10 výhod, ktoré so sebou prináša vzťah s introvertom

Prečo sú práve títo, na prvý pohľad utiahnutí a tichí ľudia, najlepšími spoločníkmi?

Zdroj: Manuel Meurisse / unsplash.com

Množstvo ľudí vidí introverta len ako tichú kôpku nešťastia, ktorá na každej akcii stojí v kúte. Keď však nazriete pod povrch, zistíte, že sa za tou kôpkou skrýva perfektný partner na život.

Vie výborne počúvať

Hoci komunikácia, vzájomné počúvanie a porozumenie by mali byť kľúčovými piliermi každého zdravého vzťahu, v dnešnej dobe už nie je žiadna garancia, že to tak naozaj bude. Avšak, ak je introvert v niečom naozaj dobrý, tak je to práve počúvanie.

Shutterstock

Sám toho síce veľa nenahovorí, no s radosťou bude tvojou bútľavou vŕbou, ktorá mimo iného dáva aj užitočné a premyslené rady. Tým, že väčšinu času trávia vo svojich myšlienkach, sú schopní do detailov rozanalyzovať danú situáciu a ponúknuť ti pohľad z celkom inej perspektívy.

Vždy ťa na ňom niečo prekvapí

Introvert rozhodne nie je človek, ktorý by vyložil všetky karty na stôl hneď pri prvom stretnutí. Skôr by sa dal prirovnať k cibuli – množstvo vrstiev naukladaných jedna na druhej, ktoré šúpeš zároveň s tým, ako ho spoznávaš. A vždy ťa na ňom niečo prekvapí.

Trvá veľmi dlhú dobu, kým sa introvert niekomu naplno otvorí, a preto sa rozhodne nemusíš báť, že sa váš vzťah stane prvé roky stereotypným, lebo ho už budeš poznať „ako vlastné boty“.

Dlhodobé vzťahy

Ak si práve vo fáze „mladý, divoký a nadržaný“, tak klopeš na nesprávne dvere. Tvoj momentálny životný štýl je absolútne kontrastný s tým, čo chce a potrebuje introvert.

Shutterstock

Takíto ľudia neobľubujú „rýchlokvasené“ vzťahy so životnosťou vínnej mušky. Oni budujú vzťahy na celý život – ako partnerské, tak aj priateľské. Takže nezáväzné posteľné radovánky a následný ignor im určite neimponujú.

Chladná hlava počas hádky

Sú ľudia, ktorí sa v hádkach priam vyžívajú. Dokážu oponenta odzbrojiť jednou vetou, vyťahovať sr*čky z minulosti a ešte sa pri tom všetkom aj škodoradostne usmievať. Nevadí im krik, práve naopak – oni sami sú väčšinou tí, ktorí ziapu z plných pľúc a je im tri-päť, že zajtra je pondelok a susedia by sa možno radi vyspali.

Dôverným opakom tohto typu ľudí je introvert. Neznáša hluk, neznáša sa hádať a ešte tým dupľom so svojou polovičkou, na ktorej mu záleží. Vynaloží všetko potrebné úsilie, aby hádke predišiel úplne. A keď sa nezadarí, bude sa ju snažiť čo najrýchlejšie ukončiť.

A to je veľké plus. Veď život je príliš krátky na to, aby sme strávili týždeň v tichej domácnosti zakaždým, keď niekto kúpi nevhodný toaletný papier.

Opatrnosť a empatia

To, že sa introverti uzavreli do seba a začali svoj čas tráviť radšej s fiktívnymi postavami z knižiek (ako s reálnymi ľuďmi), je často len reakcia na ich minulosť. Či už sa stretli so šikanou v škole, nepochopením zo strany rodičov alebo ich postihla akákoľvek iná trauma, na tom nezáleží.

Odniesli si z toho však aj jednu pozitívnu vlastnosť – opatrnosť a empatiu. Títo ľudia sami najlepšie vedia, akú váhu môžu mať niektoré slová a ako veľmi vedia ublížiť. Preto si vždy dvakrát premyslia, čo naozaj vypustia z úst.

Shutterstock

Pochopenie toho, kým skutočne si

„Haha, ten toho veľa nenahovorí.“ „Prečo nič nepovieš? Ty sa s nami nudíš?“ „Henten je fakt divný. Radšej si v piatok večer číta knihu, ako by šiel s nami na jedno do mesta…“ Toto je len slabý odvar toho, čo si introvert na svoju povahu už stihol vypočuť.

Preto viac ako ktokoľvek iný akceptuje ľudí takých, akí sú. Chápe, že nie všetci sme rovnakí, máme rozdielne potreby a hlavne – nesnaží sa nikoho meniť.

Vie o sebe všetko

Introvert vie o sebe všetko. Čo chce teraz. Čo bude chcieť v budúcnosti. Čo hľadá. Čo má rád a čo rád nemá. Po čom túži, čo potrebuje a akými ľuďmi sa chce obklopovať. A najmä vie, akým človekom je on sám. Deväťdesiat percent svojho dňa trávi ponorený v myšlienkach, takže svoju maličkosť už rozanalyzoval odvrchu až po spodok.

Shutterstock

Možno to nevie celkom presne vyjadriť, ale to nevadí, s tým sa dá pracovať. Dôležité je, že to vie. Na rozdiel od ľudí, ktorí sa skrývajú za prázdne kamarátstva, piatkové ožranské seansy a kopu nezmyselných rečí, si dal naozaj prácu a zistil, kto je on sám. A to je naozaj skvelá vec.

Neustále bude o tebe premýšľať

Je to len taký malý (a vlastne aj celkom nepodstatný) detail, ale poteší. Asi netreba dvestý raz opakovať, že introvert žije viac vo svojej hlave ako v realite. Najviac času trávi čítaním kníh, hľadaním dobrých sypaných čajov a premýšľaním.

A keďže si práve teba vybral za svoju spriaznenú dušu, je viac než pravdepodobné, že väčšina tých myšlienok bude patriť práve tebe. Nečuduj sa teda, keď sa ti počas tohto vzťahu bude neustále štikútať.

Žiadna nevera

Niežeby po tejto planéte nikdy nechodil introvert, ktorý si nezaš*kal v cudzej posteli, kým ho doma čakala frajerka. Stáva sa. Ľudia sú rôzni. Ale keď sa na to pozrieme zo všeobecného hľadiska, introverti zväčša nebývajú tí, ktorí robia takéto chyby.

Shutterstock

Dôvody, prečo je tomu tak, už boli menované vyššie – vážia si svoje vzťahy, neholdujú náhodným jednorazovkám a nechcú nikomu ublížiť. Tak prečo by robili niečo, čo skĺbi tieto tri zbrane a namieri ich proti osobe, ktorú milujú najviac na svete?

Vie, čo v tejto oblasti chce

Keď ide introvert do vzťahu, tak len preto, lebo verí, že ten vzťah aktuálne potrebuje. Netlačí sa do toho, lebo mu babka pri rodinných obedoch omieľa, že už by naozaj bolo načase. Nenúti sa hľadať si partnera len preto, že ho majú už všetky kamošky v okolí a on nechce byť outsider.

Má vzťah vtedy, keď je na to pripravený. Určite sa ti teda nestane, že ťa o dva roky pošle do teplých krajín s tým, že zistil, že „ešte nie je na vážny vzťah pripravený“.


Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
148
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
15
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Keď máš jednoduchú úlohu, ale aj tú pokazíš. 18 zábavných failov, ktoré ťa iste dobre pobavia

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME