Výskum sa snažil zistiť, kto posiela častejšie nahé fotky: Sú to ženy alebo muži?

Kto častejšie „sextuje“?

Zdroj: Jae Park / Unsplash

Nahé fotky. Sú úplne všade a nedá sa im vyhnúť. Kedysi to chlapci mali o čosi ťažšie – odhodeniu prebytočných vrstiev oblečenia a sebaprezentácii svojej pýchy pred očami vyvolenej predchádzalo minimálne polročné dvorenie, prechádzky na korze a odobrenie od všetkých členov početnej famílie. Jeho aj jej.

Dnes je to podstatne jednoduchšie a uvedomuje si to aj Morgan Johnstonbaugh, študentka sociológie na arizonskej univerzite, o výskume ktorej je aj tento článok.

Pro Juventute Aufklärungskampagne ‚Sexting’ Themenbild_07

Stačia dva ťuky prstom a obrázok kobry v stave najväčšej radosti si už razí cestu virtuálnym priestorom od mobilu k mobilu, od jednej slečny, ktorá oň vôbec nestála, k druhej. No vážne. Nevyžiadanú fotku mužského prirodzenia už obdržala hádam každá, väčšinou v sprievode duchaplného textu: „Tak, čo hovoríš?“ a siedmich zeleninovo-ovocných emotikonov zakončených tromi kvapkami. Muži vždy kládli dôraz na originalitu.

A predsa sú to údajne práve ženy, ktoré fotky takéhoto charakteru posielajú častejšie. Až štyrikrát častejšie. Možno sa o tom tak veľa nehovorí, pretože pri tom, čo si cice dnešnej doby cápu na instagram, je jedna nahotinka v súkromnej správe naozaj len slabým odvarom. Možno preto, že páni sú o čosi jednoduchší, a keď im v schránke pristane fotografia obnaženej slečny, neskúmajú čo, kedy, ako a prečo. Tak či onak, deje sa to.

Jae Park / Unsplash (https://unsplash.com/photos/9_SaFlgwFdA)

Morgan Johnstonbaugh sa rozhodla prísť na kĺb nielen tomu, koľko mladých v skutočnosti prevádzkuje posielanie nahých fotografií či sexting ako taký. Chcela zistiť aj to, prečo. Do výskumu zapriahla vyše tisícku vysokoškolákov so zastúpením v oboch pohlaviach a s priemerným vekom dvadsať rokov. A pustila sa do toho.

Najprv sa študentov pýtala, kedy naposledy poslali nahú či polonahú fotku niekomu prostredníctvom sociálnych sietí. Potom uviedla 23 rôznych dôvodov, prečo tak urobili a nechala každého respondenta začiarknuť toľko políčok, koľko uznal za vhodné. Výsledok odhalil to, čo už v tejto fáze článku asi všetci tušíte – ženy z toho vyšli horšie.

Thom Holmes / Unsplash (https://unsplash.com/photos/J2e34-1CVVs)

Aby sme to zosumarizovali, ženy posielajú fotky s erotickým obsahom štyrikrát viac ako muži. Dôvody sa rôznia. Dominantou bolo zúfalstvo a strach, že nedostatkom sexuálneho napätia o nich potenciálny nápadník stratí záujem. Nahou fotkou sa teda chceli poistiť. Okrem toho sa v prieskume našlo aj veľa takých slečien, ktorým rozposielanie podobných fotografií zvyšuje sebavedomie… a trošku si pomastiť egíčko predsa nikdy nie je na škodu.

Čo na to hovorí odborníčka, respektíve budúca odborníčka, Morgan? „Za výsledky prieskumu viním dvojaké sexuálne štandardy, ktoré má spoločnosť zafixované. Muži sú tí nekontrolovateľní, majú mocné túžby a sklony sa im podriadiť. Ženy nie. Ženy sú tie, ktoré vedia svoje sexuálne potreby potlačiť, a teda sú schopné robiť morálne rozhodnutia,“ povedala iniciátorka výskumu pre UA News.

Zdroj: uanews.arizona.edu

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 prípadov, keď ľudia narazili na záhadné veci a internet im pomohol vyriešiť, o čo ide

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME