Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil
V spolupráci s Bontonfilm

Výborný doják pre celú rodinu. Čo na dobrodružnú drámu Nezlomní hovoria kritici?

Nezlomní vstúpili do kín vo štvrtok.


Dobrodružná dráma Nezlomní práve v týchto dňoch vstupuje do slovenských kín. Mark Wahlberg si v nej zahral prekážkového pretekára Michaela, ktorý sa počas majstrovstiev sveta v Dominikánskej republike spriatelí s túlavým psíkom Arturom.

A nielen on, ale aj celý jeho tím. Snímka vychádza zo skutočných udalostí, ktoré sa stali švédskemu pretekárovi Mikaelovi Lindnordovi. Ten o svojom dobrodružstve neskôr napísal knihu, ktorá filmárom poslúžila ako predloha.

Snímku Nezlomní už zahraniční recenzenti aj diváci videli a ich hodnotenia sú prevažne pozitívne. Diváci dali snímke prostredníctvom stránky CinemaScore vysokú známku A a 75 % z nich uviedlo, že ju jednoznačne odporúčajú. Na stránke Rotten Tomatoes snímke vystavili skvelé skóre 97 %.

filmy, dobrodružný film, Nezlomní, dráma, kino program, slovenské kino, kino premiéra, filmová novinka
MovieStillsDB / Lionsgate / Bontonfilm SK

Ideálny doják pre celú rodinu

Podľa nich sú Nezlomní výborným feel-good filmom, ktorý ponúka napätie aj dramatické momenty, ktoré pohladia po duši. Diváci sa zhodli, že ide o ideálnu snímku pre celú rodinu. Film sa však väčšinou páčil aj profesionálnym kritikom.

Katie Walsh napísala, že hoci snímka na prvý pohľad nevybočuje zo žánru podobných filmov, výrazne jej pomáha kvalitná kamera, ktorá jej dodáva viac dospelejší a akčnejší nádych. „Prekvapivo príjemný spôsob, ako stráviť hodinu a pol,“ napísal Noah Berlatsky.

„Film nám pripomína, že by sme mali venovať pozornosť cieľom, ktoré si dávame, a či nám ich dosiahnutie naozaj dá to, v čo dúfame. Film skúma aj to, čo vlastne znamená víťazstvo,“ uviedla Nell Minow.

„Obdivuhodný príbeh odolnosti a nezvyčajných priateľstiev,“ podotkol Gopinath Rajendran. Dhaval Roy zase pochválil herecký výkon Marka Wahlberga. Brett McCracken film opísal ako „inšpirujúce dobrodružstvo priateľstva, empatie a vytrvalosti“.

filmy, dobrodružný film, Nezlomní, dráma, kino program, slovenské kino, kino premiéra, filmová novinka
MovieStillsDB / Lionsgate / Bontonfilm SK

Wendy Lee Szany napísala, že pokiaľ miluješ filmy o psoch či zvieratách, nemal by si váhať a rovno vyraziť do kina. „Príbeh je veľmi pekne vyrozprávaný a dáva každej postave dostatočný charakterový oblúk,“ dodala. „Pre milovníkov psov ide o povinnú jazdu.“

Podľa Tessy Smith ide o inšpiratívny a emotívny príbeh a Dana Kennedy napísala, že Nezlomní sú skromným filmom, ktorý ale hovorí dosť veľa. Podľa Todda Jorgensona ide o ukážkovú hitovku, ktorú budú diváci milovať.

Zdá sa teda, že pokiaľ máš tento typ filmov v obľube, Nezlomní ťa nesklamú! A možno filmu môžeš dať šancu aj za predpokladu, že psie dobrodružstvá na plátne nevyhľadávaš. Podľa všetkého totiž ide o zaujímavý skutočný príbeh, ktorému nechýba napätie ani úprimné emócie. Snímka si premiéru odbila 11. apríla.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.