Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Leto nám ukázalo zadnicu akosi prirýchlo a bez kúska chochmesu sa tu usadila celkom chladná jeseň. Začíname vyťahovať svetre, variť čaj a nadávať na stále skoršie a skoršie stmievanie sa. Ale prezradíme vám tajomstvo: ono to bude ešte horšie. Zmeny ročných období neovplyvníme a aj keď možno mnohí máte radi zimu, tak dlhé zimné studené a tmavé večery sú niekedy fakt že moc. No jednou z možností ako ich stráviť môžu byť napríklad aj spoločenské hry, vďaka ktorým človek nikdy nie je sám, pretože to by sa asi moc nezahral. Áno, hovoríme o spoločenských hrách, pri ktorých ľudia potrebujú osobné interakcie medzi sebou, ak sme ešte v dnešnom svete internetov a online games nezabudli, o čo sa jedná. Klasické legendy ako napríklad „Človeče, nehnevaj sa!“, Monopoly či Dostihy a sázky spomínať snáď nemusíme. No nasledujúce príklady vás snáď inšpirujú.

Dobble

Keď začneme s nápadmi na jednoduchšie hry, ktoré zvládnete napríklad aj s nejakými krpcami, tak dobrým tipom je napríklad Dobble. Pri tejto hre sa zabaví každý, decko, dospelý aj dôchodca, len si musí dať brýle. Princípom je hľadať rovnaké obrázky na kartičkách, čo je niekedy medzi viacerými symbolmi komplikované a preto táto hra vyžaduje dobrý postreh a reflexy. Z vlastnej skúsenosti dopredu odporúčame hrať hru na pevnom stole alebo na zemi, pretože každý bude chcieť kartičku zhrabnúť čo najskôr a to by labilnejší stolík nemusel zvládnuť. Tak isto ju odporúčame hrať v prostredí, kde ďalším ľuďom nebudú prekážať výkriky ako zo psychiatrickej liečebne: „Mrkva!“, „Kotva!“, „Bomba!“

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/cspannagel/14481858564)

Padajúce opice

Ďalšia hra, ktorú zvládne úplne každý, kto pozná farby. Jednoducho do palmy nastrkáte paličky rôznych farieb a zvrchu do nej potom nahádžete opice, ktoré sa na paličky postupne povešajú. Potom sa už len hádže kockou a podľa toho aká farba súťažiacemu padne, takú paličku musí z palmy vytiahnuť. Vyhráva hráč, ktorému z palmy vypadne čo najmenej opíc. Ubúdaním paličiek sa zvyšuje miera škodoradosti zo súperových vypadnutých opíc.

https://www.instagram.com/p/BZEls6cAjXH/?tagged=fallingmonkeys

Tik tak bum!

Hra, pri ktorej bude treba už aj pohnúť mozgom, pretože treba vymýšľať slovíčka z určených slabík na kartičke. Svoju výhru síce nedokážeš vždy úplne ovplyvniť, pretože bomba vždy vybuchuje v inom čase. Môže ju hrať až 12 ľudí, takže sa kľudne uchytí aj niekde na chate pri fľaške.

Černé historky

Pri černých historkách si prevetráte mozgové závity viac ako pri integráloch a deriváciách na matike. Táto hra je o morbídnych a niekedy až nepochopiteľných prípadoch vrážd či iných úmrtiach a tajuplných príbehoch, ktoré sú vypísané na kartičkách. Tento príbeh si však vždy prečíta len jeden z vás – rozprávač. Ostatným dá chabú nápovedu a hádanie sa môže začať. Musíte prísť na to, ako, prečo, kde, kedy, s kým, prečo a za čo sa príbeh stal. Rozprávač, ktorý príbeh pozná, vám môže odpovedať len áno alebo nie. Chytanie sa za hlavu a nerváčenie zaručené. Keby ste nemali záujem o odhaľovanie toho, ako niekto pošiel, tak k dispozícii sú napríklad aj ružové historky (pre dámičky), zelené historky (hádanky z divokých lesov pre deti kvetov) a bílé historky (o nadprirodzených javoch pre satanistov).

https://www.instagram.com/p/BJYmyr5jTQI/?tagged=cernehistorky

Bang!

Ak máte s partiou radi kartové a strategické hry a plus ešte aj divoký západ tak Bang! je jednoznačne pre vás. Každý z hráčov má svoju tajnú identitu a je už len na vás, či ho odhalíte podľa jeho krokov, ktorými postupuje.

Hra o tróny

Pre fanatikov hier o tróny sa budú za chvíľu už vyrábať asi aj hajzlové dosky. Alebo už sú? Každopádne toto je hra, s ktorou zabijete celý večer a nudiť sa rozhodne nebudete, pretože budete plánovať, bojovať či riešiť vojny diplomaticky.

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:A_Game_Of_Thrones_board_game_detail.jpg)

Slovensko – otázky a odpovede (Európa, Svet)

Ja som Slovák, kto je viac? Túto hru by si mal zahrať každý ynteligent, čo si dáva tetovať na hruď „Za Boha a za národ“. Ale aj my všetci ostatní, ktorí máme radi spoločenské, zábavné a vedomostné hry. Pri týchto sa totiž človek veľa naučí či už o Slovensku, Európe alebo aj o celom svete. Konkrétne edícia o Slovensku obsahuje až 2400 otázok, ktoré sú rozdelené do 6 okruhov: história, kultúra, príroda/technika/veda, geografia, šport a rôzne. Žiadnemu z týchto okruhov sa nevyhneš. Takže si poďme dať ginko na prekrvenie mozgu a šup hrať sa.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/thmGLLEMaqD4s/)

Talizman

Talizman je jednoznačne kultom a legendou medzi doskovými hrami. Zavedie vás do sveta čarodejníc, trollov, elfov či bojovníkov, ktorí sa chcú dostať ku korune moci. Každý z hráčov sa stane jednou z týchto postáv, ktorá má svoj charakter a vlastnosti. S touto postavou sa vyberie na výpravu cez lesy, polia, hostince, mestá a ďalšie prekážky, počas ktorých sa stretáva s rôznymi nástrahami, nepriateľmi či kúzlami a musí boostovať svoje schopnosti. Pri tejto hre máte o zábavu na cca 4 hodiny postarané.

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Talisman_z_wi%C4%99kszo%C5%9Bci%C4%85_dodatk%C3%B3w_przygotowany_do_rozgrywki.jpg)

Pie face

Adrenalínová hra, na spôsob ruskej rulety, v ktorej však nikto nezomrie. Ak sa navzájom nepovraždíte kvôli škodoradosti. Tej tu totiž bude požehnane, veď koho by netešilo, že ten druhý dostal do tváre šľahačkového facana?

https://www.youtube.com/watch?v=jVSj1WUZ7Zk

Hra lovec duchov

Vďaka tejto hre sa z vás doma, na chate alebo prinajlepšom niekde v pivnici stanú skutoční lovci duchov. Na stenách sa totiž budú objavovať skutoční bubáci, ktorých musíte zastreliť „skutočnými“ pištoľami!

Nevinné hrátky pro dva

Čo by to bolo za dlhé zimné a studené večery bez trochy „nevinnosti“. Zohrievať sa predsa treba a existujú aj iné spôsoby ako čaj a pálenka. „Spoločenské“ hry sa vyrábajú aj vo verzii pre dvoch, tak prečo si klasickú pätnásťminútovku občas neokoreniť?

https://www.instagram.com/p/BPIfWrYAqgm/?tagged=nevinnehratkyprodva

Titulná fotkapetraaleskova / instagram.commonybartosova / instagram.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.