Štvrtok 27.1.2022
sk
Bohuš
cz
Ingrid

Ďalším zaujímavým filmovým kúskom, ktorý si budeš môcť vychutnať v kinách po koronakríze, je historická romantická komédia Emma. Tá vychádza z populárnej rovnomennej knižnej predlohy od Jane Austen a natočila ju Autumn de Wilde ako svoj celovečerný debut.

Príbeh sa točí okolo mladej a krásnej Emmy Woodhouse (Anya Taylor-Joy), ktorá preukazuje pozoruhodný talent ako dohadzovačka. Má skrátka nadanie dať dokopy rôznych ľudí a doviesť ich až pred oltár. Keď sa jej to podarilo raz, prečo by to nevyšlo znovu?

Emma sa teda rozhodne, že dá dohromady mladú Harriet (Mia Goth) a miestneho farára Eltona (Josh O’Connor). Lenže, ako to už tak býva, všetko sa zamotá oveľa viac a Emma si možno uvedomí, že skutočnej láske sa naozaj rozkázať nedá.

Okrem spomínaných hercov si vo filme zahral aj Bill Nighy, Johnny Flynn, Miranda Hart, Callum Turner, Amber Anderson, Rubert Graves či Tanya Reynolds. Snímka si odniesla pozitívne ohlasy kritikov (86 % pozitívnych recenzií na Rotten Tomatoes a 71 % na Metacritic) aj divákov. Napokon aj trailer ukazuje, že nás v kinách čaká zábavná, elegantná a herecky skvelá adaptácia obľúbenej knižnej predlohy.

Tá sa už, mimochodom, dočkala viacerých filmových a seriálových adaptácií. Medzi tie najznámejšie patrí určite verzia Douglasa McGratha z roku 1996, kde si hlavnú hrdinku strihla Gwyneth Paltrow. Zdá sa ale, že aj adaptácia Autumn de Wilde si svojich fanúšikov určite nájde. Do slovenských kín snímka dorazí už 25. júna 2020.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť