Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil

Vyše 60 percent mladých Juhokórejčanov považuje znovuzjednotenie s KĽDR za nepotrebné

Napätie medzi Južnou a Severnou Kóreou sa v poslednom období zvýšilo.


Viac než 60 percent juhokórejských dvadsiatnikov a tridsiatnikov uviedlo, že zjednotenie so Severnou Kóreou nie je potrebné. Vyše 56 percent Juhokórejčanov podporuje vývoj jadrových zbraní s cieľom čeliť hrozbe zo strany KĽDR. TASR správu prevzala v nedeľu z agentúry Jonhap, ktorá sa odvoláva na výsledky prieskumov.

Prieskum pre mediálnu skupinu Barun Media Citizen Action potvrdil, že 61 percent týchto mladých ľudí považuje zjednotenie za nie úplne nevyhnutné. Za úplne nevyhnutné ho označilo 24 percent z celkového počtu 1001 účastníkov prieskumu.

Severnú Kóreu nepriaznivo vníma 88 percent zúčastnených a 91 percent vyjadrilo takýto názor v spojitosti s Čínou. Spojené štáty priaznivo vníma 67 percent účastníkov a Japonsko 63 percent.

Profimedia

Napätie medzi Južnou a Severnou Kóreou sa v poslednom období zvýšilo, pripomína Jonhap. Pchjongjang tento rok vykonal bezprecedentný počet raketových skúšok vrátane odpálenia vôbec prvej severokórejskej balistickej rakety na pevné palivo.

V minulotýždňovom prieskume organizácie Realmeter 56,5 percenta Juhokórejčanov uviedlo, že podporuje vývoj jadrových zbraní s cieľom čeliť stupňujúcim sa hrozbám zo strany KĽDR, píše Jonhap. Proti vývoju týchto zbraní bolo 40.8 percenta účastníkov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje