Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 9.12.2023
sk
Izabela
cz
Vratislav

Vzniká ambiciózna videohra Vivat Slovakia. Prispieť na toto „slovenské GTA“ môžeš aj ty

Príbeh Vivat Slovakia sa bude odohrávať na Slovensku v temných 90. rokoch.


Zahráme si niekedy prepracovanú videohru na spôsob GTA zo slovenského prostredia? Ten deň je bližšie, než si myslíš. Momentálne sa totiž pripravuje zaujímavo vyzerajúca hra Vivat Slovakia.

Ako sa dozvedáme z oficiálnych stránok, odohrávať sa bude na Slovensku v divokých 90. rokoch, keď sa u nás darilo mafiánom, skorumpovaným politikom a podvodníkom všetkého druhu. Hráč sa zhostí postavy agenta tajnej služby, ktorý bude mať za úlohu sledovať kriminálnu aktivitu v Bratislave.

YouTube video

Za hrou stojí osemčlenný vývojársky tím Team Vivat, ktorý potrebné financie zháňal okrem iného aj prostredníctvom crowdfundingovej kampane. Požadovaných 10-tisíc eur sa im podarilo vyzbierať rekordne rýchlo: stačil na to jeden deň! Kampaň pritom stále beží a aktuálne majú tvorcovia vyzbieraných viac než 30-tisíc eur! Na Vivat Slovakia môžeš prispieť aj ty, do konca kampane ostáva ešte niekoľko dní.

Hra vyzerá naozaj parádne!

Na čo všetko sa ale v hre môžeme tešiť? Tvorcovia si celkom očividne vzali inšpiráciu v kultovej sérii GTA (Grand Theft Auto) od Rockstar Games. Vivat Slovakia sa bude odohrávať v otvorenom svete, v ktorom bude hráč plniť rôzne misie. Postavy v hre budú nadabované profesionálnymi hercami.

Hlavnému hrdinovi prepožičal hlas herec Marián Labuda mladší (z ďalších dabérov môžeme spomenúť Lukáša Frlajsa, Rasťa Piška, Kristínu Svarinskú, Milana Žitného či Jozefa Benedika). Tešiť sa môžeš aj na prepracovanú Bratislavu 90. rokov, dobové autá a, samozrejme, slušnú dávku akcie. Jednotlivé misie budú vychádzať zo skutočných udalostí.

YouTube video

Za tvoju podporu ti Team Vivat ponúka pestrú ponuku rôznych bonusov. Jednak získaš plnú hru a tvoje meno bude uvedené v titulkoch ako poďakovanie, ale ak prispeješ viac, môžeš na seba naraziť aj v samotnej hre (ako na NPC postavu). Tvoje meno sa tiež objaví napríklad na zvončeku či ako graffiti na stene.

Team Vivat na hre momentálne pracuje a ešte ich čaká veľa práce. Na dátum vydania hry si teda ešte budeme musieť počkať. Ako ale iste vidíš aj z priložených ukážok, potenciál na skvelý titul tu rozhodne je! Hru môžeš podporiť na stránke StartLab.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.