Výhody a nevýhody práce v open space kanceláriách

Aj ty určite miluješ tú nádchu z klímy a kolegov, čo ti bez milosti sežerú večeru.

Tí jedinci, ktorých po škole nečaká lopata s miešačkou, práca Nikoly v Rakúsku či kozmetičky podlahových krytín na základnej škole, sa možno uchádzajú o prácu v open space kanceláriách. Ak neviete, čo si pod týmto pojmom predstaviť, vytvorím vám obraz. Predstavte si zajačinec plný králikov čumiacich do monitorov. A to vystihuje vlastne všetko. Každopádne, ak si prešiel pohovorom, zmyl dvadsaťtisíc baktérií z podávania rúk pri zoznamovaní a už aj zabudol mená všetkých nových kolegov, pomôžeme ti s tým, čo môžeš v ďalších dňoch očakávať. Všetko má svoje výhody aj nevýhody a tu je zopár vecí, prečo sa neoplatí/oplatí pracovať s ľuďmi v králikárni.

giphy.com

Nevýhody

1. Ľudia. Hluk. Zvonenie telefónov. Ešte viac ľudí.

Už chýba len štekot psov, húkanie hasičov, pípanie autoalarmu a môže ťa kompletne dr*núť z neschopnosti koncentrácie. Boh žehnaj človeka, čo vymyslel slúchadlá! A Boh ochraňuj toho, kto poruší základné pravidlo v kancli – nikdy neotravuj človeka s idiotinami, keď má na ušiach slúchadlá. Môže dôjsť k prasknutiu nervov a následnému životahrozujúcemu zraneniu. Je to totiž jasný znak toho, že kolega potrebuje pokoj a momentálne ho nezaujímajú tvoje dva roky staré memečka, ktoré už nikomu nie sú smiešne.

2. Šéfov dohľad a nemožnosť zašívania sa

Nuž, šéfino vie, čo robí. A dobre vie aj to, čo robíte vy. Ak sa priblblo usmievate do monitora, asi sa nezabávate na tých tabuľkách v Exceli. Nehovoriac o prípade, kedy ste strategicky rozdelení tak, že si navzájom vidíte do notebookov. Vtedy môžeš na instagramčeky, videorecepty, prokrastináciu či nebodaj porno stránky úplne zabudnúť. Ale veď, všetko sa dá, keď sa chce.

memecreator.org

3. Pojem súkromie takmer neexistuje

Už po prvom týždni budú všetci kolegovia z tvojich telefonátov vedieť, že budúcu sobotu ťa babka pozvala na bryndzové halušky, a že frajerka sa stále hnevá za ten nemiestny vtip o jej zadku, ktorý si povedal, keď si bol na mol. Ak sú ale k dispozícii uzavreté priestory slúžiace na vybavovanie podobných vecí, máš o problém menej.

4. Spoločná chladnička

Jedno z ďalších základých pravidiel, ktoré by sa mali zapisovať do kódexu a vysvätiť – nikdy nežer to, čo nie je tvoje! Plus si vyhadzuj to, čo už nechceš, a nerob zo zhnitého jedla prípady na expertízu pre Svetovú zdravotnícku organizáciu v Ženeve. Tieto prikázania sa často v ofisoch nedodržujú a potom je buď niekto hladný ako Čenkovie deti pred výplatou, alebo znechutený zo zárodku nového života z toho pokazeného zemiakového šalátu od Vianoc v chladničke.

5. Nenávidená klíma a šírenie smrteľných chorôb

Prídeš domov z práce a máš plný nos, oči vyschnuté ako napájadlo na Sahare a ľadové ruky. Na vysvetlenie ti postačí jedno slovo – klíma. No ale skús sa s dvadsiatimi ľuďmi dohodnúť na kompromise ohľadom teploty prostredia, keď jedna kolegyňa v prechode má návaly tepla a druhá kvíka, že dostane z klímy prievan. Tým sa to ale ešte nekončí. Počkaj, keď príde chrípkové obdobie a ty budeš v kancelárii zamorenej baktériami rôzneho druhu cítiť ako tvoje zdravé bunky kričia „This is Sparta!“, ale nakoniec aj tak podľahnú v boji.

giphy.com

Výhody

1. Ak vychytáš kolektív, stane sa z neho tvoja druhá rodina

Ak to nebude banda ignorantov, ktorí ti budú len znepríjemňovať deň, váž si to. Hneď sa bude do roboty chodiť lepšie, keď ťa zrána neotrávi ofučaný ksicht demotivovanej sekretárky a kolega po pravici sa donúti k úsmevu pri lepšej konštelácii hviezd tak dvakrát za týždeň. Dúfaj, že budú v pohode a namiesto toho si budete zo seba robiť prču, radovať sa z odfláknutej roboty či plakať nad blížiacimi sa deadlinami. Obedovanie naberá pre teba vyšší level, keď vodca svorky zakričí: „Ide sa jesť!“ a stádo poslúchne.

2. Teambuildingy!

Nie je nič lepšie ako opiť sa so svojimi kolegami, poohovárať šéfovu ženu a tých, ktorí sa nezúčastnili, spoznať sa z úplne inej stránky a utužovať pevné putá. Ak prídu na rad témy na hranici morálky, vtedy zistíš, kto je slabá povaha, a kto tak isto skazený, ako ty. Úplný win je, keď máte zamestnávateľa snov, ktorý zaplatí celému tímu trojdňový pobyt v Tatrách a ešte sa tam aj opije najviac zo všetkých prítomných.

3. V prípade narodenín alebo menín sa v kuchynke objaví jedlo

Veľa kolegov znamená veľa narodenín a menín. To znamená aj veľa jedla a poldeci na oslavu. A ak niekto zo spolupracovníkov pečie torty, vyrába domáce sirupy, skúša nový recept na eko bio raw keksíky a podobné aktivitky, stanete sa jeho pokusnými králikmi. A keďže miluješ jedlo, ktoré je ešte k tomu zadarmo, miluješ aj svojho kolegu.

imgflip.com

4. Tlačenie a kopírovanie pre súkromné účely

Jasné, že z práce musíš vyťažiť čo najviac. Preto si stiahni tú najhrubšiu e-knihu a vytlač si ju v práci, veď je to zadarmo. Pozor ale na to, aby ťa nikto nepristihol pri tom, ako si skenuješ vlastný zadok. Rovnakým princípom sa môžeš riadiť, keď sa jedná o kávovar. Nepiješ kávu? Si alergický na kofeín? Kašli na to, šľahni si rovno dve, veď je zadarmo!

5. Oddychové zóny

Zamestnávateľ šetrí na priestoroch a celkových nákladoch, keďže ste tam natlačení ako sardinky v jednej miestnosti. To by sa mohlo potom odzrkadliť na spoločných priestoroch, kde vám po dlhomesačnom prosíkaní vybavil vedúci stolný futbal. Alebo šípky. Alebo bar. Okej, sme na Slovensku. Nás pri srdiečku zahreje aj obyčajná pohovka, na ktorú si môžeš prísť na chvíľu pohovieť, keď ťa z tej hroznej plastovej stoličky bolí chrbát ako somálskeho somára.

giphy.com

Titulná fotka: 123rf.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
V Kanade padajú z neba záhadné exkrementy, ktoré okrem áut schytali aj ľudia


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME