Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Ak práve nepatríš medzi malé percento ultra-lenivých ľudí, ktorí celý deň nevystrčia päty z domu, určite občas skočíš na túru, bicykel alebo aspoň na malý večerný jogging. Tieto aktivity majú pozitívny vplyv nielen na tvoje fyzické, ale aj psychické zdravie. Hoci počas nich si možno občas trošku zanadávaš, čo to bol za blbý nápad ísť behať do najstrmších kopcov v okolí, keď prídeš domov, zrazu ťa zaplaví poriadna porcia pozitívnej nálady. A tá môže byť práve teraz ešte väčšia!

Vďaka VSE City Run môžeš svojimi športovými aktivitami zlepšiť náladu a zdravie nielen sebe, ale aj tisíckam iných ľudí. Keďže čítaš tento článok, zrejme nežiješ pod kameňom v jaskyni, a teda si pravdepodobne postrehol, že VSE City Run nie je žiadna „novinka na trhu“.

VSE City Run

V skutočnosti patrí medzi najväčšie a najdlhšie organizované charitatívne športové podujatia na Slovensku. Po 12. úspešných ročníkoch tohto populárneho behu v mnohých mestách na východe Slovenska však prišla pandémia, ktorá zmenila jeho organizáciu. Tento ročník tak bude výnimočný a zúčastniť sa ho môžeš aj ty, pokojne aj z opačného konca sveta!

Ako to funguje?

VSE City Run tento rok nebude prebiehať klasickou „prezenčnou“ formou v Košiciach, ale zapojiť sa môžeš online, prostredníctvom aplikácie iWatt. Tú si stiahneš do svojho smartfónu, pričom registrácia je úplne zadarmo. Ak už máš pripravenú výhovorku, že toto nie je nič pre teba, lebo predsa nemáš rád behanie, zadrž. Totižto, v tomto ročníku VSE City Run vieš prispieť nielen behom, ale aj cyklistikou a turistikou. Zapojiť sa môže skutočne každý, nezávisle od veku či kondičky. Počíta sa každá jedna aktivita, aj tých pár stoviek metrov, kým sa nezadýchaš a nemusíš si odskočiť na jedno pivko do lokálnej krčmy.

A ako vlastne prispeješ? Jednoducho! Od 6. do 20. júna je v aplikácii iWatt sprístupnená možnosť zaznamenať tvoje športové aktivity v rámci akcie VSE City Run. Je len na tebe, aký druh športu (beh, turistika alebo cyklistika) si vyberieš, kedy budeš športovať, ako dlho bude tvoja aktivita trvať a koľko kilometrov prejdeš. Počet aktivít je neobmedzený, čím viac budeš športovať, tým lepšie. Dôležitý je najmä sumár prejdených kilometrov. Ak sa všetkým zaregistrovaným účastníkom podarí do 20. júna nazbierať dokopy 400 000 kilometrov, Liga za duševné zdravie získa od hlavného partnera, Východoslovenskej energetiky, 15 000 € na prevádzku Linky dôvery Nezábudka.

VSE City Run

Zapojili sme sa aj my – je to skutočne jednoduché!

Do akcie VSE City Run sme sa zapojili aj my, aby sme ti ukázali, ako ľahko sa môžeš zúčastniť aj ty. Postup je nasledovný.

1. Cez Apple App Store sme si stiahli aplikáciu iWatt. Tá je dostupná úplne zadarmo a stiahnuť si ju môžeš aj na Android, cez Google Play.

2. Po otvorení aplikácie sme si vytvorili iWatt účet. Je to rýchle a jednoduché, stačilo zadať niekoľko základných údajov. Za vytvorenie účtu sme dostali ako bonus 100 bodov (iWattov).

3. V domovskej obrazovke aplikácie sa nám ihneď zobrazilo okno VSE City Run. Klikli sme naň, aby sme sa zaregistrovali. Ak by sme na to zabudli, neboli by sme evidovaní ako oficiálni účastníci a naše kilometre by sa nepočítali do celkového súčtu VSE City Run. Registrácia na akciu spočíva v zadaní 2 údajov – roku narodenia a pohlavia. Vybavené za 2 sekundy!

EMEFKA / iWatt

4. Ak chceš nahrať novú aktivitu, máš dve možnosti. Buď použiješ svoju obľúbenú aplikáciu na zaznamenávanie športového pohybu (Strava, Garmin, prípadne inú podporovanú appku) a následne si svoju aktivitu synchronizuješ do iWatt, alebo trasu zaznamenáš priamo cez iWatt tracker. My sme sa rozhodli vyskúšať druhú menovanú možnosť. V iWatt aplikácii sme klikli na tlačidlo „Spustiť tracker“, vybrali sme si aktivitu (bicyklovanie) a vydali sme sa na jazdu.

5. Aplikácia iWatt zaznamenáva len prejdené kilometre a čas aktivity, na základe čoho ti ukazuje získané body (iWatty). Po ukončení jazdy sa nám aktivita ihneď pridala do nášho účtu a objavila sa aj v sumáre kilometrov VSE City Run. Všetko funguje krásne automaticky a bez akýchkoľvek komplikácií. Podporiť dobrú vec je fakt ľahké!

EMEFKA / iWatt

Buď akčný a získaj vecné ceny!

Akcia VSE City Run nie je len o podpore charity. Aby si bol motivovaný podať čo najlepší výkon, organizátori si pripravili aj zaujímavé vecné ceny pre najaktívnejších účastníkov. Hodnotiť sa pritom budú len nazbierané kilometre, takže nezáleží na tom, či ich prejdeš ako Usain Bolt alebo slimák s veľkou ulitou. Cenu získajú prví traja účastníci podľa počtu nazbieraných kilometrov v každej z disciplín, bez rozdielu veku, a potom aj najúspešnejší účastníci vo vekových kategóriách v rozsahu M/Ž 40, 50, 60.

Ak sa ti aj náhodou nepodarí nazbierať toľko kilometrov, aby si vyhral, stále máš šancu. Vecnými cenami bude obdarovaných aj 10 náhodne vybraných účastníkov. V prípade, že sa ani vtedy na teba neusmeje šťastie, stále nič nie je stratené. Okrem príjemného pocitu z vykonania dobrého skutku budeš mať aj možnosť nazbierané body v aplikácii iWatt darovať svojmu obľúbenému športovému klubu alebo premeniť na vybrané benefity. Charitatívny účel akcie dokážeš podporiť aj tým, že si zakúpiš niektoré z tričiek dostupných v e-shope run24.sk.

VSE City Run

Tak na čo ešte čakáš? Jednoduchšie to už byť nemôže! Stiahni si appku iWatt, vybehni alebo vybicykluj aspoň na chvíľku niekam do prírody a podpor dobrú vec spolu s nami!

Tento obsah vznikol v spolupráci s VSE a. s.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť