Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 15.7.2024
sk
Henrich
cz
Jindřich

Seriály nás niekedy do veľkej miery formujú. Hlavne také, ktoré majú hneď niekoľko sérií a ich natáčanie tak trvá aj roky. Spolu s hrdinami seriálov vyrastáme aj my.

Seriály nás dokážu ovplyvňovať hlavne vtedy, ak ide o také, ktoré sú z prostredia bežného života. Sú medzi nimi napríklad Krok za krokom, Priatelia alebo Ako som spoznal vašu matku (HIMYM).

Práve posledný seriál by sa dal označiť veľmi príbuzný k Priateľom a mnohí ho označujú za Priateľov mileniálov. Je pravda, že sa dá pri ňom skvele oddýchnuť, ale často sa v ňom nájdu aj užitočné myšlienky, ktoré dokážeš využiť v každodennom živote.

Po druhej hodine v noci sa nič dobré nestane

Azda najznámejšia hláška seriálu, ktorú mal Ted od jeho mamy. Tá to argumentovala tak, že keď je po druhej v noci a vy ste mali pár pív alebo drinkov, najlepší nápad je vybrať sa domov do postele a spať. Týka sa to väčšinou toho času, keď už v bare prestáva hrať hudba, všetci odchádzajú a barman zbiera poháre. Je možné, že rozhodnutia alebo činy, ktoré v tomto čase urobíte, budete ľutovať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/hulu-how-i-met-your-mother-l49JQygCuUMfdSVbO)

Slon v miestnosti

Fráza, ktorú my, Slováci, až tak nepoznáme. Výraz „Elephant in the room“ predstavuje nejaký problém, o ktorom nechce nikto hovoriť. Táto fráza sa objavuje aj v seriáli a veľmi dobre popisuje aj naše každodenné problémy.

Musíš prijímať výzvy

Barney by ťa okamžite naučil vystupovať z komfortnej zóny. Vždy ľudí prinútil, aby prekonávali samých seba. Seriál nás vo všeobecnosti naučil, že nie všetko, čo sme si vysnívali, je tá správna cesta. Práve, keď urobíme niečo, čo ja za hranicou nášho komfortu, dokážeme objaviť veci oveľa krajšie a lepšie ako tie, ktoré sme si idealizovali.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/a-set-per-affair-f8TXO6yBb8CgU)

Vzťahy na diaľku naozaj nefungujú

V mnohých filmoch a seriáloch často nastane situácia, že by mal nejaký pár fungovať na diaľku. Títo ľudia si často naivne myslia, že oni sú iní a im to vydrží, rovnako ako sme si to mysleli mnohokrát aj my. Po čase však prichádzame na to, že to jednoducho nefunguje, rovnako ako Ted.

Tvoje opité nápady nie sú väčšinou dobré nápady

O tom hovorí aj pravidlo, že po druhej v noci sa väčšinou nič dobré nestane. Nápad zavolať svojej bývalej ti môže pripadať zaujímavý, keď máš pár promile, avšak väčšinou takéto nápady na druhý deň ľutuješ. Občas treba zachovať chladnú hlavu, aj keď sa ti to vtedy zdá byť veľmi dobrý nápad. Na druhý deň si zväčša uvedomíš opak.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/sad-drinking-alone-l2QDP39mURZH1Ble0)

Vždy sa rozíď so svojou polovičkou predtým, ako sa rozhodneš pre niekoho iného

Je to jednoducho nepekné, aby si niekoho podvádzal. Dospelý človek rieši veci rozumne a rozhovorom.

Priateľom na nás záleží, aj keď s nami občas nesúhlasia

Vždy, keď niekomu z týchto priateľov došlo, že jeden z nich robí niečo, čo by robiť nemal a v konečnom dôsledku mu to škodí, spravili „intervention“. S kamarátom si vždy sadli a vysvetlili mu spoločne, aj keď sa to dotyčnému zväčša nepáčilo, že robí chybu. Môže to byť situácia, keď si niekto nechá narásť nevkusnú briadku, nosí škaredé nohavice alebo sa stretáva so svojím bývalým, ktorý ho podviedol.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/how-i-met-your-mother-cbs-LMUOHJCNPvN4I)

Nenájdeš lásku, ak ju budeš neustále hľadať

Tedov najväčší problém počas celého seriálu. Neustále hľadal lásku svojho života, tú pravú. Niekedy jednoducho stačí vyjsť von po raňajky a kávu a na chvíľu zabudnúť, že chceš nájsť lásku svojho života. Ako sa hovorí, príde to, keď to najmenej čakáš.

Tvoju vysnívanú prácu nezískaš za noc

Marshal, Lily, Ted aj Robin mali svoje vytúžené práce, ku ktorým sa však nedostali len tak ľahko. Najprv museli robiť aj oni veci, ktoré ich úplne nenapĺňali, boli náročné, ale stačilo byť trpezlivý a nakoniec sa to podarilo.

Nemal by si svojim priateľom „rozbíjať sklo“

V jednej časti seriálu nastane situácia, keď Ted ostatným povie, ako Lily neznesiteľne nahlas chrúme. Pre tento skutok použili výraz „break glass“, teda rozbiť sklo. Vždy, keď zaznel nejaký ten neduh, ktorý ostatní prezradili o niekom z partie, tak sme počuli zvuk rozbitého skla.

Nemusí sa to vždy týkať len ľudí. Niekto ti môže prezradiť niečo o tvojej obľúbenej knihe, čo si si dovtedy neuvedomoval a zmení to tvoj pohľad na vec.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/how-i-met-your-mother-himym-7WOXxTAEks4NO)

Titulná fotka: youtube.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.