X-Men sa vracia do kín v ďalšom akčnom a temnom filme, ktorý si nemôžete nechať ujsť

X-Men: Dark Phoenix vstúpi do kinosál CINEMAX začiatkom júna.

Zdroj: 20th Century Fox

X-Men: Dark Phoenix je už siedmym filmom zo slávnej X-Men série. Komiksová adaptácia sa nám naposledy pripomenula pomerne matným dielom X-Men: Apocalypse, ktorý zrežíroval „otec“ celej ságy Bryan Singer. Toho tentokrát na režisérskej stoličke nahradil debutant Simon Kinberg, ktorý pôsobí aj ako producent a napísal si aj scenár.

Každý hrdina má svoju temnú stránku

O čom teda nový diel vlastne bude? Skupina X-Men sa v ňom vydá na záchrannú misiu do vesmíru. Zdá sa, že všetko prebehne podľa plánu, ale nie je to úplne pravda. Jean Grey (Sophie Turner) je totiž vo vesmíre zasiahnutá záhadnou silou, ktorá výrazne zmení a zosilní jej schopnosti. Aj vďaka tomu sa Jean stane jednou z najmocnejších mutantiek.

S pomocou svojich priateľov sa snaží s novými schopnosťami vyrovnať, ale postupne nad nimi stráca kontrolu. Istú rolu v tom zrejme zohrá aj tajomná postava v podaní Jessicy Chastain, ktorá sa Jean snaží manipulovať pre svoje vlastné zámery (ktoré nie sú ani trochu dobré).

Napokon členov X-Men čaká vôbec ich najväčší boj. Budú sa musieť postaviť proti svojej dobrej priateľke Jean, ktorá sa stane nebezpečenstvom číslo jedna pre celý svet.

V ďalších úlohách uvidíme aj hercov ako James McAvoy (Profesor X), Michael Fassbender (Magneto), Jennifer Lawrence (Mystique), Nicholas Hoult (Beast), Tye Sheridan (Cyclops), Alexandra Shipp (Storm), Evan Peters (Quicksilver) a Kodi Smit-McPhee (Nightcrawler).

CinemArt SK

Predstaviteľka Jean, Sophie Turner, sa na svoju rolu dôkladne pripravovala a študovala prejavy schizofrénie a disociatívnej poruchy osobnosti. Podobné symptómy má totiž vykazovať jej postava. Podľa slov herečky sa tiež môžeme tešiť na pomerne drsnú a temnú drámu s dôrazom na psychológiu postáv, akú v komiksovych adaptáciách často nevídame.

X-Men: Dark Phoenix podľa traileru vyzerá rozhodne zaujímavo a vizuálne úchvatne. Evidentne nás čaká množstvo skvelých akčných scén, ale aj poriadne silných a emotívnych momentov, takže sa už tešíme, ako si film vychutnáme na veľkom plátne s dokonalým zvukom v IMAXe.

Predsa len, po X-Men: Apocalypse by sa hodil menší reparát a zdá sa, že Simonovi Kinbergovi sa ho podarí zložiť. Slovenská premiéra sa v sieti kín CINEMAX uskutoční 6. júna 2019. Vyrazíte do kina?

CinemArt SK

Zdroj: CinemArt SK

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zoznam menších aj väčších festivalov, ktoré sa toto leto udejú na Slovensku

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME