Pondelok 29.11.2021
sk
Vratko
cz
Zina

Existuje také obrovské množstvo zvierat, že o niektorých nemáme ani poňatia. Každý kontinent aj krajina má svoje špecifické druhy, ktoré sa zas inde nachádzať nemusia. Práve preto si zrejme netušil o africkej žabe, ktorá je svojím zjavom tak roztomilo smiešna, až ťa očarí. 

Africká žaba, ktorá sa podobá na avokádo

Svojím zjavom pripomína avokádo. Je totiž takmer čierna a posiata malými bradavicami, ako sme pri žabách zväčša zvyknutí. Dokonca má aj zavalitejšie telo, ktoré naozaj pripomína avokádo. Keby to však nestačilo, v žabacej tvári má veľmi smutný výraz, ktorý z nej robí azda najroztomilejšiu žabu, akú si kedy videl.

Aj človek, ktorý nemá rád žaby, sa do tejto čiernej musí zamilovať. Tento druh žaby pochádza z Afriky a jej latinský názov je Breviceps, po anglicky sa nazýva „African rain frog“. Na Instagrame nájdeš hneď niekoľko fotografií s touto vtipne vyzerajúcou žabou, kde ju označujú aj ako najviac mrzutú žabu na svete. 

Táto žaba sa vyskytuje hlavne v južnej Afrike, patrí k druhom, ktoré sa skrývajú zahrabané v nore a vychádzajú až v noci. Ak sa cíti táto žaba ohrozená, tak sa nafúkne a zväčší tak svoj objem. V období párenia vylučuje na chrbte lepkavú látku, vďaka ktorej sa na nej samček pri párení lepšie pridrží. Doslova ho nechce pustiť preč.

Stačí jeden pohľad a možno sa v nej nájdeš aj ty. Napríklad v momente, keď sa ráno zobudíš, myslíš si, že si pospíš, ale máš len pár minút do budíka. Niektorí z nás majú podobný výraz v tvári každý pondelok. Nevieme, čo túto žabku trápi, ale rozhodne sa s ňou vieme stotožniť.

View this post on Instagram

The black rain frog (Brevicepus Fuscus) is a small frog with a dark brown/black colour ranging from 40 – 50 mm (4 cm – 5 cm). It has a very round body with short stubby legs. This frog is native to South Africa and is a burrowing amphibian which means it lives in burrows underground! These burrows can be up to 150 mm (15 cm) deep! The biggest threat for this frog is loss of habitat. Fun Fact! This frog is very well known for always looking extremely grumpy. Extra Fun Fact! The Black Rain Frog can fold its legs under its body. Source: AmphibiaWeb.org TheDodo.com Nfw.org Ourbreathtakingplanet.com #Facts #NatureFacts #Biology #Frogs #Toads #Critters #FrogFacts #ToadFacts #NatureFacts #Fact #Educational #Learning #BlackRainFrog #FactAccount #GoblinCore #CuteAnimals

A post shared by Critter Facts (@critter_friend_facts) on

A ešte vtipnejší je podobný druh tejto púštnej žaby, ktorá sa takto podarene hnevá

Takto niektorí muži vidia ženy, ktoré sa na nich hnevajú.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť