Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Vyhni sa začiatočníckej chybe a skontroluj si vodičský preukaz. Za toto môžeš dostať pokutu

Za banalitu ti hrozí pokuta až 60 eur.


Zhoršený zrak je jednou z najčastejších príčin dopravných nehôd. Mnohí vodiči si neuvedomujú, že majú problémy so zrakom, ktoré im sťažujú šoférovanie, píše portál Pravda.

Najmä v náročných podmienkach ako šero, tma, hmla či východ slnka. Štatistiky ukazujú, že najviac smrteľných nehôd sa stáva večer a v noci, keď sú oči vodičov najviac namáhané.

Zhoršený zrak, obmedzené periférne videnie či zelený zákal sú len niektoré z problémov, ktoré môžu šoféri zažiť, čím ohrozujú seba aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Pozornosť je dôležitá aj v prípade, že nosíš okuliare. Jediná chyba, ktorú si možno ani neuvedomíš, ťa môže stáť 60 eur.

Ak teda nosíš okuliare alebo kontaktné šošovky, táto informácia bude uvedená vo tvojom vodičáku. Navyše pri policajnej kontrole musíš mať so sebou predpísané dioptrické pomôcky. Ak ich zabudneš, bohužiaľ ti hrozí pokuta 60 eur.

„Mnoho šoférov si neuvedomuje, že má problémy so zrakom. Často sa stretávame s tým, že svoje schopnosti preceňujú. Medzi prvé príznaky patria unavené oči, častejšia bolesť hlavy, ostrenie na vzdialenejšie predmety či neschopnosť šoférovať za tmy,uviedla pre Pravdu Lenka Petruchová, optometristka predajcu kontaktných šošoviek, dioptrických a slnečných okuliarov Alensa.

Slovákom hrozí že prídu o vodičáky
Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.