Výhercovia Darwinovej ceny za rok 2018: Najhlúpejšie spôsoby, akými ľudia uplynulý rok zomreli

Nášmu genofodu tým ale urobili láskavosť…

Smrť rozhodne nie je príjemná záležitosť, no na druhej strane… keď niekto zomrie následkom vlastnej hlúposti, nepreukazuje nám, resp. nášmu genofondu, vlastne službu?

Nezabezpečuje, že sa takýto inteligenčne nevybavený jedinec už nebude ďalej množiť? Podľa komisie, ktorá udeľuje Darwinove ceny, jednoznačne áno. Ktorí experti sa umiestili v top desiatke tento rok? 

10. Nešťastní českí „potápači“ (9. jún 2018)

Sú ľudia, ktorí s vidinou nájdenia pokladu, urobia skutočne hocičo. Dokonca aj to, čo už na prvý pohľad popiera akúkoľvek logiku či zdravý rozum. Do tejto skupiny patrí aj štvorica našich bratov Čechov, ktorí sa rozhodli prebádať podvodný tunel (Motolský tunel), cez ktorý prúdi potok.

Očividne však neodhadli situáciu a akosi sa nedovtípili, že dažďová búrka by mohla ich misiu trochu skomplikovať. Vo výsledku akcia vyvrcholila dvomi mŕtvymi telami. Telo 27-ročnej ženy objavili pod Jiraskovým mostom, telo muža sa doposiaľ nenašlo. Situáciu komplikuje fakt, že v obrovskom tuneli nie je žiaden signál.

wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Motolsk%C3%BD_potok,_p%C5%99ed_Kalv%C3%A1ri%C3%AD_(01).jpg)

Dvoch pozostalých bádateľov tunel vyplavil do Vltavy neďaleko Prahy a keďže nemali žiadne zranenia, dá sa hovoriť o šťastí v nešťastí.

9. Nikdy nes*r šoféra (20. február 2018)

Ani toto humorné nešťastie nebolo od nás ďaleko – odohralo sa v susednom Poľsku. Po zrážke dvoch automobilov sa ich majitelia natoľko nahnevali, že vystúpili zo svojich vozidiel a začali sa mlátiť hlava-nehlava.

https://www.hippoleasing.co.uk/news/What-Makes-Us-Angry-Drivers

V zápale boja im akosi unikol fakt, že sa ešte stále nachádzajú na ceste a táto skutočnosť sa im stala osudnou. Zúriví muži sa nepozorne premiestnili až do druhého jazdného pruhu, kde ich hádku rázne ukončil… kamión.

8. Posledný výstrel (30. januára 2018)

Nikdy nevieš, ktorá rana ti bude osudnou. O tom sa presvedčil aj izraelský muž v preddôchodkovom veku, ktorého posledná rana prišla naozaj nečakane. Po tom, čo si veľmi dôkladne obzeral svoju zbraň, zrazu vystrelila…

Guľka ho zasiahla rovno do hlavy. 62-ročný Abu Hamam 21 dní po postrelení zraneniu hlavy podľahol. Najväčším paradoxom je, že človek by od muža jeho postavenia tak trochu automaticky očakával, že bude vedieť opatrne narábať so strelnou zbraňou.

BBC

Abu je vo svete známy ako zakladateľ Hamasu – skupiny radikálov, ktorá v podstate spravuje pásmo Gazy (oblasť v Izraeli) už od roku 2007. Okrem toho, že bol zakladateľom tejto militantnej skupiny, bol aj jej hlavným vyslancom do bojov v Iráne. Spojené štáty ho dokonca označili za teroristu.

7. Jediný živý človek na tomto zozname (27. novembra 2018)

To, že niečo zákon nezakazuje, ešte neznamená, že to musíme robiť. Týmto múdrom sa bude v budúcnosti nepochybne riadiť mladík z Arizony, ktorý si to koncom novembra namieril do supermarketu.

Nebolo by to však to pravé orechové, keby mu za opaskom nevisela zbraň. Veď jeden nikdy nevie, kedy naňho z regálu s pomarančmi vyskočí samuraj, však? Takže si muž pokojne kráča uličkou s mäsovými výrobkami, keď tu zrazu – BUM! Odistená zbraň vystrelí do klobásy. Bohužiaľ, nie do jednej z tých v chladiacich boxoch.

https://www.topsimages.com/images/biotechnology-guns-c8.html

Muž tento zásah do chúlostivých partií prežil, no nanešťastie sa už nikdy nebude rozmnožovať. Poučenie z tejto tragikomickej situácie znie teda jasne – odistená zbraň nemá čo v obchode robiť. A už vôbec nemá čo robiť pri penise.

6. Nedráždi hada bosou nohou (28. januára 2018)

Rok 2018 pre mnohých nezačal práve sľubne. Svoje o tom vie (alebo vedel) aj Zaim Khalis, ktorého okolie opísalo ako tichého a utiahnutého muža. Avšak, ako sa hovorí – tichá voda brehy myje. A tak sa aj v hlave tohto utiahnutého muža zrodil skutočne absurdný nápad.

35-ročný muž z Malajzie zbadal na krajnici takmer štvormetrového pytóna. Namiesto toho, aby ako racionálne zmýšľajúci homo sapiens zobral nohy na plecia, si však povedal: „Taký obrovský had musí mať aj obrovskú hodnotu!“ Rozhodol sa ho teda dolapiť. Prvé kolo na počudovanie vyhral, zmocnil sa 3,5-metrového hadiska, nasadol na svoju motorku a futašil preč.

http://kidskunst.info/linked/florida-must-kill-its-invasive-pythons-but-peta-says-they-666c6f72696461.htm

Trochu horšie dopadlo druhé kolo, keď sa vedenia zmocnil had. Počas jazdy na motorke sa svojmu únoscovi obmotal okolo krku a z tohto mocného zovretia už jednoducho úniku nebolo. Muž zomrel a had mu zostal na krku ako moderný šál. Aby pomocné sily dostali telo „na slobodu“, museli dlhého hada zabiť.

5. Hororový Valentín (14. februára 2018)

Pre šťastne zamilované páriky je toto jeden z najkrajších dní v roku. Pre tie menej šťastné páriky toto môže byť deň posledný. Dôkazom toho bol aj 19-ročný chlapík z Berlína, ktorý síce mal očividný problém so sebaovládaním, no doplatil naňho jedine on.

Mladý muž akosi nezvládal bujarú debatu so svojou (vtedajšou) priateľkou a rozhodol sa ju rázne zakončiť. Nielenže svoju polovičku zhodil do ľadovej rieky, ktorá popri nich tiekla… ešte za ňou aj skočil a snažil sa zabezpečiť, že sa jeho nežnejšia polovička už nevynorí.

https://lovepik.com/image-100270841/roses-on-the-ground.html

Celá táto katastrofická scenéria mala napokon vcelku humorný koniec (aj keď na takýchto veciach by sa smiať nemalo, ale o tom je predsa celý tento článok, no nie?). Slečna-priateľka vedela plávať. Priateľ-idiot nie. Zvyšok si už domyslíte aj sami.

4. Chémia základ života (3. september 2018)

Kto si doposiaľ myslel, že zváračovi sú základoškolské vedomosti z chémie tak na milú Jarmilu, sa mýlil. Rozprávať by o tom mohol takmer 40-ročný Howard Miller z Nového Zélandu. Teda, samozrejme, za predpokladu, že by bol ešte nažive.

Howard bol zvárač z povolania, ktorý sa začiatkom septembra minulého roku snažil pomôcť svojmu priateľovi s opravou auta. Chlapec mal čosi s výfukom, a tak majster zvárač nelenil a pustil sa do akcie. Aby dopadla úspešne, doniesol si aj vlastné pomôcky – medzi nimi aj nádobu, podobnú propánovej nádrži s acetylénom a kyslíkom.

https://www.nzherald.co.nz/nz/news/article.cfm?c_id=1&objectid=12119642

Áno, tieto dva prvky boli v jednej nádobe a každému, kto sa trochu vyzná do chémie, musí byť jasné, že toto je začiatok katastrofy. Tieto dve substancie sa zámerne držia v oddelených nádobách z celkom prostého dôvodu – po reakcii dokážu spáliť aj kov. Netrvalo dlho a presne tak sa aj stalo – Howard zostrojil výbuch, ktorý sa mu stal osudným.

3. Rýchlo a zbesilo (8. marec 2018)

Top trojku nám otvára vskutku odvážny šofér, ktorému v jazde neprekážajú ani káble elektrického vedenia. Teda, neprekážali. Keby bol vedel, že sú pod prúdom a tušil by, ako celá situácia dopadne, možno by na ne predsa len reagoval trochu rozumnejšie.

Po druhej silnej búrke za daný týždeň vyzeralo New Jersey takmer postapokalypticky a množstvo ulíc ostalo bez elektriny. „Vďačili“ za to spadnutému elektrickému vedeniu, ktoré sa napokon stalo osudné tomuto mužovi. Ten vytrvalo ignoroval varovné kužele na ceste, dokonca aj barikády. Hoci mu jasne naznačovali, že by tade asi nemal ísť, chlapík si nedal povedať.

Prefrčal kužeľmi a ocitol sa v náručí elektrických káblov, ktoré boli stále pod prúdom. Auto začalo horieť a vodič na mieste zahynul. Paradoxom celej situácie je fakt, že muž bol zamestnaný ako mestský elektrikár.

2. S medveďom nie sú žarty (5. máj 2018)

Na druhom mieste v rebríčku o „najhumornejšiu“ smrť za minulý rok, sa prebojoval chlapík a jeho šarvátka s medveďom. Ako vám už teraz môže byť jasné, nedopadla práve najšťastnejšie a muž je už dnes niekoľko metrov pod zemou. No, poďme pekne po poriadku…

Prabhu Bhatara z Indie to mal autom namierené domov zo svadby. V aute sedelo niekoľko ďalších pasažierov. Prabhu zrazu začul silné volanie prírody, tak odstavil auto na kraji cesty a utekal si do kríkov vybaviť dôležitý biznis. A vtom zrazu uvidel zraneného medveďa.

https://www.wideopenspaces.com/tourists-taking-many-bear-selfies/

Opäť raz vyhrala hlúposť nad zdravým úsudkom alebo aspoň čistým pudom sebazáchovy a Prabhu si povedal: „S týmto medveďom sa musím odfotiť!“ Zapravil si gate, vytasil telefón a vydal sa na misiu za krajším Instagramom. Ostatní spolucestujúci sa neunúvali nápad mu vyhovoriť – namiesto toho vytiahli mobily aj oni a začali nahrávať.

Vysvitlo, že medveď napokon nebol taký zranený, ako si Prahbu myslel. Muž z Indie sa to však dozvedel tým najhorším možným spôsobom. Medveď sa rozbehol smerom k nemu, zvalil ho na zem a Ind bol na mieste mŕtvy. Nuž, komu nie je z hora dané, v „apatéke“ nekúpi…

1. Za dobrotu na smrť… (14. november 2018)

John Allen Chau bol samozvaný cestovateľ a objaviteľ, ktorému rozhodne nechýbala odvaha. Niekedy však len tá nestačí. John sa v polovici novembra rozhodol navštíviť jeden z najizolovanejších kmeňov na svete – Sentinelese.

Príslušníci tohto kmeňa nie sú známi práve svojou priateľskou povahou, za čo môže britská okupácia zo začiatku 19. storočia. Tá ich kmeň takmer vyhladila. Nevedno, či John túto informáciu nemal alebo sa ju len rozhodol ignorovať a veriť v najlepšie, no od svojej púte sa odhovoriť nenechal.

https://www.instagram.com/johnachau/

Tamojších obyvateľov chcel ohúriť tajomstvom večného života a svojimi precízne zvolenými darmi – nožnice, futbalová lopta a Ježiš. Veď, koniec-koncov, kto nemá rád darčeky, však? Nanešťastie vysvitlo, že presne ľudia z tohto kmeňa nemajú radi darčeky.

Len čo sa John priblížil k ich ostrovu (plavil sa na svojom kajaku), začali po ňom strieľať šípy. Pre bádateľa to nebola dostatočná červená, preto v plavbe pokračoval a na ostrov sa dostal. Nazúrení príslušníci kmeňa ho okamžite zviazali, ťahali jeho telo po pláži a čo nasledovalo potom asi podrobne rozpitvávať netreba.

https://www.instagram.com/johnachau/

Zdroj: darwinawards.com
Titulná fotka: 123rf.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
16
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Medzinárodné dni, ktoré by sme radi oslavovali, ale v kalendári nie sú


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME