Utorok 18.1.2022
sk
Bohdana
cz
Vladislav, Vladislava
V spolupráci s Sony
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

Vybitý ovládač či ťažká misia. 10 situácií, ktoré pozná každý gamer

Momenty, ktoré hráčom určite nie sú cudzie.

Gameri sa ešte nikdy nemali tak dobre, ako sa majú dnes. K dispozícii majú desaťtisíce rôznych titulov zo všetkých žánrov, z produkcie veľkých aj nezávislých štúdií, a rovnako pestrý je aj výber herných systémov. Nie je preto prekvapením, že hráčsky svet dokáže prilákať stále viac ľudí a je stále ťažšie nájsť niekoho bez herných skúseností.

Či už patríš ku skúseným hráčom, alebo by si s týmto koníčkom len chcel začať, určite by si nemal prehliadnuť PlayStation 5. Zariadenie vychádza z dlhoročnej tradície a skúseností legendárnej značky a dokáže naplniť potreby každého typu hráča.

Život hráča je plný zábavných situácií nielen na obrazovke, ale aj mimo nej. Toto sú niekoľké typické momenty, ktoré prináša:

1. Chvíľka pre seba

Človek si po náročnom dni konečne nájde chvíľu času pre seba a pre svoju konzolu a vtedy to príde – zrazu ťa potrebuje mať pri sebe každý člen domácnosti! Najzaujímavejšia je situácia vtedy, keď hráš on-line hru a ani po viacnásobnom láskavom objasnení druhá strana nechápe, že hru po sieti nie je možné zapauzovať…

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Energetická kríza

Bezdrôtové ovládače sú super vec, ktorá hráčovi poskytuje veľkú flexibilitu, avšak len pod jednou podmienkou – musia byť nabité. Ak nepatríš medzi tých, čo si úroveň batérie starostlivo strážia, môže sa ti stať, že ovládač sa ti vybije práve počas veľkého súboja.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Profi účtovníctvo

Komu sa nestalo, že by blízkej osobe klamal o tom, koľko stála hra? V mladšom veku sú obeťou týchto lží rodičia, neskôr partner. Pre pokojnejšie svedomie je dobré predplatiť si službu ako PlayStation Plus a povedať, že hra bola zdarma. Z istého uhla pohľadu je to pravda!

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Padnúť so cťou

Aj najzručnejšiemu hráčovi sa niekedy stane, že precení svoje schopnosti.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Nedám nic!

Každý hráč má aspoň jedného kamaráta, ktorému chýba akási úcta k veciam okolo seba. Ak sa necháš obmäkčiť, môže sa stať, že hry, ktoré si mu požičal, už neuvidíš alebo sa ti vrátia v nie veľmi lichotivom stave. S PlayStation 5 Digital Edition sa ti takáto vec nestane, pretože táto verzia konzoly nepoužíva diskovú mechaniku, ale spolieha sa na on-line distribúciu cez PlayStation Store a rýchly SSD disk.

ArtCaveManiac / EMEFKA

6. Peklo

Hráči to väčšinou neradi priznávajú, ale každý raz za čas natrafí na taký úsek v hre, s ktorým si nevie poradiť. Nech to človek skúša aj 393748-krát, úspech sa stále nedostaví. Pre mnohých z nás zostáva takouto traumatizujúcou skúsenosťou napríklad vrtuľníčková misia v GTA: Vice City.

ArtCaveManiac / EMEFKA

7. Najťažšia dilema

Hráči čelia mnohým výzvam nielen v herných svetoch, ale aj mimo nich. Môže sa napríklad stať, že v priebehu jedného týždňa vyjde toľko vynikajúcich a atraktívnych titulov, že je jednoducho nemožné vybrať si jednu hru, ktorú by sa oplatilo uprednostniť pred ostatnými.

ArtCaveManiac / EMEFKA

8. VR dobrodružstvo

Ak sa bojíš vyskúšať VR hry, pretože si myslíš, že by si vyzeral ako vôl, je tu skvelá správa – pri hraní VR hier vyzerá ako vôl každý a je to prirodzená súčasť zážitku, ktorú sa treba naučiť prijať. S PlayStation5 nebolo nikdy ľahšie pustiť sa do VR dobrodružstva, Sony ti dokonca zadarmo pošle potrebnú redukciu pre headset.

ArtCaveManiac / EMEFKA

9. Vyhradené voľno

Niekedy sa objaví titul, ktorý jednoducho musíš dohrať čo najskôr a nemôžeš ho odkladať ani niekoľko hodín, čo si v robote.

ArtCaveManiac / EMEFKA

10. Cestovanie časom

Tvoja konzola nemusí byť len centrom zábavy, ale môže byť aj strojom času! Koľkokrát sa ti stane, že hráš tak dlho, že absolútne stratíš pojem o čase a pri pohľade cez okno zistíš, že sa nachádzaš v úplne inej časti dňa.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tento obsah vznikol v spolupráci so Sony Interactive Entertainment Europe Limited


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť