Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

Wagnerovci tvrdia, že na nich úmyselne strieľali vojaci ruskej armády

Medzi vodcami Kremľa a šéfom žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenijom Prigožinom sa opäť rozhorel spor.


Medzi vodcami Kremľa a šéfom žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenijom Prigožinom sa opäť rozhorel spor. Wagnerovci tvrdia, že na nich neďaleko Bachmutu na východe Ukrajiny strieľali vojaci ruskej armády a počas paľby zničili nákladné auto. Referuje o tom web Politico, ktorý však tvrdí, že nedokáže nezávisle overiť tieto informácie.

Wagnerova skupina ďalej uviedla, že v nadväznosti na paľbu ruských vojakov zadržali veliteľa 72. brigády ruskej armády, pričom v pondelok zverejnila video, v ktorom sa priznal, že vydal rozkaz strieľať na vozidlo žoldnierov. Veliteľ tvrdil, že tak učinil v opitosti, pretože osobne neprechováva sympatie k wagnerovcom. Na videu sa zdalo, že žoldnieri s veliteľom, ktorý sa predstavil ako podplukovník Roman Gennadievič Venivitin, tvrdo zaobchádzali.

Profimedia

Wagnerovci taktiež uviedli, že vojakov ruskej armády videli, ako kládli míny neďaleko pozícií žoldnierov v okolí dedín Opytnoje a Ozarianivka pri Bachmute. Bojovníci z Wagnerovej skupiny údajne začali odstraňovať míny z ciest, ale museli túto činnosť prerušiť po tom, ako sa v Semigorje asi 20 kilometrov južne od Bachmutu ocitli pod paľbou ruských vojakov.

Zdá sa, že tieto incidenty sú eskaláciou pokračujúceho sporu medzi mecenášom Wagnerovej skupiny Jevgenijom Prigožinom a ruskými vojenskými vodcami vrátane ministra obrany Sergeja Šojgua a náčelníka generálneho štábu ruských ozbrojených síl Valerija Gerasimova.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.