Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand
Premium odznak
Zdroj: ©mA24 / MovieStillsDB

Vysvetlenie 5 filmov, ktorých konce mnohí diváci nepochopili správne. Zisti, či ty áno

Čo to všetko vlastne malo znamenať?

Všetci sa občas stretneme s filmami, pri ktorých si nie sme úplne istí, čo mali vlastne znamenať, alebo aká bola v skutočnosti ich pointa. Dobrou správou je, že pokiaľ je človek ochotný premýšľať a byť pozorný, tak na odpoveď často dokáže prísť.

V tomto článku ti predstavíme 5 filmov, ktoré možno viacerých divákov zmiatli, v skutočnosti sa ale dajú veľmi dobre vysvetliť. Z logiky veci budú nasledovať masívne spoilery.

1. Svet podľa Prota

Výborná dráma Svet podľa Prota od Iaina Softleyho rozpráva o mužovi, ktorý si hovorí Prot (Kevin Spacey) a tvrdí, že prišiel z planéty K-PAX. Neprekvapivo ho internujú v psychiatrickej liečebni, kde naňho dohliada psychiater Mark Powell (Jeff Bridges).

Ten Protovu verziu, pravdaže, neprijíma a snaží sa zistiť, kto jeho pacient vlastne je. Lenže naráža na podivné zistenia. Prot dokáže vidieť ultrafialové svetlo, má rozsiahle znalosti o vesmíre a planétach, ktorými uvádza do úžasu študovaných vedcov, a jeho prítomnosť pôsobí blahodarne na ostatných pacientov.

film, vysvetlenie, pointa, Svet podľa Prota, Kevin Spacey
Universal Pictures / MovieStillsDB

Prot zároveň Powellovi oznámi, že plánuje zo Zeme odísť 27. júla a vezme so sebou jedného človeka. Záujem o let na K-PAX má mnoho pacientov, Powell má ale málo času a rozhodne sa použiť hypnózu. Vďaka nej zistí, že Prot sa v skutočnosti volá Robert Porter. Jeho manželka a dcérka boli brutálne zavraždené a Porter sa následne pokúsil o samovraždu.

Telo sa však nikdy nenašlo a Powell príde s teóriou, že Porter si postavu Prota vytvoril ako spôsob vyrovnania sa s tragédiou, ktorá ho postihla. Keď nadíde dátum Protovho odchodu, Powell ho nájde v jeho izbe v katatonickom stave. Zároveň sa ale príde na to, že zmizla pacientka Bess (Melanee Murray).

V závere filmu sa Powell zariadi podľa Protovej rady a napraví vzťahy so svojím odcudzeným synom Michaelom (Aaron Paul).

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje