Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 25.9.2023
sk
Vladislav
cz
Zlata
V spolupráci s Sony
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

Vybitý ovládač či ťažká misia. 10 situácií, ktoré pozná každý gamer

Momenty, ktoré hráčom určite nie sú cudzie.

Gameri sa ešte nikdy nemali tak dobre, ako sa majú dnes. K dispozícii majú desaťtisíce rôznych titulov zo všetkých žánrov, z produkcie veľkých aj nezávislých štúdií, a rovnako pestrý je aj výber herných systémov. Nie je preto prekvapením, že hráčsky svet dokáže prilákať stále viac ľudí a je stále ťažšie nájsť niekoho bez herných skúseností.

Či už patríš ku skúseným hráčom, alebo by si s týmto koníčkom len chcel začať, určite by si nemal prehliadnuť PlayStation 5. Zariadenie vychádza z dlhoročnej tradície a skúseností legendárnej značky a dokáže naplniť potreby každého typu hráča.

Život hráča je plný zábavných situácií nielen na obrazovke, ale aj mimo nej. Toto sú niekoľké typické momenty, ktoré prináša:

1. Chvíľka pre seba

Človek si po náročnom dni konečne nájde chvíľu času pre seba a pre svoju konzolu a vtedy to príde – zrazu ťa potrebuje mať pri sebe každý člen domácnosti! Najzaujímavejšia je situácia vtedy, keď hráš on-line hru a ani po viacnásobnom láskavom objasnení druhá strana nechápe, že hru po sieti nie je možné zapauzovať…

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Energetická kríza

Bezdrôtové ovládače sú super vec, ktorá hráčovi poskytuje veľkú flexibilitu, avšak len pod jednou podmienkou – musia byť nabité. Ak nepatríš medzi tých, čo si úroveň batérie starostlivo strážia, môže sa ti stať, že ovládač sa ti vybije práve počas veľkého súboja.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Profi účtovníctvo

Komu sa nestalo, že by blízkej osobe klamal o tom, koľko stála hra? V mladšom veku sú obeťou týchto lží rodičia, neskôr partner. Pre pokojnejšie svedomie je dobré predplatiť si službu ako PlayStation Plus a povedať, že hra bola zdarma. Z istého uhla pohľadu je to pravda!

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Padnúť so cťou

Aj najzručnejšiemu hráčovi sa niekedy stane, že precení svoje schopnosti.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Nedám nic!

Každý hráč má aspoň jedného kamaráta, ktorému chýba akási úcta k veciam okolo seba. Ak sa necháš obmäkčiť, môže sa stať, že hry, ktoré si mu požičal, už neuvidíš alebo sa ti vrátia v nie veľmi lichotivom stave. S PlayStation 5 Digital Edition sa ti takáto vec nestane, pretože táto verzia konzoly nepoužíva diskovú mechaniku, ale spolieha sa na on-line distribúciu cez PlayStation Store a rýchly SSD disk.

ArtCaveManiac / EMEFKA

6. Peklo

Hráči to väčšinou neradi priznávajú, ale každý raz za čas natrafí na taký úsek v hre, s ktorým si nevie poradiť. Nech to človek skúša aj 393748-krát, úspech sa stále nedostaví. Pre mnohých z nás zostáva takouto traumatizujúcou skúsenosťou napríklad vrtuľníčková misia v GTA: Vice City.

ArtCaveManiac / EMEFKA

7. Najťažšia dilema

Hráči čelia mnohým výzvam nielen v herných svetoch, ale aj mimo nich. Môže sa napríklad stať, že v priebehu jedného týždňa vyjde toľko vynikajúcich a atraktívnych titulov, že je jednoducho nemožné vybrať si jednu hru, ktorú by sa oplatilo uprednostniť pred ostatnými.

ArtCaveManiac / EMEFKA

8. VR dobrodružstvo

Ak sa bojíš vyskúšať VR hry, pretože si myslíš, že by si vyzeral ako vôl, je tu skvelá správa – pri hraní VR hier vyzerá ako vôl každý a je to prirodzená súčasť zážitku, ktorú sa treba naučiť prijať. S PlayStation5 nebolo nikdy ľahšie pustiť sa do VR dobrodružstva, Sony ti dokonca zadarmo pošle potrebnú redukciu pre headset.

ArtCaveManiac / EMEFKA

9. Vyhradené voľno

Niekedy sa objaví titul, ktorý jednoducho musíš dohrať čo najskôr a nemôžeš ho odkladať ani niekoľko hodín, čo si v robote.

ArtCaveManiac / EMEFKA

10. Cestovanie časom

Tvoja konzola nemusí byť len centrom zábavy, ale môže byť aj strojom času! Koľkokrát sa ti stane, že hráš tak dlho, že absolútne stratíš pojem o čase a pri pohľade cez okno zistíš, že sa nachádzaš v úplne inej časti dňa.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tento obsah vznikol v spolupráci so Sony Interactive Entertainment Europe Limited


Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.