Winter is coming: pripravte sa na zimu s týmito spoločenskými hrami

Spolu so zimou prichádzajú aj dlhé a studené večery. Prečo ich občas nestráviť pri zaujímavej spoločenskej hre? Inšpirácie hľadaj v tomto článku.

Leto nám ukázalo zadnicu akosi prirýchlo a bez kúska chochmesu sa tu usadila celkom chladná jeseň. Začíname vyťahovať svetre, variť čaj a nadávať na stále skoršie a skoršie stmievanie sa. Ale prezradíme vám tajomstvo: ono to bude ešte horšie. Zmeny ročných období neovplyvníme a aj keď možno mnohí máte radi zimu, tak dlhé zimné studené a tmavé večery sú niekedy fakt že moc. No jednou z možností ako ich stráviť môžu byť napríklad aj spoločenské hry, vďaka ktorým človek nikdy nie je sám, pretože to by sa asi moc nezahral. Áno, hovoríme o spoločenských hrách, pri ktorých ľudia potrebujú osobné interakcie medzi sebou, ak sme ešte v dnešnom svete internetov a online games nezabudli, o čo sa jedná. Klasické legendy ako napríklad „Človeče, nehnevaj sa!“, Monopoly či Dostihy a sázky spomínať snáď nemusíme. No nasledujúce príklady vás snáď inšpirujú.

Dobble

Keď začneme s nápadmi na jednoduchšie hry, ktoré zvládnete napríklad aj s nejakými krpcami, tak dobrým tipom je napríklad Dobble. Pri tejto hre sa zabaví každý, decko, dospelý aj dôchodca, len si musí dať brýle. Princípom je hľadať rovnaké obrázky na kartičkách, čo je niekedy medzi viacerými symbolmi komplikované a preto táto hra vyžaduje dobrý postreh a reflexy. Z vlastnej skúsenosti dopredu odporúčame hrať hru na pevnom stole alebo na zemi, pretože každý bude chcieť kartičku zhrabnúť čo najskôr a to by labilnejší stolík nemusel zvládnuť. Tak isto ju odporúčame hrať v prostredí, kde ďalším ľuďom nebudú prekážať výkriky ako zo psychiatrickej liečebne: „Mrkva!“, „Kotva!“, „Bomba!“

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/cspannagel/14481858564)

Padajúce opice

Ďalšia hra, ktorú zvládne úplne každý, kto pozná farby. Jednoducho do palmy nastrkáte paličky rôznych farieb a zvrchu do nej potom nahádžete opice, ktoré sa na paličky postupne povešajú. Potom sa už len hádže kockou a podľa toho aká farba súťažiacemu padne, takú paličku musí z palmy vytiahnuť. Vyhráva hráč, ktorému z palmy vypadne čo najmenej opíc. Ubúdaním paličiek sa zvyšuje miera škodoradosti zo súperových vypadnutých opíc.

#fridayfun #fallingmonkeys #newgame #familytime

A post shared by Marina (@marinanorbutiene) on

Tik tak bum!

Hra, pri ktorej bude treba už aj pohnúť mozgom, pretože treba vymýšľať slovíčka z určených slabík na kartičke. Svoju výhru síce nedokážeš vždy úplne ovplyvniť, pretože bomba vždy vybuchuje v inom čase. Môže ju hrať až 12 ľudí, takže sa kľudne uchytí aj niekde na chate pri fľaške.

#тиктакбум #tiktakboom #boardgame #friends

A post shared by Nastasya Ivanova (@nastasyaradio) on

Černé historky

Pri černých historkách si prevetráte mozgové závity viac ako pri integráloch a deriváciách na matike. Táto hra je o morbídnych a niekedy až nepochopiteľných prípadoch vrážd či iných úmrtiach a tajuplných príbehoch, ktoré sú vypísané na kartičkách. Tento príbeh si však vždy prečíta len jeden z vás – rozprávač. Ostatným dá chabú nápovedu a hádanie sa môže začať. Musíte prísť na to, ako, prečo, kde, kedy, s kým, prečo a za čo sa príbeh stal. Rozprávač, ktorý príbeh pozná, vám môže odpovedať len áno alebo nie. Chytanie sa za hlavu a nerváčenie zaručené. Keby ste nemali záujem o odhaľovanie toho, ako niekto pošiel, tak k dispozícii sú napríklad aj ružové historky (pre dámičky), zelené historky (hádanky z divokých lesov pre deti kvetov) a bílé historky (o nadprirodzených javoch pre satanistov).

Bang!

Ak máte s partiou radi kartové a strategické hry a plus ešte aj divoký západ tak Bang! je jednoznačne pre vás. Každý z hráčov má svoju tajnú identitu a je už len na vás, či ho odhalíte podľa jeho krokov, ktorými postupuje.

Hra o tróny

Pre fanatikov hier o tróny sa budú za chvíľu už vyrábať asi aj hajzlové dosky. Alebo už sú? Každopádne toto je hra, s ktorou zabijete celý večer a nudiť sa rozhodne nebudete, pretože budete plánovať, bojovať či riešiť vojny diplomaticky.

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:A_Game_Of_Thrones_board_game_detail.jpg)

Slovensko – otázky a odpovede (Európa, Svet)

Ja som Slovák, kto je viac? Túto hru by si mal zahrať každý ynteligent, čo si dáva tetovať na hruď „Za Boha a za národ“. Ale aj my všetci ostatní, ktorí máme radi spoločenské, zábavné a vedomostné hry. Pri týchto sa totiž človek veľa naučí či už o Slovensku, Európe alebo aj o celom svete. Konkrétne edícia o Slovensku obsahuje až 2400 otázok, ktoré sú rozdelené do 6 okruhov: história, kultúra, príroda/technika/veda, geografia, šport a rôzne. Žiadnemu z týchto okruhov sa nevyhneš. Takže si poďme dať ginko na prekrvenie mozgu a šup hrať sa.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/thmGLLEMaqD4s/)

Talizman

Talizman je jednoznačne kultom a legendou medzi doskovými hrami. Zavedie vás do sveta čarodejníc, trollov, elfov či bojovníkov, ktorí sa chcú dostať ku korune moci. Každý z hráčov sa stane jednou z týchto postáv, ktorá má svoj charakter a vlastnosti. S touto postavou sa vyberie na výpravu cez lesy, polia, hostince, mestá a ďalšie prekážky, počas ktorých sa stretáva s rôznymi nástrahami, nepriateľmi či kúzlami a musí boostovať svoje schopnosti. Pri tejto hre máte o zábavu na cca 4 hodiny postarané.

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Talisman_z_wi%C4%99kszo%C5%9Bci%C4%85_dodatk%C3%B3w_przygotowany_do_rozgrywki.jpg)

Pie face

Adrenalínová hra, na spôsob ruskej rulety, v ktorej však nikto nezomrie. Ak sa navzájom nepovraždíte kvôli škodoradosti. Tej tu totiž bude požehnane, veď koho by netešilo, že ten druhý dostal do tváre šľahačkového facana?

Hra lovec duchov

Vďaka tejto hre sa z vás doma, na chate alebo prinajlepšom niekde v pivnici stanú skutoční lovci duchov. Na stenách sa totiž budú objavovať skutoční bubáci, ktorých musíte zastreliť „skutočnými“ pištoľami!

Nevinné hrátky pro dva

Čo by to bolo za dlhé zimné a studené večery bez trochy „nevinnosti“. Zohrievať sa predsa treba a existujú aj iné spôsoby ako čaj a pálenka. „Spoločenské“ hry sa vyrábajú aj vo verzii pre dvoch, tak prečo si klasickú pätnásťminútovku občas neokoreniť?

Takže dnes takto 🙊 #nevinneHratkyProDva 🤗 #champagne #moët #moët&chandon #party #partyhard 🍾

A post shared by Petra Pelikán (@petraaleskova) on

Titulná fotkapetraaleskova / instagram.commonybartosova / instagram.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
32
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Fotky, ktoré rozhodia každého OCD maniaka


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME