsbúčik, zapamätaj si aspoň meno. Zíde sa, ver mi.

Roskilde Festival - Young love

11. Nezabudni sledovať rôzne skupiny s názvom straty a nálezy, doklady asi budeš potrebovať hneď v pondelok.

12. Keď ti partia povie, že budete tancovať, až pokým si nezoderiete topánky, ver mi, môže sa stať, že to budú myslieť vážne.

13. No a keď už vyhodíš toľké peniaze, snaž sa, aby si si z festivalu aspoň niečo okrem príchodu a odchodu aj pamätal.

Ak ťa tento článok zaujal, odporúčame ti aj ten s najčastejšími typmi spáčov v kempingu. Nájdeš sa medzi nimi?


Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otravné fotky ľudí na sociálnych sieťach, ktoré všetci rovnako neznášame

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME