Výrazy a frázy zo seriálu HIMYM, ktoré sú dôvodom, prečo by ho mal každý vidieť

Budeš ich potrebovať vo svojom každodennom živote.

Seriály nás niekedy do veľkej miery formujú. Hlavne také, ktoré majú hneď niekoľko sérií a ich natáčanie tak trvá aj roky. Spolu s hrdinami seriálov vyrastáme aj my.

Seriály nás dokážu ovplyvňovať hlavne vtedy, ak ide o také, ktoré sú z prostredia bežného života. Sú medzi nimi napríklad Krok za krokom, Priatelia alebo Ako som spoznal vašu matku (HIMYM).

Práve posledný seriál by sa dal označiť veľmi príbuzný k Priateľom a mnohí ho označujú za Priateľov mileniálov. Je pravda, že sa dá pri ňom skvele oddýchnuť, ale často sa v ňom nájdu aj užitočné myšlienky, ktoré dokážeš využiť v každodennom živote.

Po druhej hodine v noci sa nič dobré nestane

Azda najznámejšia hláška seriálu, ktorú mal Ted od jeho mamy. Tá to argumentovala tak, že keď je po druhej v noci a vy ste mali pár pív alebo drinkov, najlepší nápad je vybrať sa domov do postele a spať. Týka sa to väčšinou toho času, keď už v bare prestáva hrať hudba, všetci odchádzajú a barman zbiera poháre. Je možné, že rozhodnutia alebo činy, ktoré v tomto čase urobíte, budete ľutovať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/hulu-how-i-met-your-mother-l49JQygCuUMfdSVbO)

Slon v miestnosti

Fráza, ktorú my, Slováci, až tak nepoznáme. Výraz „Elephant in the room“ predstavuje nejaký problém, o ktorom nechce nikto hovoriť. Táto fráza sa objavuje aj v seriáli a veľmi dobre popisuje aj naše každodenné problémy.

Musíš prijímať výzvy

Barney by ťa okamžite naučil vystupovať z komfortnej zóny. Vždy ľudí prinútil, aby prekonávali samých seba. Seriál nás vo všeobecnosti naučil, že nie všetko, čo sme si vysnívali, je tá správna cesta. Práve, keď urobíme niečo, čo ja za hranicou nášho komfortu, dokážeme objaviť veci oveľa krajšie a lepšie ako tie, ktoré sme si idealizovali.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/a-set-per-affair-f8TXO6yBb8CgU)

Vzťahy na diaľku naozaj nefungujú

V mnohých filmoch a seriáloch často nastane situácia, že by mal nejaký pár fungovať na diaľku. Títo ľudia si často naivne myslia, že oni sú iní a im to vydrží, rovnako ako sme si to mysleli mnohokrát aj my. Po čase však prichádzame na to, že to jednoducho nefunguje, rovnako ako Ted.

Tvoje opité nápady nie sú väčšinou dobré nápady

O tom hovorí aj pravidlo, že po druhej v noci sa väčšinou nič dobré nestane. Nápad zavolať svojej bývalej ti môže pripadať zaujímavý, keď máš pár promile, avšak väčšinou takéto nápady na druhý deň ľutuješ. Občas treba zachovať chladnú hlavu, aj keď sa ti to vtedy zdá byť veľmi dobrý nápad. Na druhý deň si zväčša uvedomíš opak.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/sad-drinking-alone-l2QDP39mURZH1Ble0)

Vždy sa rozíď so svojou polovičkou predtým, ako sa rozhodneš pre niekoho iného

Je to jednoducho nepekné, aby si niekoho podvádzal. Dospelý človek rieši veci rozumne a rozhovorom.

Priateľom na nás záleží, aj keď s nami občas nesúhlasia

Vždy, keď niekomu z týchto priateľov došlo, že jeden z nich robí niečo, čo by robiť nemal a v konečnom dôsledku mu to škodí, spravili „intervention“. S kamarátom si vždy sadli a vysvetlili mu spoločne, aj keď sa to dotyčnému zväčša nepáčilo, že robí chybu. Môže to byť situácia, keď si niekto nechá narásť nevkusnú briadku, nosí škaredé nohavice alebo sa stretáva so svojím bývalým, ktorý ho podviedol.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/how-i-met-your-mother-cbs-LMUOHJCNPvN4I)

Nenájdeš lásku, ak ju budeš neustále hľadať

Tedov najväčší problém počas celého seriálu. Neustále hľadal lásku svojho života, tú pravú. Niekedy jednoducho stačí vyjsť von po raňajky a kávu a na chvíľu zabudnúť, že chceš nájsť lásku svojho života. Ako sa hovorí, príde to, keď to najmenej čakáš.

Tvoju vysnívanú prácu nezískaš za noc

Marshal, Lily, Ted aj Robin mali svoje vytúžené práce, ku ktorým sa však nedostali len tak ľahko. Najprv museli robiť aj oni veci, ktoré ich úplne nenapĺňali, boli náročné, ale stačilo byť trpezlivý a nakoniec sa to podarilo.

Nemal by si svojim priateľom „rozbíjať sklo“

V jednej časti seriálu nastane situácia, keď Ted ostatným povie, ako Lily neznesiteľne nahlas chrúme. Pre tento skutok použili výraz „break glass“, teda rozbiť sklo. Vždy, keď zaznel nejaký ten neduh, ktorý ostatní prezradili o niekom z partie, tak sme počuli zvuk rozbitého skla.

Nemusí sa to vždy týkať len ľudí. Niekto ti môže prezradiť niečo o tvojej obľúbenej knihe, čo si si dovtedy neuvedomoval a zmení to tvoj pohľad na vec.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/how-i-met-your-mother-himym-7WOXxTAEks4NO)

Titulná fotka: youtube.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
17
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Osem žien, ktorým sa podarilo vytvoriť svetové rekordy tým, že mali sex

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME