Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Mr. Bean, prostoreká Phoebe alebo svalnatý Terminátor. Čo ich spája? Všetci títo predstavitelia legendárnych filmových a seriálových postáv vynikajú vysokým intelektom.

Herci, hudobníci či iné známe osobnosti sú niekedy vnímaní ako nie príliš inteligentní ľudia, buď kvôli postavám, ktoré hrajú, alebo imidžu, ktorým sa prezentujú. Realita je však často úplne iná. Existuje veľa celebrít, ktoré nás prekvapia svojou inteligenciou. Toto sú niektoré z nich:

Rowan Atkinson

Síce ho preslávila postava mierne pribrzdeného Mr. Beana, no IQ samotného herca je 178. Rowan bol vždy vynikajúcim študentom a v škole dosahoval skvelé výsledky. Predtým, ako odštartoval svoju hereckú kariéru, vyštudoval elektrotechniku na Newcastle University a následne študoval na Oxfordskej univerzite, kde získal titul doktor vied.

Profimedia

Sharon Stone

Jej inteligencia nezostala bez povšimnutia už v detskom veku. Hviezda Základného inštinktu začala chodiť do školy, keď mala iba päť rokov, a hneď ju dali do druhého ročníka. Vysokú školu začala navštevovať, keď mala šestnásť. Jej IQ je 154, čo ju zaraďuje medzi 0,1 % svetovej populácie.

Profimedia

Quentin Tarantino

V štrnástich rokoch napísal jeden zo svojich prvých scenárov. Nikdy nechodil na vysokú školu, no ani ju nepotreboval. Jeho inteligenčný kvocient je 160, rovnaký, ako mal svetovo uznávaný fyzik Stephen Hawking. Aj jeho dôvtip a vysoký intelekt mu dopomohli vyhrať dva Oscary za najlepší scenár a stvoriť niekoľko vzácnych filmových diel.

Profimedia

Natalie Portman

Vyštudovala psychológiu na Harvarde, kde ju jej vyučujúci považovali za výnimočnú a veľmi usilovnú študentku. Predstaviteľka Black Swan mala odmalička veľký talent na jazyky. Okrem rodnej angličtiny ovláda francúzštinu, nemčinu, španielčinu, japončinu a dokonca vie aj po hebrejsky. Jej IQ sa odhaduje na 140 bodov.

Fox Searchlight Pictures / Moviestillsdb

Matt Damon

Podľa správ je IQ Matta Damona až 160 bodov. Počas štúdia na Harvarde začal písať scenár k filmu Dobrý Will Hunting, ktorý bol neskôr ocenený Oscarom. Okrem inteligencie bol ocenený aj jeho výzor, v roku 1998 sa dostal medzi TOP päťdesiatku najkrajších ľudí planéty. Popri úspešnej hereckej kariére sa venuje aj pomoci ľuďom – je zakladateľom nadácie H2O foundation a mnohých iných charitatívnych organizácií.

Profimedia

Shakira

Táto blonďavá speváčka sa pýši IQ 140. Svoju prvú báseň napísala, keď mala štyri roky, svoj prvý album nahrala v trinástich. Nechodila síce na vysokú školu, ale cestovanie po svete ju naučilo (podľa jej slov) ešte viac. Vie plynulo rozprávať štyrmi jazykmi a s tým sa môže pochváliť málokto.
Profimedia

Lisa Kudrow

Lisa vyštudovala biológiu na Vassar College a po ukončení štúdia začala pracovať so svojím otcom, svetovo uznávaným odborníkom na bolesti hlavy, na štúdii týkajúcej sa hemisférickej dominancie a typov bolesti hlavy.

Šesť mesiacov po ukončení štúdia, pred publikovaním svojho výskumu a pokračovaním v štúdiu, seriálová Phoebe zmenila smer a začala sa venovať herectvu. A vďaka tomuto rozhodnutiu sa preslávila v obľúbenom seriáli Priatelia.

Profimedia

Arnold Schwarzenegger

Dôkazom, že netreba súdiť podľa prvého dojmu, je aj tento herec, ktorý sa preslávil hlavne svojou svalnatou postavou. No pravdou je, že jeho inteligenčný kvocient prevyšuje 130 bodov.

Arnold Schwarzenegger si prežil ťažké detstvo v Rakúsku, ktoré bolo poznačené zlým vzťahom s otcom. V škole dosahoval priemerné známky a viac ako skvelým prospechom bol známy svojou dobrosrdečnosťou a záujmom o šport.

Keď chcel z kariéry kulturistu premostiť do kariéry hollywoodskeho herca, musel sa naučiť perfektne po anglicky. Preto sa štúdiu tohto jazyka venoval až päť hodín denne.

Profimedia

Geena Davis

Talentovaná herečka, ktorú môžeme poznať aj z filmu Myšiak Stuart Little, je držiteľkou ocenení ako Oscar a Zlatý Glóbus. Už ako malá bola veľmi hudobne nadaná, vedela hrať na klavír, flautu i organ.

Geena má IQ 140 a stala sa členkou Mensy, čo je združenie nadpriemerne inteligentných ľudí. Dostanú sa tam iba ľudia, ktorí majú IQ vyššie ako 135, a patria tam iba 2 % populácie.

Profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť