Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek

Vysávač energie, vševed alebo držgroška. Týchto ľudí obchádzaj oblúkom

Niekedy by si im najradšej zakrútil krkom!


Niektorí ľudia ti dokážu nielen piť krv, ale aj kompletne vysať všetku životnú energiu, ktorú ti ešte nevysala práca alebo škola. Ideálne je, keď sa takým ľuďom na míle vyhýbaš.

Pozoruhodné je, že sú to normálne existujúce typy ľudí, ktoré tu a tam stretneš – v rodnom meste alebo niekde inde, kam sa presťahuješ. Stretol si sa už s niekým podobným?

1. Vysávač energie

Jedným extrémom sú príliš premotivovaní ľudia (dostaneme sa k nim) a druhým zase príliš negatívni ľudia. Nech sa stane čokoľvek v ich živote, všetko vnímajú skôr čierne. Nevedia nájsť jednu pozitívnu vec, ich neustálym sťažovaním sa z teba vysajú aj posledný kúsok energie.

Paradoxne, aj keď v sebe pravdepodobne zhromažďujú všetku zostávajúcu energiu každého vôkol seba, ich život nie je lepším. „Bože… zase je pondelok, čo len budem robiť? Už to takto ďalej nedávam… neustále vstávať do práce.“ A keď im navrhneš riešenie? Dajú ti 1000 dôvodov, prečo to nebude fungovať. Bez skúšky.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Premotivovanec

Je úplne v poriadku, ak je niekto mimoriadne aktívny jedinec a má celý zoznam športových aktivít, ktoré vykonáva vo svojom voľnom čase. Taktiež je úplne v poriadku, ak je niekto skôr pasívny. Je to každého osobné rozhodnutie, čo robí so svojím životom.

Horšie je, ak sa osoba titulovaná ako premotivovanec dostane do styku s jeho protikladom. Stále musí niečo robiť, ale fakt stále! Nevie obsedieť na jednom mieste. Zarobené na problém.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Držgroš

Strýko Držgroš – množstvo peňazí na účte a napriek tomu šetrenie, kde sa dá. Vedieť ušetriť je skvelá vlastnosť, avšak ak máš hojne všetkého a aj tak si aspoň čosi nedopraješ… je to prinajmenšom divné. Moderný asketizmus, dalo by sa povedať.

Šetríš na jedle; radšej si dopraješ nejakú instantnú polievku, vyjsť si s kamošmi kamsi do baru? Nie, nie. Tam dáš priveľa peňazí za nápoje. Nebodaj s niekým takým chodíš – tam sa veru nejakého honosnejšieho darčeka nedočkáš. Možno ti to vyhovuje. No ak nie…

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Mudrlant

Mudrlanti nikdy nepremrhajú príležitosť, aby mohli niekoho poučiť. Väčšinou sa pri nich cítiš ako nejaké malé decko, ktoré sa len predvčerom narodilo a o živote nevie vôbec nič. Aj keď niečo hovoríš nadľahčene, tak sa chytia aj najmenšej nezrovnalosti. Nasleduje siahodlhá prednáška, pripravte si vankúše na spánok!

Väčšinou sú to presne tí ľudia, ktorí na nejakej oslave popíjajú sami, pretože každý, s kým sa dali do reči, ich mal už vyše hlavy.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Neustále naopak

Je normálne, keď má niekto odlišný názor ako ty. Nemusí s tebou každý súhlasiť, ani ty nie si neomylný, hoci si možno myslíš, že áno. Tak nie. Na druhej strane, existujú určití ľudia, ktorí s tebou musia nesúhlasiť už len z princípu. Prečo? Lebo medveď.

Ty povieš, že nebo je modré, a oni ti budú odporovať, že nie. Raz-dvakrát je to v pohode. Aj viackrát. Ale v jednom kuse? Bez prestávky? To ťa už fakt dokáže umoriť.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.