Vynálezca vytvoril robotické oko. To upozorní na prekážku ľudí, ktorí stále pozerajú do mobilu

Niečo pre závislákov, ktorí nedokážu dať zbohom svojmu mobilu.

Zdroj: Shutterstock

Ľudia dnes stále čumia do mobilov, to je proste fakt. Môže sa nám to nepáčiť, môžeme na to nadávať, ale je to skrátka obraz dnešnej doby. Mnohí sa dokonca ponárajú do virtuálneho sveta tak hlboko, že vôbec nereagujú na to, čo sa deje okolo nich. Keď ale človek nevníma okolie, koleduje si o malér (napríklad môže naraziť do stĺpu či ešte niečo horšie).

Našťastie tu máme šikovný nový vynález, o ktorý sa postaral 28-ročný Kórejčan Peng Min-wuk, informuje o tom agentúra Reuters. Mladík vytvoril robotickú pomôcku, takzvané „tretie oko“. Stačí si ho pripevniť na čelo, skloniť hlavu k mobilu a môžeš si byť istý, že na ceste nenarazíš do žiadnej prekážky.

Nositeľa upozorní zvukový signál

Tretie oko totiž spoľahlivo odhalí prekážky vo vzdialenosti jeden až dva metre a aby človeka upozornilo, vydá zvukový signál. Peng sa pre agentúru Reuters s trochou nadhľadu vyjadril, že podľa neho bude podobná pomôcka v budúcnosti nutnosťou. „Vzhľadom na to, že nemôžeme odtrhnúť oči od svojich mobilov, bude ďalšie oko v budúcnosti nevyhnutnosťou,“ skonštatoval.

Zároveň ale dodal, že jeho vynález by mal byť vnímaný skôr ako vtip a zábavný spôsob, ktorým chce upozorniť na to, že ľudia sa stávajú až príliš závislými od moderných technológií. „Dúfam, že si vďaka tomuto satirickému riešeniu ľudia uvedomia závažnosť závislosti od mobilu a zamyslia sa nad tým,“ poznamenal. Dnes možno naozaj ide len o vtip, ale ktovie, či o niekoľko rokov nebude podobné robotické buľvy nosiť väčšina ľudí. Snáď sa tomu dokážeme vyhnúť.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 nevysvetliteľných a strašidelných vecí, ktoré zachytili drony a kamery (2. časť)


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME