Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava

Vysávač energie, vševed alebo držgroška. Typy ľudí, ktorých je lepšie oblúkom obísť

Niekedy by si im najradšej zakrútil krkom!


Niektorí ľudia ti dokážu nielen piť krv, ale aj kompletne vysať všetku životnú energiu, ktorú ti ešte nevysala práca alebo škola. Ideálne je, keď sa takým ľuďom na míle vyhýbaš.

Pozoruhodné je, že sú to normálne existujúce typy ľudí, ktoré tu a tam stretneš – v rodnom meste alebo niekde inde, kam sa presťahuješ. Stretol si sa už s niekým podobným?

1. Vysávač energie

Jedným extrémom sú príliš premotivovaní ľudia (dostaneme sa k nim) a druhým zase príliš negatívni ľudia. Nech sa stane čokoľvek v ich živote, všetko vnímajú skôr čierne. Nevedia nájsť jednu pozitívnu vec, ich neustálym sťažovaním sa z teba vysajú aj posledný kúsok energie.

Paradoxne, aj keď v sebe pravdepodobne zhromažďujú všetku zostávajúcu energiu každého vôkol seba, ich život nie je lepším. „Bože… zase je pondelok, čo len budem robiť? Už to takto ďalej nedávam… neustále vstávať do práce.“ A keď im navrhneš riešenie? Dajú ti 1000 dôvodov, prečo to nebude fungovať. Bez skúšky.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Premotivovanec

Je úplne v poriadku, ak je niekto mimoriadne aktívny jedinec a má celý zoznam športových aktivít, ktoré vykonáva vo svojom voľnom čase. Taktiež je úplne v poriadku, ak je niekto skôr pasívny. Je to každého osobné rozhodnutie, čo robí so svojím životom.

Horšie je, ak sa osoba titulovaná ako premotivovanec dostane do styku s jeho protikladom. Stále musí niečo robiť, ale fakt stále! Nevie obsedieť na jednom mieste. Zarobené na problém.

ArtCaveManiac / EMEFKA
Nazývajú ju najnebezpečnejšou ženou sveta. Kto je sestra severokórejského vodcu?

Odporúčame prečítať:

Nazývajú ju najnebezpečnejšou ženou sveta. Kto je sestra severokórejského vodcu?

3. Držgroš

Strýko Držgroš – množstvo peňazí na účte a napriek tomu šetrenie, kde sa dá. Vedieť ušetriť je skvelá vlastnosť, avšak ak máš hojne všetkého a aj tak si aspoň čosi nedopraješ… je to prinajmenšom divné. Moderný asketizmus, dalo by sa povedať.

Šetríš na jedle; radšej si dopraješ nejakú instantnú polievku, vyjsť si s kamošmi kamsi do baru? Nie, nie. Tam dáš priveľa peňazí za nápoje. Nebodaj s niekým takým chodíš – tam sa veru nejakého honosnejšieho darčeka nedočkáš. Možno ti to vyhovuje. No ak nie…

ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.