Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Na adresu cirkví často zaznieva kritika, že sú príliš konzervatívne, nedržia krok s dobou a nedokážu si vybudovať puto s mladými ľuďmi. Našťastie, aj na Slovensku sa nájdu duchovní, ktorí sa neboja priznať k tomu, že sú modernými ľuďmi.

Otec Peter Iľko, gréckokatolícky farár v Ľutine (okres Sabinov), počas svojej online kázne na Facebooku určite mnohých prekvapil. V monológu, objasňujúcom pravú podstatu veľkonočných sviatkov, totiž spomenul hneď niekoľko hrdinov od Marvelu a DC Comics. Ich mená zaznejú krátko po druhej minúte videa.

Ježiš Kristus vs. Avengers

Ježiš Kristus vs. AvengersViac v homílii.. ?

Posted by Pútnické centrum v Ľutine on Tuesday, April 6, 2021

Staršie generácie, ktoré mali možnosť sledovať online prenos, možno zostali zaskočené a určite by stálo za to vidieť ich prekvapené tváre, keď sa v kázni objavili komiksové postavy. Nepochybne ale išlo o príjemné prekvapenie a osvieženie, čo dokazujú aj pozitívne reakcie na Facebooku.

„Superman, šak to je – jak zasvieti očami, tak všetko prepálil. A obyčajný Batman ho zabil. Netopier. To topier? Ne topier.“

Treba povedať, že náboženské podobenstvá a komiksovky často idú ruka v ruke. Hoci to v tejto kázni nezaznelo, mohli by sme pokračovať tým, že Black Widow a Iron Man, ktorí sa obetovali pre záchranu druhých v Avengers: Endgame, sú vzorom rovnakej obety, ako podstúpil Ježiš Kristus v biblických príbehoch.

„Keby ste ma chceli niektorí skúšať, tak áno – pozerám už aj Falcona a Winter Soldier.“

Podobných paralel by sme našli určite viac a nemusíme si ich ani vymýšľať sami. Superhrdinské filmy, ktoré pre DC natočil režisér Zack Snyder, obsahujú množstvo (dosť okatej) náboženskej symboliky a biblických referencií, vďaka čomu sa stali terčom vtipov.

Zdroj: facebook.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.