Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.6.2023
sk
Stanislava
cz
Stanislava

Hľadať ženu, ktorá chodí bez mejkapu, je v dnešnom svete ako hľadať ihlu v kope sena. Nerozumiem však, prečo je tomu tak. Veď chodiť bez neho má toľko nesporných výhod…

Ušetríš kvantá času

Určite sa všetci zhodneme na tom, že ráno je každá minúta dobrá. A každá minúta spánku ešte trikrát lepšia. Americkí vedci zistili, že tlačidlo na odkladanie budíka o desať minút je tým najpoužívanejším na svete. Základy matematiky zase hovoria, že keď to urobíš päťkrát po sebe, tak si rada, že nejdeš na autobus nahá a smradľavá. Myslieť na okrasnú omietku už teda nestíhaš, ale si viac než spokojná s činnosťou, ktorej si dala prednosť.

https://giphy.com/gifs/filmeditor-christmas-movies-jingle-all-the-way-xUySTEJYS5F1Cayg92

Ušetríš nielen čas, ale aj peniaze

Nemusíte mať desaťročnú prax ako súkromné očko, aby ste na YouTube vypátrali nejaký kozmetický haul, v ktorom sa vás domaľovaná cica snaží presvedčiť, aby ste si s jej promokódom kúpili paletku očných tieňov o tridsať percent lacnejšie.

https://giphy.com/gifs/make-it-rain-bills-YTRUPHI7fXK6s

Problém je v tom, že ani s touto zľavou stále nemáš dosť obličiek a známostí na čiernom trhu, aby si si túto krásu mohla kúpiť. Nehovoriac o tom, že pokiaľ sa hlboký pohľad nedá vytvoriť maliarskym valčekom z otcovej komody, tak by si si k tomu musela prikúpiť aj nejakú sadu štetcov… No načo?!

Môžeš zaspať kedykoľvek a kdekoľvek

Po dlhom dni v práci a dvoch hodinách v dopravnej kolóne cez celé mesto ťa z času na čas vypne na sedačke, ani nevieš ako. Keby si večer zaspala s ozdobeným ksichtom, ráno by si sa pravdepodobne zobudila v panike aj s davom nových kamarátov s napuchnutými bielymi hlavičkami. Čerešničkou na torte by bolo hodnoverné vyobrazenie celej tvojej tváre na dekoratívnom vankúšiku. Takto? Takto ti je tri-päť, kedy, kde a za akých okolností ťa premôže únava.

https://giphy.com/gifs/tired-sloth-6XjDsvyFpIhYA

Počasie ťa už neprekvapí

Matka Zem je nepredvídateľná a jeden nikdy nevie, kedy nás zo srdu počastuje náhodnou dažďovou prehánkou. Vlaha padajúca z neba možno teší rastliny a poľnohospodárov, no dievčatá s pedantne nanesenou očnou linkou a highlighterom lesknúcim sa sťa bravčová masť určite nie. No nie je super, že ty takéto srandy vôbec riešiť nemusíš?

https://giphy.com/gifs/selena-gomez-sg-carlos-mine-dED0hRtwuXY1a

Pred odchodom z domu sa nemusíš stresovať

Najlepšie akcie sú tie neplánované, no presne pri nich nemá žena tri hodiny k dobru na pobyt pred kúpeľňovým zrkadlom. Ak však celá tvoja prípravná rutina pred vstupom do ulíc spočíva v rozčesaní vlasov a obutia topánok, nie je čo riešiť. Rozhodne sa teda nemusíš báť, že by si prepásla tú najlepšiu zábavu, lebo si si musela dokresliť tváričku.

https://giphy.com/gifs/hellogiggles-l4JySQTrb5ROxa8Yo

Naučíš sa mať rada samú seba

Aj s j*bákmi, aj s vráskami, aj s pehami, aj so znamienkami, aj s čiernymi bodkami a mastnou T-zónou. Možno to nie sú tie najaktraktívnejšie faktory ženskej podstaty, no neodmysliteľne k nej patria. A ty sa nebojíš ukázať, že ich máš tiež.

https://giphy.com/gifs/broadcity-comedy-central-season-4-3o6nVaE16F2hmQHSA8

Tvoja pleť ti poďakuje

O pár rokov, keď všetky tie mejkapové fanatičky budú vyzerať ako sušené slivky do kapustnice, tvoja pleť bude stále žiariť. Ako detská prdelka a Edward Cullen v jednom. No čo môže byť lepšie?

https://giphy.com/gifs/americasgottalent-grateful-thankful-i-feel-so-l0HlRc1y0LKlanwly

Si cruelty-free

Tento článok sa nemení na prednášku o výhodách vegánstva a etických dôvodoch, prečo by ste zo svojho života mali vyradiť živočíšne produkty. Môžete si vydýchnuť. Len mi prišlo vhodné poznamenať, že je celkom hrejivý pocit pri srdiečku, keď vieš, že pre tvoj reprezentatívny a pohľady loviaci ksicht nezomrelo bezbranné zvieratko.

https://giphy.com/gifs/shaun-the-sheep-movie-not-my-gif-2016-oscar-nominations-tIeCLkB8geYtW

Keď si ho raz za čas dáš, bude to príjemné prekvapenie

Slečny, ktoré nosia na svojej tvári ešte tri ďalšie, vytvorené matkou drogériou, aj do obchodu, si už bez toho ani nemožno predstaviť. Môže si tam na akciu pacnúť trochu iného pozlátka alebo predĺžiť to mačacie oko o tri milimetre, ale nikto si to nevšimne. Keď sa však ty obzvláštniš mejkapom na nejakú špeciálnu príležitosť, na sto percent to nikomu neunikne.

https://giphy.com/gifs/mfw-everything-reddit-oYtVHSxngR3lC

Dve rovnaké polovice

Už od škôlky sme oboznámení s faktom, že nakresliť dve rovnaké polovice čohosi, je nadľudský výkon. Pamätáš sa ešte na to, ako si sa snažil maminke vyrobiť srdiečko s milým odkazom, no nech si sa to snažil akokoľvek zarovnať, stále bolo akési čapaté?

https://giphy.com/gifs/rupauls-drag-race-eyeliner-7VFZsjlMUXr0I

Tak to isté sa deje, keď sa snažíš nakresliť dve rovnaké linky, aplikovať na obe oči rovnaké očné tiene a vytvarovať dve identické obočia. S tým rozdielom, že teraz už nie si malé rozkošné nevinné klbôčko, ale dospelá a netrpezlivá osoba, ktorá môže celé tiene j*bnúť o zem a ísť radšej „naprírodno“.

Nemáš pocit, že tvoj ksicht váži dve tony

Akoby ráno nebol dostatočný boj vôbec rozlepiť oči a vysvetliť im, že majú držať otvorené, aj keď sa tomu toľko priečia… Ešte si do toho na ne napatlaj sedem vrstiev umelej krásy z drogérie.

https://giphy.com/gifs/starwars-26tn8RUbdP9lQDPFu

Ľudia sa ťa neboja objímať…

Niežeby ťa ľudia nemali radi len preto, že sa maľuješ, no to posledné, čo človek v čiernom tričku chce, je nechtiac sa o teba obtrieť. Spomínaš si ešte na niektorý z tých amerických akčných filmov, kde sa hlavné postavy snažili ukradnúť niečo nekresťansky drahé a cenné z múzea? Väčšinou im cestu skrížila chodba s lasermi, pomedzi ktoré sa museli ladne prepchať. No tak presne takto vyzerá objímanie s tebou v očiach tvojho okolia.

https://giphy.com/gifs/cheezburger-hug-baymax-lXiRKBj0SAA0EWvbG

…a bozkávať

Žena s výrazným červeným rúžom je hneď o dve úrovne atraktívnejšia ako bola predtým a nepochybujem o tom, že sa za ňou otočí všetko, čo má medzi nohami penis. Pre jej frajera sa však stane stelesneným repelentom a božtek dostane tak maximálne na líčko, ako v škôlke. Netúži totiž po zbytok večera vyzerať ako Joker.

https://giphy.com/gifs/disney-kiss-snow-white-AIDv87fiokBva

Nenechávaš v obchodoch s oblečením stopy

Znie to síce ako diskriminácia, no je to len základ hygieny a empatia. Ženám s tromi tonami líčidiel na tvári by jednoducho mali zakázať vstup do skúšobnej kabínky. Nielenže komukoľvek ďalšiemu, kto si danú vec bude chcieť vyskúšať, nebude dvakrát príjemné šúchať sa o hnedé fľaky, ale v niektorých prípadoch to jednoducho nejde vyprať. A nájsť ideálny kúsok, po ktorom tvoje srdiečko prahlo už roky, a zistiť, že jediná tvoja veľkosť vyzerá ako po útoku zúrivého klauna, nepoteší…

https://giphy.com/gifs/new-girl-fox-new-girl-3osxY5RChafe441XdS

Nemusíš si dávať neustále pozor

Môžeš kýchať, kašľať, škrabať si oko aj podopierať rukou hlavu. No nie je to fantázia?

https://giphy.com/gifs/makeup-dab-christie-brinkley-l41lKxQAn5Vm7dZRK

Titulná fotka: shutterstock.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje