Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Vzniká ambiciózna videohra Vivat Slovakia. Prispieť na toto „slovenské GTA“ môžeš aj ty

Príbeh Vivat Slovakia sa bude odohrávať na Slovensku v temných 90. rokoch.


Zahráme si niekedy prepracovanú videohru na spôsob GTA zo slovenského prostredia? Ten deň je bližšie, než si myslíš. Momentálne sa totiž pripravuje zaujímavo vyzerajúca hra Vivat Slovakia.

Ako sa dozvedáme z oficiálnych stránok, odohrávať sa bude na Slovensku v divokých 90. rokoch, keď sa u nás darilo mafiánom, skorumpovaným politikom a podvodníkom všetkého druhu. Hráč sa zhostí postavy agenta tajnej služby, ktorý bude mať za úlohu sledovať kriminálnu aktivitu v Bratislave.

Za hrou stojí osemčlenný vývojársky tím Team Vivat, ktorý potrebné financie zháňal okrem iného aj prostredníctvom crowdfundingovej kampane. Požadovaných 10-tisíc eur sa im podarilo vyzbierať rekordne rýchlo: stačil na to jeden deň! Kampaň pritom stále beží a aktuálne majú tvorcovia vyzbieraných viac než 30-tisíc eur! Na Vivat Slovakia môžeš prispieť aj ty, do konca kampane ostáva ešte niekoľko dní.

Hra vyzerá naozaj parádne!

Na čo všetko sa ale v hre môžeme tešiť? Tvorcovia si celkom očividne vzali inšpiráciu v kultovej sérii GTA (Grand Theft Auto) od Rockstar Games. Vivat Slovakia sa bude odohrávať v otvorenom svete, v ktorom bude hráč plniť rôzne misie. Postavy v hre budú nadabované profesionálnymi hercami.

Hlavnému hrdinovi prepožičal hlas herec Marián Labuda mladší (z ďalších dabérov môžeme spomenúť Lukáša Frlajsa, Rasťa Piška, Kristínu Svarinskú, Milana Žitného či Jozefa Benedika). Tešiť sa môžeš aj na prepracovanú Bratislavu 90. rokov, dobové autá a, samozrejme, slušnú dávku akcie. Jednotlivé misie budú vychádzať zo skutočných udalostí.

Za tvoju podporu ti Team Vivat ponúka pestrú ponuku rôznych bonusov. Jednak získaš plnú hru a tvoje meno bude uvedené v titulkoch ako poďakovanie, ale ak prispeješ viac, môžeš na seba naraziť aj v samotnej hre (ako na NPC postavu). Tvoje meno sa tiež objaví napríklad na zvončeku či ako graffiti na stene.

Team Vivat na hre momentálne pracuje a ešte ich čaká veľa práce. Na dátum vydania hry si teda ešte budeme musieť počkať. Ako ale iste vidíš aj z priložených ukážok, potenciál na skvelý titul tu rozhodne je! Hru môžeš podporiť na stránke StartLab.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť