Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Dámy (ale aj páni), čo považujete na mužoch za najatraktívnejšie? Mnohé by iste povedali, že na ne najviac zapôsobí vzhľad, šarm, charizma či zmysel pre humor. Ako ale uvádza portál IFLScience, podľa vedeckých výskumov zrejme tieto vlastnosti zatieňuje niečo úplne iné.

Odborníci totiž prišli na to, že veľmi atraktívne na ženy pôsobí altruizmus, teda nezištná pomoc druhým ľuďom. Výskumníkov zaujímalo, ako často dospelí slobodní muži robia dobré skutky (napríklad prispievajú na charitu či pomáhajú susedom, prípadne cudzím ľuďom).

Shutterstock

Altruizmus je hot!

Podľa štúdie zverejnenej v časopise British Journal of Psychology vyšlo najavo, že altruistickí muži majú v priemere aktívnejší pohlavný život než tí, ktorí dobré skutky nekonali. Mali tiež v priemere viac partneriek. Na podobnom princípe bola postavená aj druhá štúdia. V nej sa vysokoškolských študentov pýtali, či by boli ochotní darovať peniaze, ktoré si zarobili nejakou prospešnou činnosťou. Tí, ktorí by peniaze darovali, mali v priemere pestrejší vzťahový a intímny život.

Shutterstock

Podľa ďalšej štúdie z roku 2016 majú ženy tendenciu vybrať si sebeckých a atraktívnych mužov len na krátkodobý vzťah, ale ak hľadajú niekoho na celý život, vyberajú si mužov, ktorí sú ochotní nezištne pomáhať druhým (ich fyzická atraktivita v tomto prípade nehrá až takú veľkú rolu). Podobné výsledky vyplynuli aj z ďalších skúmaní.

Okrem toho sa ale potvrdilo, že dôležité sú aj ďalšie vlastnosti. Veľmi vysoko sa umiestnil napríklad spomínaný zmysel pre humor, ktorý sa ženám spája s vysokou inteligenciou. Muži, ktorí sú vtipní, tiež podľa štúdií majú v priemere väčšie úspechy u žien a aktívnejší intímny život.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť