Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta
Zdroj: ©Shutterstock

Vzostup milostných afér na pracovisku. V týchto zamestnaniach je najviac neverníkov

Jeden z piatich ľudí mal pomer s kolegom, väčšina nevier začína v práci.

Znie to ako klišé, no pracovisko je najbežnejšie miesto, kde ľudia stretávajú subjekty, s ktorými sú neverní svojim partnerom. Deje sa to častejšie, než by si tipoval. V skutočnosti sú milostné aférky medzi kolegami na vzostupe, najmä po uvoľnení z izolácie počas pandémie.

Keďže väčšinu bdelého stavu trávime v práci, nie je prekvapivé, že tento čas poskytuje priestor pre romantické či sexuálne vzťahy. Ľudia, ktorí spolu trávia celé dni, sa dôvernejšie spoznajú, vytvárajú si priateľstvá, zdieľajú svoje problémy. To za určitých okolností môže viesť k tesnejším citovým väzbám, než majú k svojim polovičkám.

Nevinné flirtovanie a žartovanie v kancelárii vedie k spoločnému obedu, k dvom-trom oroseným po fajronte, posielaniu správ aj mimo práce, ktorých zvýšená frekvencia spravidla signalizuje začiatok pohromy. Najmä ak v tvojom živote už niekto oficiálny existuje.

Začína to v zime

Dvakrát vyššia pravdepodobnosť aféry na pracovisku je počas zimných mesiacov. Je až 66 % šanca, že sa spustíš s kolegom medzi novembrom až marcom.

Najkritickejší je január. Hlavným spúšťačom je kombinácia sviatkov, viac času stráveného v interiéri a hlavne vianočné večierky, na ktorých sa drinkuje, debatuje v uvoľnenej atmosfére, slovo dá slovu… Niektoré výskumy ukazujú, že mesiac, v ktorom sa vyskytuje veľa pracovných nevier, je tiež september.

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje