Východoslovenský kňaz prekvapil veriacich kázňou o hrdinoch Marvelu a DC

„Superman, šak to je – jak zasvieti očami, tak všetko prepálil. A obyčajný Batman ho zabil. Netopier. To topier? Ne topier.“

Zdroj: Pútnické centrum v Ľutine / facebook.com, Marvel

Na adresu cirkví často zaznieva kritika, že sú príliš konzervatívne, nedržia krok s dobou a nedokážu si vybudovať puto s mladými ľuďmi. Našťastie, aj na Slovensku sa nájdu duchovní, ktorí sa neboja priznať k tomu, že sú modernými ľuďmi.

Otec Peter Iľko, gréckokatolícky farár v Ľutine (okres Sabinov), počas svojej online kázne na Facebooku určite mnohých prekvapil. V monológu, objasňujúcom pravú podstatu veľkonočných sviatkov, totiž spomenul hneď niekoľko hrdinov od Marvelu a DC Comics. Ich mená zaznejú krátko po druhej minúte videa.

Ježiš Kristus vs. Avengers

Ježiš Kristus vs. AvengersViac v homílii.. 👇

Posted by Pútnické centrum v Ľutine on Tuesday, April 6, 2021

Staršie generácie, ktoré mali možnosť sledovať online prenos, možno zostali zaskočené a určite by stálo za to vidieť ich prekvapené tváre, keď sa v kázni objavili komiksové postavy. Nepochybne ale išlo o príjemné prekvapenie a osvieženie, čo dokazujú aj pozitívne reakcie na Facebooku.

„Superman, šak to je – jak zasvieti očami, tak všetko prepálil. A obyčajný Batman ho zabil. Netopier. To topier? Ne topier.“

Treba povedať, že náboženské podobenstvá a komiksovky často idú ruka v ruke. Hoci to v tejto kázni nezaznelo, mohli by sme pokračovať tým, že Black Widow a Iron Man, ktorí sa obetovali pre záchranu druhých v Avengers: Endgame, sú vzorom rovnakej obety, ako podstúpil Ježiš Kristus v biblických príbehoch.

„Keby ste ma chceli niektorí skúšať, tak áno – pozerám už aj Falcona a Winter Soldier.“

Podobných paralel by sme našli určite viac a nemusíme si ich ani vymýšľať sami. Superhrdinské filmy, ktoré pre DC natočil režisér Zack Snyder, obsahujú množstvo (dosť okatej) náboženskej symboliky a biblických referencií, vďaka čomu sa stali terčom vtipov.

Zdroj: facebook.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
46
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
58
Haha
Woow Woow
14
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zdravé potraviny, na ktoré zbytočne míňame príliš veľa peňazí


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME