Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 9.12.2023
sk
Izabela
cz
Vratislav

Otec Peter Iľko, gréckokatolícky farár v Ľutine (okres Sabinov), sa v minulosti zviditeľnil vďaka videu, v ktorom počas kázne spomenul niekoľko postáv z dielne Marvelu a DC Comics. Nečakané spestrenie medzi stenami chrámu sa vďaka internetu rýchlo rozšírilo medzi Slovákmi a stalo sa obrovským virálnym hitom.

Tentoraz sa na Facebooku objavilo video, v ktorom sa pán farár obrátil k ľuďom, ktorí navštevujú priamo kostol, kde slúži. S veľkou rozvahou, avšak s dôrazom veriacim vytkol jeden ich nedostatok – nedochvíľnosť. So svojím charakteristickým zmyslom pre humor a neodmysliteľným nárečím jasne povedal, čo si myslí o tých, ktorí nie sú schopní prísť do kostola vtedy, keď treba.

Posted by Katka Majernikova on Saturday, September 25, 2021

Situácie, aké popisuje pán farár, určite poznajú aj tí, ktorí do kostola nechodia. Veď koľkokrát sa stane, že do školy 90 % žiakov príde len pár minút pred, alebo dokonca po začatí vyučovania? Koľkokrát vidíme, ako sa do autobusu tlačia ľudia dve minúty pred odchodom? Dochvíľnosť je naozaj vlastnosť, ktorú by sme mali všetci pestovať. Nikdy nie je na škodu ponechať si krátku časovú rezervu, nech sú už naše plány akékoľvek.

Zdroj: facebook.com

Čítaj ďalej: Východoslovenský kňaz prekvapil veriacich kázňou o hrdinoch Marvelu a DC


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.