Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

Vytočil si už svojho podvodníka? Slováci zdieľajú svoje konverzácie s online podvodmi

Keď už nič, tak aspoň pošli šaša.


Nedávno spustená kampaň Polície Slovenskej republiky Vytoč svojho podvodníka žne prvé úspechy. Ľudia posielajú screeny svojich skúseností. Cieľom kampane je nielen upozorniť na problém množiaceho sa výskytu online falošníkov a zverejňovať konkrétne prípady, ale i zabávať sa na občas až absurdných fígľoch šudiarov.

Každý pologramot, ktorý denne komunikuje cez internet, vie, že email, v ktorom ho zúfalý Brit informuje, že nemá komu dať honosný majetok, či kvázi pošta výzva k zaplateniu neexistujúceho balíka, ide rovno do spamu.

Podozrivá gramatika a zaneprázdnenosť pre zahraničné cesty však predstavujú menší problém než správa od recht Slováka, ktorá na prvý pohľad vyzerá dôveryhodne. Táto komunita sa zgrupuje hlavne na inzertných portáloch a sociálnych sieťach.

Typický príklad dišputy záujemcu o tovar s kalnými myšlienkami

  • Zdravím, je tá Veštonická venuša ešte voľná?
  • Áno, zatiaľ je k dispozícii.
  • Mám veľký záujem. Som až z Prešova. Môžete poslať aj kuriérom?
  • Môžem.
  • Super. Ja vybavím kuriéra. Uhradím to cez DPD EXPRES. Vy musíte potvrdiť prijatie platby, zadať kód a hneď vám nabehnú peniaze. Potom balík odovzdáte kuriérovi.

Na stránke Slovenskej polície sa už zozbieralo viacero konverzácií so šmejdmi. Zaručene sa spoznáš aspoň v jednej. Kampaň naďalej aktívne prebieha, preto spamujte políciu na ich sociálnych sieťach reálnymi komunikáciami so slovenskými i zahraničnými podvodníkmi. Priebežne ich zverejňujú ako formu prevencie a včasného varovania.

CELÉ SLOVENSKO SA ZABÁVA NA ONLINE PODVODNÍKOCH A ODKAZUJE IM: MŇA NEOKLAMEŠ!Naša nová preventívna kampaň "Vytoč…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Monday, December 5, 2022

Zapoj sa do odboja proti šmejdom!


Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.