Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana
V spolupráci s GRADA
Zdroj: ©Mona Rose/EMEFKA

Vychutnaj si maličkosti s voňavou knižnou novinkou Pekáreň s vôňou škorice

Voňavý príbeh o láske a škoricových slimákoch z malebného švédskeho mestečka Halleholm.

Je voňavá, jemná, no zároveň aj drsná a plná výnimočných postáv a navyše úplne ideálna do jesenného počasia. Presne taká je čerstvá knižná novinka Pekáreň s vôňou škorice, ktorú nám na pulty kníhkupectiev prinieslo vydavateľstvo GRADA.

Voňavý príbeh o láske a škoricových slimákoch vás prenesie do malebného švédskeho mestečka Halleholm, konkrétne do starobylej pekárne plnej vôní, spomienok a zakázanej lásky…

Mona Rose/EMEFKA

O autorke:

Ruth Kvarnstrӧm-Jones je britsko-švédska spisovateľka ženských románov. Na prvý pohľad úplne obyčajná dáma, ktorá má tak trochu neobyčajnú rodinu. Momentálne žije aj s dvojčatami v Lindigö na okraji Štokholmu. Miluje psy, mačky, knihy, časopisy, hudbu a… Twitter.

Pekáreň s vôňou škorice je prvá kniha zo série s neopakovateľnou švédskou atmosférou.

O knihe:

Jedného dňa sa Lovisa rozhodne vrátiť z Londýna do rodného mestečka, malebného švédskeho Halleholmu. Po starých rodičoch tu zdedila krásnu historickú budovu z 18. storočia, bývalú pekáreň s kaviarničkou, kde jej dedko Johan piekol svoje vychýrené škoricové slimáky a babička Amelia mala na poschodí krajčírsky ateliér. Bez dlhého premýšľania sa Lovisa rozhodne budovu zrekonštruovať a voňavú pekáreň znovu otvoriť. V tej chvíli však ešte netuší, že okrem pekárne zdedila aj trpké nepriateľstvo medzi dvoma vetvami rodiny.

Najväčšie ťažkosti jej spôsobuje Reuben Halleholm, ktorý ju priam neznáša a intrigami sa ju snaží primäť k tomu, aby v podnikaní neuspela a pekáreň mu predala. Lenže Lovisa sa tak ľahko nevzdáva a je odhodlaná bojovať nielen za svoje sny, ale aj za odkaz svojej milovanej babičky. Podarí sa jej nakoniec zlomiť nenávisť medzi dvoma znepriatelenými rodinami? A ochráni svoje srdce pred láskou, ktorá by mala byť raz a navždy zakázaná?

Knižnú novinku Pekáreň s vôňou škorice si môžeš objednať tu
Mona Rose/EMEFKA

Prečo by si mal dať knihe šancu aj ty?

Ak ešte stále váhate, či sa do knihy pustiť, tu sú tri dôvody, prečo sa ju oplatí prečítať:

Príbeh, ktorý sa vám dostane pod kožu

Pekáreň s vôňou škorice v sebe ukrýva krásny odpočinkový príbeh, v ktorom sa skrýva omnoho viac než len jednoduchá romantika. Je zasadený do pôvabného švédskeho mestečka a venuje sa takým témam, ako sú intrigy a nenávisť, nádej a láska, medziľudské vzťahy a snaha o vzkriesenie a udržanie rodinného podniku.

To všetko je prevoňané čerstvým pečivom a škoricovými slimákmi. Tento moderný príbeh Rómea a Júlie sa len ťažko odkladá z rúk a po dočítaní sa vám zaručene zaryje pod kožu.

Postavy, do ktorých sa ľahko vžijete

Každý správny knihomoľ vie, že kniha je len taká silná, ako sú silné jej postavy. Dokonalé vykreslenie postáv je základ, no nie každý spisovateľ to naozaj dokáže. Autorka svojim postavám vdýchla život – sú reálne, uveriteľné, plastické a hlavne ľudské. Je veľmi jednoduché sa do nich vcítiť a prežívať s nimi všetky možné emócie.

Jedinečný štýl písania

Autorka píše krásnym a jednoduchým literárnym jazykom. Slasti aj strasti jej postáv či neopakovateľnú atmosféru malebného švédskeho mestečka opisuje veľmi kvetnato a zároveň s jedinečnou ľahkosťou. O slovné spojenia, hlbšie myšlienky, silné vety a dojemné pasáže tu nie je núdza, dalo by sa vypisovať si ich z knihy donekonečna…

Mona Rose/EMEFKA

Kniha Pekáreň s vôňou škorice by sa dala zhrnúť ako love story s nádychom shakespearovskej tragédie, ktorá vás ale zahreje pri srdci počas celého čítania a nakoniec v ňom zostane ešte dlho po dočítaní.

Je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí obľubujú odpočinkové čítanie písané trochu inak – nenápadne, no zároveň vyčnievajúco. Tak si spravte pohodlie a užite si príjemné čítanie tohto výnimočného románu.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.

Tento obsah vznikol v spolupráci s GRADA Publishing, a.s.


Monika Ružová
Som vášnivá knihomoľka, šialená zberateľka kníh, Funko Pop figúriek a nadšená filmová a seriálová fanúšička. Čítam všetko od Young Adult, fantasy cez trilery a horory až po spoločenské romány a detské knihy. V mojich článkoch na EMEFKA sa teda zameriavam práve na literatúru a svet s ňou spojený.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.