Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš
V spolupráci s Bontonfilm

Vyšetrovanie záhadného prípadu sa zmení na nočnú moru. Slovenský mysteriózny triler Smršť láka na mrazivú atmosféru

Smršť vstúpi do kín už vo štvrtok.


Jozef Karika patrí k najúspešnejším slovenským prozaikom. Jeho mrazivé horory a trilery si našli veľké množstvo fanúšikov a román Trhlina s celkom slušným úspechom sfilmoval Peter Bebjak.

V týchto dňoch do našich kín prichádza už druhá adaptácia Karikovho diela. Je ňou triler Smršť, pod ktorým je opäť podpísaný Peter Bebjak. O scenár sa postaral úspešný spisovateľ a scenárista Peter Balko.

Vyšetrovanie záhadného prípadu si začne vyberať svoju daň

Hlavným hrdinom je forenzný psychológ Martin Lang (Tomáš Maštalír), ktorý prichádza s manželkou Pawlou (Anna Geislerová) do kúpeľov v horách. Ich vzťah je v dôsledku traumy z minulosti vystavený ťažkej skúške a práve pobyt ďaleko od civilizácie by im mohol prospieť. Pokojné dni však naruší príchod balíka s dôkazovým materiálom, ktorý Langovi poslal jeho kolega so žiadosťou o pomoc.

V balíku sa nachádzajú materiály k prípadu známemu ako „jazda smrti“. Ten si vyžiadal štyroch mŕtvych a hovorí sa, že v ňom zohrali rolu nadprirodzené sily. Lang sa spočiatku do vyšetrovania záhadného prípadu príliš neženie, ale akási tajomná sila ho k nemu priťahuje. Postupne tak začne rozkrývať jeho tajomstvo…

A o čo v tomto prípade išlo? Štyria ľudia sa vydali v aute po trase, ktorá nedávala zmysel. Auto napokon prešlo do protismeru a vrazilo do protiidúceho vozidla. Prežil len Filip Veselovský (Michal Režný), ktorého obvinili z viacerých trestných činov vrátane vraždy. On ale tvrdí, že je nevinný. K hrozným činom ho vraj prinútila „veterná žena“. Fenomén, ktorý sa nazýva halný vietor…

Vo filme si zahrali aj Éva Bandor, Ladislav Bédi, Adrian Jastraban, Ivan Letko, Marek Geišberg a Eva Máziková. Peter Bebjak v súčasnosti patrí k našim najschopnejším režisérom a trilerový či hororový žáner mu tiež nie je cudzí (okrem Trhliny natočil aj found footage horor Zlo). A podľa traileru sa zdá, že ani tentokrát divákov nesklame.

Ukážka je totiž veľmi dobre zostrihaná, nechýba jej napätie a mrazivá atmosféra. Pokiaľ sa teda všetky tieto plusy odrazia aj vo výslednom filme, čaká nás naozaj výborný mysteriózny triler. Podobných žánrov v slovenskej (a českej) kinematografii stále nemáme príliš veľa, takže sme radi, že Smršť vyzerá kvalitne. Tipujeme, že sa v kinách rozhodne nestratí. Premiéru si odbije 4. apríla.

filmy, kino program, slovenské kino, kino premiéra, filmová novinka, Smršť, mysteriózny triler, triler, slovenský film
Bontonfilm SK

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.