Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Na Mikuláša uzrel svetlo sveta tohtoročný YouTube Rewind, ktorého posolstvom je zlúčiť najväčšie tohtoročné trendy tejto platformy do jedného humorného videa. Ako to však aj zo samotného názvu článku vyplýva – nevydalo.

YouTube Rewind 2018 sa za necelý týždeň úspešne prebojoval do top päťky a usadil sa na druhom mieste. Bohužiaľ, nejde o tú top päťku, ktorú si YouTube pravdepodobne predstavoval.

Tohtoročné zhrnutie najväčšej platformy s videokontentom na svete totiž nehviezdi v počte zhliadnutí, dokonca ani v počte lajkov. Je tomu presne naopak. YouTube Rewind 2018 je druhé video s najväčším počtom dislikov na svete. A áno, uhádli ste to – viac palcov dole dostalo len nechválne známe Bieberove Baby.

Aktuálne sa toto video môže pýšiť zhruba 100 miliónmi zhliadnutí. Z tejto stovky sa palcom hore rozhodli video podporiť dva milióny ľudí. Nebudeme klamať, je to celkom slušné číslo. Avšak toto číslo bolo hneď zatienené počtom dislikov, ktoré je až štyrikrát väčšie. Jednoduchou matematikou sme sa teda dopracovali k výsledku osem miliónov negatívnych reakcií.

https://www.youtube.com/watch?v=YbJOTdZBX1g&t=2s

Odpovedí na otázku, prečo sa toto video zapísalo do histórie práve takto nešťastne, nájdete v komentároch hneď niekoľko. Prvým a veľmi podstatným je youtuber PewDiePie. YouTuber, ktorý je žijúcim synonymom tejto platformy a ešte stále so svojimi 75 miliónmi odoberateľov drží v tejto sfére prvenstvo, chýbal. Opäť.

Do videa sa však prebojovala aspoň jeho charakteristická stolička, ktorú sa do svojich pár sekúnd slávy podarilo zakomponovať Jaiden z kanálu JaidenAnimations. YouTube si to však očividne ani nevšimol…

https://www.youtube.com/watch?v=YbJOTdZBX1g&t=2s

Ďalším problematickým faktorom boli youtuberi, ktorým sa do Rewindu dostať podarilo. Diváci sa sťažujú, že takmer všetky tieto pseudohviezdičky boli na vrchole svojej sledovanosti niekoľko rokov dozadu a ich terajší kontent stojí za psí exkrement.

Radšej by videli nové tváre, ktoré do svojej tvorby vkladajú patričné úsilie a jednoznačne by si vo videu zaslúžili byť. Teda iné nové tváre ako Emmu Chamberlain, ktorá síce prilákala svojou zaujímavou osobnosťou takmer 6 miliónov odoberateľov, ale akosi jej chýbajú základy slušného správania. Napríklad normálne poďakovať za ocenenie.

Čerešničkou na torte bolo zakomponovanie hry Fortnite… a vlastne, ani nie. Čerešničkou na torte bolo celé video, jeho kompozícia a fakt, že celé video bolo o hŕstke irelevantných youtuberov, ktorí sa snažili vymyslieť, čo by v tohtoročnom Rewinde vlastne malo byť.

Pritom odpoveď je taká jednoduchá – nič z toho, čo tam bolo. Jediné plus celej tejto frašky bolo vynechanie bratov Jakea a Logana Paula, lebo… lebo Suicide Forest, celý Team 10 a všetky ostatné sr*čky, ktoré púšťajú do éteru.

https://www.youtube.com/watch?v=oQaUGD-MtsQ

A keď už sme pri Jakeovi Paulovi… zaujíma vás, ktoré videá dopĺňajú tú päticu najviac dislajkovanejších? (Ak nie, tak smola, lebo aj tak to tu bude.) Tretiu priečku obsadil práve spomínaný Jake so svojou prepracovanou hitovečkou „It’s Everyday Bro“, ktorou pred rokom rozbil základy americkej hudobnej scény. Miesto číslo štyri si ukoristil trailer na Call of Duty: Infinite Warfare. A päticu uzatvára PewDiePie s videom, ktoré nesie názov „Can this video get 1 million dislikes?“.

Jake Paul – It’s Everyday Bro (4 milióny dislikov)

Official Call of Duty®: Infinite Warfare Reveal Trailer (3,7 milióna dislikov)

PewDiePie – Can this video get 1 million dislikes? (3,7 milióna dislikov)

Tento Rewind bol taká katastrofa, že ľudia dokonca vyzývajú tých, ktorí dali palec dole na piesni Baby od Justina Biebera, aby ho dali preč. Chcú, aby toto bolo video, ktoré v počte dislajkov bude držať prvenstvo. Pomôžeme mu? 😀

Zdroj: youtube.com
Titulná fotka: youtube.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť