Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Virálne internetové výzvy nikdy neoplývali veľkou hĺbkou, skôr naopak – je veľmi ľahké si pri nich ublížiť. Tentoraz prichádza nová výzva z TikToku, ktorou deti ohrozujú nielen seba, ale aj svoje okolie, píše Unilad. Ak si niekedy túžil spojiť vytváranie elektrických skratov a natáčanie veselých videí, teraz je skvelá príležitosť.

„Zásuvková výzva“ (outlet challenge) je rovnako jednoduchá, ako je aj hlúpa. Väčšinou prebieha tak, že sa do zásuvky strčí nabíjačka na telefón – tá sa nastaví tak, aby čiastočne vytŕčala a vidlice konektora zostali odhalené. Decko následne spustí mincu a snaží sa trafiť vidlice súčasne. Pokiaľ sa mu to podarí, stane sa toto:

View this post on Instagram

Seems fun #outletchallenge

A post shared by Xbox Gt:SnoopNinja34543 (@memeninja34543) on

Výsledkom môže byť skrat, poškodená elektroinštalácia alebo dokonca požiar. Narozdiel od pojašených tiktokerov si požiarnici plne uvedomujú riziká tejto retardovanej výzvy. Niektoré hasičské zbory v USA preto vydali varovanie, aby rodičia na svoje deti dohliadali a postarali sa, aby si ich ratolesti našli lepšiu zábavku.

V meste Plymouth v americkom štáte Massachusetts hlásia prípad dvoch 15-ročných študentov, ktorí si vďaka výzve zavarili na poriadny malér. Keďže na TikTok natáčali priamo v priestoroch svojej školy, nezostalo to bez povšimnutia zodpovedných orgánov. V dôsledku toho sú mladíci teraz obvinení z pokusu o podpaľačstvo a poškodenie cudzej veci.

Ďalšiu americkú školu zaplavila panika spôsobená požiarnym poplachom. Jeho príčina? Nič iné ako outlet challenge. Nálezy zhorených elektrických zástrčiek na rôznych miestach sveta sú dôkazom toho, že výzva sa naozaj uchytila. Zároveň potvrdzujú obavu, že ani v roku 2020 ľudská hlúposť nevymizla.

Zdroj: unilad.co.uk


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.