Sobota 23.10.2021
sk
Alojzia
cz
Teodor
, Theodor

Sci-fi žáner nie je tvorený len vesmírnymi loďami a zbesilou akciou. Rovnako doň patria aj civilne strihnuté drámy, ktoré sú založené na prepracovanej psychológii postáv a silnom príbehu. Pokiaľ holduješ práve takým sci-fi kúskom, rozhodne by ti nemala ujsť novinka Reminiscence, ktorá sa už o niekoľko dní začne premietať v našich kinách. O čom ale vlastne bude?

Na ceste do temnej minulosti

Hlavným hrdinom príbehu je vyšetrovateľ Nick Bannister (Hugh Jackman), ktorý má naozaj netradičné pole pôsobnosti: svojim klientom pomocou špeciálneho prístroja pomáha odhaliť stratené spomienky. Do života mu ale vstúpi záhadná Mae (Rebecca Ferguson), ktorá sa nestane len jeho klientkou, ale aj milenkou.

Jedného dňa ale Mae zmizne a Nick je odhodlaný zistiť, čo sa s ňou stalo. Pri pátraní v jej minulosti ale začne Nick odhaľovať znepokojivé náznaky, ktoré ho zavedú na desivú a temnú cestu. Čaká naňho niekoľko nepríjemných odhalení a šokujúca pravda, ktorú Mae skrývala.

Continental Film

Talentovaní herci aj režisérka

Reminiscence natočila Lisa Joy ako svoj celovečerný debut, nejde však o žiadnu začiatočníčku. Na konte má totiž bohatú scenáristickú a režisérsku kariéru v seriálových vodách (podieľala sa na tvorbe úspešných seriálov Povedz, kto ťa zabil, Agent či Westworld). Okrem Jackmana a Ferguson uvidíme aj Natalie Martinez, Thandiwe Newton, Cliffa Curtisa, Angelu Sarafyan, Daniela Wu či Teri Wyble.

Trailery pôsobia lákavo a vnadia skôr na atmosférický sci-fi triler, ktorý bude evidentne stáť hlavne na scenári a postavách. Čo nám osobne mimoriadne vyhovuje. Hugh Jackman a Rebecca Ferguson sú skvelí herci, takže sme zvedaví, ako im to bude ladiť na plátne.

Nádej na kvalitný zážitok zvyšuje aj meno samotnej režisérky a jej skúsenosti s oceňovaným Westworldom. Na producentskej stoličke zase sedí skvelý scenárista Jonathan Nolan, ktorý napísal viacero filmov pre svojho brata Christophera a tiež významným spôsobom pracuje na Westworlde.

Naznačený príbeh má rozhodne slušný potenciál a evidentne sa môžeme tešiť na viacero twistov a pohrávaním sa s časovými rovinami. Rozhodne sme zvedaví, čo si pre nás tvorcovia pripravili. Dozvieme sa to už 26. augusta 2021.

Continental Film

Tento obsah vznikol v spolupráci s Continental Film


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť