Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

Režisér Ang Lee už dnes patrí ku kultovým tvorcom. Natočil hity ako Tiger a drak, Skrotená hora či Pí a jeho život. V týchto dňoch do slovenských kín dorazí jeho novinka Blíženec s Willom Smithom v hlavnej úlohe.

Tento napínavý sci-fi thriller nám predstaví elitného nájomného zabijaka Henryho Brogana, ktorému sa pri poslednej zákazke dostali do uší tajné a nebezpečné informácie. Jeho šéf Veris sa ho teda rozhodne nechať zabiť, a to Broganovou kópiou, ktorá je však o 30 rokov mladšia.

Okrem Smitha uvidíme aj Mary Elizabeth Winstead, Clivea Owena, Benedicta Wonga, Douglasa Hodgea, Ralpha Browna či Theodoru Miranne. Na scenári okrem iných pracovali aj David Benioff (Hra o tróny, X-Men Origins: Wolverine) a Andrew Niccol (Gattaca).

Doterajšie ukážky vyzerajú sľubne, tak sa snáď v kinách dočkáme naozaj strhujúceho akčného sci-fi. Po technickej stránke vyzerá projekt viac než slušne a evidentne sa dočkáme tiež mnohých strhujúcich a prepracovaných akčných scén.

Na filme pracuje veľké množstvo talentovaných tvorcov (pred kamerou aj za ňou), takže kino rozhodne nevynecháme. Na Slovensku si Blíženca vychutnáme už 10. októbra 2019.

CinemArt SK

Zdroj: CinemArt SK


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť