Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Ľudia dnes stále čumia do mobilov, to je proste fakt. Môže sa nám to nepáčiť, môžeme na to nadávať, ale je to skrátka obraz dnešnej doby. Mnohí sa dokonca ponárajú do virtuálneho sveta tak hlboko, že vôbec nereagujú na to, čo sa deje okolo nich. Keď ale človek nevníma okolie, koleduje si o malér (napríklad môže naraziť do stĺpu či ešte niečo horšie).

Našťastie tu máme šikovný nový vynález, o ktorý sa postaral 28-ročný Kórejčan Peng Min-wuk, informuje o tom agentúra Reuters. Mladík vytvoril robotickú pomôcku, takzvané „tretie oko“. Stačí si ho pripevniť na čelo, skloniť hlavu k mobilu a môžeš si byť istý, že na ceste nenarazíš do žiadnej prekážky.

Nositeľa upozorní zvukový signál

Tretie oko totiž spoľahlivo odhalí prekážky vo vzdialenosti jeden až dva metre a aby človeka upozornilo, vydá zvukový signál. Peng sa pre agentúru Reuters s trochou nadhľadu vyjadril, že podľa neho bude podobná pomôcka v budúcnosti nutnosťou. „Vzhľadom na to, že nemôžeme odtrhnúť oči od svojich mobilov, bude ďalšie oko v budúcnosti nevyhnutnosťou,“ skonštatoval.

Zároveň ale dodal, že jeho vynález by mal byť vnímaný skôr ako vtip a zábavný spôsob, ktorým chce upozorniť na to, že ľudia sa stávajú až príliš závislými od moderných technológií. „Dúfam, že si vďaka tomuto satirickému riešeniu ľudia uvedomia závažnosť závislosti od mobilu a zamyslia sa nad tým,“ poznamenal. Dnes možno naozaj ide len o vtip, ale ktovie, či o niekoľko rokov nebude podobné robotické buľvy nosiť väčšina ľudí. Snáď sa tomu dokážeme vyhnúť.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.