Výber 10 najikonickejších a najromantickejších filmových bozkov v histórii kinematografie

Romantika na veľkom plátne alebo bozky, ktoré si pamätáme všetci.

Zdroj: Columbia Pictures

V nasledovnom článku sa s tebou podelíme o výber 10 filmových bozkov, ktoré patria k jedným z najznámejších, najikonickejších a najromantickejších v histórii filmu.

Samozrejme, podobne výborných scén existuje obrovské množstvo a všetky filmy sa nám sem, logicky, nevošli. Ber to teda tak, že do veľkej miery ide o náš subjektívny výber. Myslíme si však, že tieto bozkávacie scény sú už samé o sebe kultovými.

1. Titanic

Táto osudová love story na pozadí tragédie potopenia Titanicu patrí k nesmrteľným klasikám. James Cameron mal mimoriadne šťastnú ruku pri obsadení hlavných úloh. Tie stvárnili dovtedy nie príliš známi, dnes však už rešpektovaní herci, Leonardo DiCaprio a Kate Winslet.

Je dobré podotknúť, že lepšie Cameron vybrať nemohol. Medzi DiCapriom a Winslet to na plátne iskrilo jedna radosť a aj vďaka nim bola ústredná romantická línia mimoriadne emotívna.

2. Odviate vetrom

Legendárna historická romantická dráma z roku 1939, pod ktorou sú podpísaní režiséri Victor Fleming, George Cukor a Sam Wood patrí do zlatého fondu kinematografie a pravidelne sa umiestňuje v rebríčkoch najlepších filmov všetkých čias.

238 minútový epos nám v hlavných úlohách predstavil hrdinov v podaní Clarka Gablea a Vivien Leigh. Ich spoločná romantická scéna sa sama o sebe stala ikonickou.

3. Zápisník jednej lásky

Skvelá romantická dráma Nicka Cassavetesa s Rachel McAdams a Ryanom Goslingom v hlavných úlohách. Tí síce na plátne stvárnili zamilovaný pár, avšak počas natáčania si veľmi intenzívne liezli na nervy.

Ale aj to bol zrejme znak prebúdzajúcej sa vzájomnej náklonnosti. Po skončení nakrúcania totiž tvorili niekoľko rokov pár aj v súkromnom živote.

4. Hriešny tanec

Hriešny tanec. Kto by ho nepoznal. Patrick Swayze a Jennifer Grey v hlavných úlohách vytvorili skutočne neodolateľný pár. Počas celého filmu to medzi nimi poriadne iskrilo a celkovo mali medzi sebou výbornú chémiu. V kombinácii so skvelými tanečnými číslami tak bolo zamiesené na poriadny hit.

5. Raňajky u Tiffanyho

Famózna romantická dramédia Blakea Edwardsa s neodolateľnou Audrey Hepburn a sympaťákom Georgeom Peppardom v hlavných úlohách. Držiteľ dvoch Oscarov. Do myslí divákov sa okrem skvelých hercov, réžie a scenára iste dostal aj kultovou bozkávacou scénou v daždi.

6. Romeo a Júlia

Moderná adaptácia klasickej tragédie od Williama Shakespearea s Claire Danes a Leonardom DiCapriom je skutočne divokou jazdou. Režisér Baz Luhrmann snímku obdaril neuveriteľným tempom a výtvarnou štylizáciou, ktorá rozhodne nesadne každému.

Nech je, ako chce, Danes a DiCaprio vo svojich úlohách dali zo seba všetko (aj keď na pľaci sa príliš nemuseli) a výsledok rozhodne stále stojí za to.

7. Spider-Man

Prvý diel komiksového Spider-Mana z trilógie režiséra Sama Raimiho nám okrem skvelej akcie, sympatických hercov a pravej popcornovej zábavy ponúkol aj bozk, ktorý sa stal kultom. V hlavnej úlohe Spidey/Peter Parker (Tobey Maguire) visiaci dolu hlavou, oproti nemu jeho láska Mary Jane (Kirsten Dunst), ktorá nepozná jeho pravú identitu.

8. Duch

Známy romantický doják Jerryho Zuckera s Patrickom Swayzem a Demi Moore v hlavných úlohách. Okrem ľahko mysterióznej atmosféry, občasných humorných vložiek a zopár sexy scén film obsahuje aj silné emócie, ktoré vyvrcholili v záverečnej scéne oboch hlavných hrdinov. Netreba sa čudovať, že zo snímky sa stal kult, ku ktorému sa diváci stále veľmi radi vracajú.

9. Veľmi nebezpečné známosti

Moderná adaptácia románu Pierrea Choderlos de Laclosa z roku 1782 preniesla príbeh do modernej doby a dopadlo to prekvapivo veľmi slušne. V príbehu sa to len tak iskrilo sexuálnym napätím a erotickým dusnom, čoho dôkazom je aj táto scéna medzi Sarah Michelle Gellar a Selmou Blair.

Niet divu, že si dámy za túto scénu odniesli aj ocenenie za najlepší bozk na odovzdávaní MTV Movie Awards.

10. Moulin Rouge

Pompézny muzikál Baza Luhrmanna je romantickým príbehom par excellence. Okrem fantastických songov a opulentnej výpravy ponúka strhujúce herecké výkony a poriadnu dávku emócií. Ewan McGregor a Nicole Kidman v hlavných úlohách hviezdili ako nikdy predtým a ich spoločné scény patria k tomu najlepšiemu, čo film ponúka.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Simpsonovci si budú v špeciálnej časti robiť srandu z obľúbeného seriálu Stranger Things

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME