Vzdychy sa šírili po celom kraji: Tisícka swingerov obsadila útlu dedinku, rozbehli tam kontroverzný festival rozkoše

Bičíky, masky, "skupinová zábava" ale aj diskusie a workshopy.


Na svete existuje kopa ľudí, ktorí si s chuťou užívajú troška netradičný pohlavný styk. Web Nypost informoval, že malá armáda týchto ľudí sa nedávno stretla v malej dedine v Anglicku. Kedysi pokojná dedinka Allington sa cez víkend zmenila na epicentrum telesných radovánok. Práve tu sa koná najväčší swingerský festival v krajine – Swingathon, ktorý prilákal viac ako 1000 návštevníkov túžiacich po zábave bez zábran.

Čo je šokujúce, počet účastníkov prevýšil počet stálych obyvateľov tejto malej dediny. Tú obýva len 897 duší. Festival, ktorý sa prvýkrát uskutočnil v roku 2020, každým rokom rastie – a s ním aj napätie medzi miestnymi a organizátormi.

Tri dni trvajúca akcia ponúka všetko od hier plných netradičnej rozkoše, stánkov s „frisk play“, penových párty, mobilných „dungeonov“ s bičíkmi, maskami a inými hračkami, až po nezvyčajné súťaže plné telesných otvorov. Na mieste nechýbajú ani pódiá s pole dance vystúpeniami, prívesy lákajúce návštevníkov na skupinovú „zábavu“ a živá hudba.

Festival rozkoše verzus obyvatelia

Miestni obyvatelia, zväčša konzervatívnejšieho razenia, dávajú najavo nespokojnosť – a to najmä kvôli hlasným zvukom rozkoše, ktoré sa v noci nesú celou dedinou. „Sme známi ako swingerská metropola Anglicka len kvôli tomuto festivalu. A to teda nie je titul, ktorý by sme chceli,“ posťažoval sa anonymný obyvateľ.

„Je to zvyčajne hlavná téma rozhovorov v celej dedine. Niekto povie, že dospelí si môžu robiť, čo chcú. Ale mnohí sme znechutení, že si práve Allington vybrali za centrum takýchto aktivít,“ dodal. „Robia to tu trochu úchylné a nechutné. Mňa sa to netýka, ale určite to nepodporujem.“

Mohlo by ťa zaujímať:

Tajomstvá z výšky 10-tisíc metrov: Piloti a letušky si vo vzduchu užívajú viac, než by si čakal

Organizátor podujatia Matthew Cole sa však bráni. Podľa neho je Swingathon omnoho menej „špinavý“, než sa verejnosť domnieva. „Zabudnite na kľúče v miske, lacnú hudbu alebo lepkavé pohľady. Táto komunita je v skutočnosti ohľaduplná, zodpovedná a pravdepodobne viac testovaná a bezpečná než bežní ľudia v kluboch,“ tvrdí.

Festival sa podľa neho nesie v duchu tolerancie, bezpečnosti a slobody. Vstupenka stojí približne 250 dolárov a návštevníci si môžu užiť nielen zábavu, ale aj workshopy, ukážky a diskusie – všetko v priestore, ktorý podľa organizátorov „oslavuje rozmanitosť a inklúziu“.


Tagy:
Šimon Patkoš
Svoju písaciu púť som začal už na strednej škole, avšak do sveta textu som sa poriadne ponoril až na vysokej škole, kde som vyštudoval filmovú scenáristiku a dramaturgiu. Najviac sa vo svojich článkoch zameriavam na filmové témy, ale neohrdnem aj originálnymi historickými a ľudskými príbehmi.
Najčítanejšie
Podobné