cz
Jaroslav

Výber Saudskej Arábie šokoval Messiho Argentínu a získal tri body

Výber Argentíny zaznamenal prvú prehru od júla 2019.

Úvod tretieho dňa na futbalových majstrovstvách sveta v Katare priniesol prvé veľké prekvapenie. V súboji C-skupiny totiž výber favorizovanej Argentíny podľahol reprezentácii Saudskej Arábie 1:2 napriek tomu, že od 10. minúte viedol 1:0 po premenenom pokutovom kope hviezdneho Lionela Messiho.

Tesne po polčasovej prestávke však tímu z Arabského polostrova „udrel“ dvakrát v rozpätí piatich minút, do listiny strelcov sa zapísali Saleh Al Shehri a Salem Al Dawsari. V ďalšom priebehu síce mali Argentínčania viac z hry, nenašli však cestu minimálne na vyrovnanie.

TASR

Výber Argentíny zaznamenal prvú prehru od júla 2019. Vtedy podľahol Brazílčanom 0:2 a potom ťahal sériu 33 duelov bez prehry. Spomenutý Messi v utorok skóroval na svojom už štvrtom svetovom šampionáte, predtým dal góly aj v Rusku 2018, Brazílii 2014 aj Nemecku 2006, bez presného zásahu zostal v Juhoafrickej republike 2010.

C-skupina:
Argentína – Saudská Arábia 1:2 (1:0)
Góly: 10. Messi (z pok. kopu) – 48. Al Shehri, 53. Al Dawsari, ŽK: 67. Al Malki, 75. Al Boleahi, 79. Al Dawsari, 82. Abdulhamid, 88. Al Abed, 90.+ Al Owais, rozhodoval: Vinčič (Slovin.), 88 012 divákov